• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

AYIRIMCILIK DOĞRU DEĞİLDİR!

Ramazan GÜNTAY

Ramazan GÜNTAY

E-Posta : ramazan.guntay@gmail.com

 

Sevgili dostum geçen yazımda yaklaşan yerel seçimlerle ilgili birşeyler karalamıştım. Yazımda, Bingöl dışındaki illerde yaşayan Bingöllüler'in, ortak bir tavır sergilemesi gerektiğini belirterek, belediye meclis üyeliği, il encümenliği veya başkanlık için Bingöl'den herhangi bir aday göstermeyenlere karşı tavır alınmasını istemiştim. Ve "Artık masaya yumruk vurma zamanıdır" demiştim.

Aday adayları arasında birilerine ayrıcalık tanımak doğru mu?

Bu yazımın yayınlanmasından birkaç gün sonra hemşehrilerimle biraraya geldiğimde öğrendiğim olay beni çok üzmüştü. İstanbul'daki Bingöl federasyonlarından birinin başkanı ve yönetim kurulu üyeleri, bir köy derneklerimizden birinin başkanının, bir ilçemizden belediye meclis üyeliği için bir siyasi partinin yöneticilerini ziyaret ettiğini öğrendim. Olacak iş değil doğrusu!..

 FEDERASYON BAŞKANINDAN TORPİL Mİ?

 Oysa ben federasyon başkanından yönetim kurulu üyelerini ve bağlı derneklerin başkan veya yöneticilerinden bazılarını alarak, hangi parti olursa olsun, il başkanlığını ziyaret ederek hemşehrilerimizden belirlenen kişilerin aday gösterilmesini istemesini beklerdim. Ama olmadı!...

Sayın başkan bir kişi için ricacı olarak hem hemşehrilerinin, hem de ziyaret ettiği siyasi partinin gözünde prestijini ayaklar altına sermiş oldu. Yani tarafsız olmadığını da göstermiş oldu. 

Oysa, daha önceden İstanbul'da yaşayan hemşehrilerimizle biraraya gelerek, hemen her ilçe için adaylar belirlenseydi ve bu adaylar için federasyon yöneticileri ile dernek yöneticileri bir grup oluşturup siyasi parti yöneticilerini ziyaret etseydi daha güzel olmaz mıydı?!..

 'OY BEKLEMEYİN' DİYEMEDİK

 Bu ziyaretlerinde federasyon başkanı, siyasi parti yöneticilerine, "Arkadaş, biz bu seçimlerde isimleri belirlenen arkadaşlarımızın aday gösterilmesini istiyoruz. Eğer göstermezseniz Bingöllülerden oy beklemeyin" diyebilseydi daha onurlu bir şekilde davranmış olmaz mıydı?

İşte o zaman hem hemşehrileri arasında, hem de siyasi partiler nezdinde daha onurlu ve saygın konuma gelirdi diye düşünüyorum...

Velhasıl sevgili dostum biz Bingöllüler, bir türlü "Binbaşılık"tan vazgeçemiyoruz. Çünkü "en iyiyi bizler düşünüyoruz, en iyiyi de bizler yapıyoruz" diye düşünüyoruz. Bizden daha iyi düşünen de yapan da olmaz, diyoruz ve her zaman olduğu gibi yanılıyoruz...

Böylece de çıktığımız yolda hep yalnız kalıyoruz ne yazık ki...

Not: Bu Makale aynı zamanda Kiğının Sesi gazetemizde yayımlanmıştır

 

İzlenme: 1064 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ