• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Ne yazık ki, bir türlü bir araya gelemiyoruz

Ramazan GÜNTAY

Ramazan GÜNTAY

E-Posta : ramazan.guntay@gmail.com

 

Sevgili dostum geçen yazımda sana şair dostum Mesut Başhan’dan bahsedeceğimi söylemiştim. Ancak çevremden biraz da siyasete dokunmam yönünde istekler yoğunlaştı. Ne yazacağımı düşünürken son günlerde yaşadıklarım aklıma geldi.

Daha önceki yazımda da belirttiğim gibi ne yazık ki, hemşerilerim bir ortak noktada hala buluşamıyor. Birisi bir adım attığında arkasındakiler onu nasıl çelmeyeceklerini düşünüyorlar ve o yönde hareket ediyorlar. Bilmiyorlar ki, asıl zararı o arkadaşımıza değil, kendimize veriyoruz. İstanbul’un bir ilçesinden belediye meclis üyeliğine aday olan hemşerimizin listeye girmemesi için yoğun çaba harcanmış. Sonuçta, listenin üst sıralarında yer verilen arkadaşımıza listenin sonlarına doğru yer verilmiş.

 

GELELİM BİNGÖL’DEKİ ADAYLARA

 

Şimdi gelelim Bingöl’e. Orada da tanıdığım bazı dostlarım, arkadaşlarım belediye başkanlığına veya meclis üyeliğine aday. Bunlardan biri bütün Bingöllülerin tanıdığı gazeteci dostum Garip Akengin… Garip, Adaklı İlçesi’nden il genel meclisi üyeliğine aday. Ben Garip’in, Adaklı’ya ve Bingöl’e birçok faydasının olacağına inanıyorum. İstanbul’da yayınladığı Bingöl Haberci 12 gazetesi ile bu kentteki hemşerilerimizden haberdar olmamızı sağlayan, bizi Bingöl’e bağlayan biri olmuştu.

Bazı dostlarımız, hemşerilerimiz Garip hakkında çok iyimser olduğumu düşünebilir. Ben sadece Garip için değil, bütün Bingöllüler için iyimser düşünürüm. Yanlış yaptıklarında, elimden geldiğinde yanlış yaptıklarını söylerim, doğrularında da her zaman yanlarında olmuşumdur. Benim bu durumumu, beni tanıyan herkes bilir.

Garip Akengin’in de yanlışları olabilir, hepimiz insanız ve her yaptığımızın doğru olduğu iddiasında da değiliz. En azından ben böyle düşünüyorum. Benim de yanlışlarım, hatalarım olabilir. Ben de bu yüzden diyorum ki, Akengin’in iyi yanlarına bakıp onu Adaklı’dan il genel meclisine göndermeliyiz. Çünkü ilçemize büyük faydalarının olacağını düşünüyorum.

 

KİĞI’DA BİR DERNEK BAŞKANI ADAY

 

Sevgili dostum, Kiğı’dan da Kayy-Der’in ilk başkanlarından Hasan Hayri Alkan’ın, BDP’den aday olduğunu öğrendim ve çok sevindim. Kendisiyle aynı siyasi görüşü paylaşmıyoruz ama ben Alkan’ın da Kiğı’ya büyük faydaları olacağına inanıyorum.

Sosyal yönü çok güzlü olan Alkan’la derneğin ilk yıllarında birlikte çalışma olanağı bulmuştum. Yaklaşık 2 yıl boyunca bir Pazar günü evde keyifle oturmama izin vermedi. Ya bir gün önceden, ya da Pazar sabahı erkenden arayarak, İstanbul’un dört bir yanındaki taziyelere, kutlamalara katılmamı sağladı. Diyebilirim ki ben dernekçiliği kendisinden öğrendim.

Alkan, yaptığı her faaliyette toplumun içinde olmayı, çevresindekilerle düşündüklerini paylaşmayı ve onların görüşlerini almayı seven biri. Umarım Kiğılılar da bunu farkeder ve ilçenin daha güzel günlere ulaşması için kendisine oy verirler.

Evet sevgili dostum, Mesut kardeşime artık bir dahaki yazımda yer vereceğim. Umarım bu kararım bir daha değişmez. Her şey gönlünce olsun dostum…

 

 

İzlenme: 1094 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ