• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

MEMLEKET SEVDASI

Musa APUHAN

Musa APUHAN

E-Posta : musa_serdar1234@hotmail.com


 

Yaptığı ve başarılı olduğu ve olabileceği her işi siyasete atlama skalası olarak görmek, oturmamış bir kişilik ve samimiyetsizliktir.

Siyaset, kişilik devşirme ve rant elde etme kapısı olarak görülmekten vazgeçilmeli, memlekete ve millete hizmet etmenin en üst kapısı olarak görülüp, bunun için ehliyet sahibi olunduğuna inanıldıktan sonra, talepler doğrultusunda talip olunmalıdır.

Ancak daha samimi ve dürüst olanlar şunu çok iyi biliyorlar ki; memlekete ve millete hizmet etmenin yegane yolu siyaset değildir.

Geleceğimizin inşasının ana unsuru olan gençlerimizin hafızalarına vatan ve millet sevdası sadece ön saflarda mücadele etmekle değil, cephe gerisinde ve işin mutfağında doğru ve faydalı işler yapmakla da mümkün olduğunu aşılamalıyız.

Siyasette başarılı olacağına inanıyorsa ve bu alanda hizmet etmek istiyorsa kişi, siyasette ön safların olduğu gibi, mutfağının da olduğunu bilmeli.

Ülkemizde özellikle bazı uyanık kişilerin, STK’ları siyaset için skala olarak kullandıklarını görüyoruz.

Bilinsin ki böyle yapanlar, bu halk tarafından teveccüh görmüyor, tam tersine halkı iğrendiriyor.

Oysa bu ülkede gönüllü hizmet etmenin doğru adresleridir STK’lar.

Bu ülkede özellikle gençler, geleceğe dair doğru adımlar atmak istiyorlarsa proje üretsinler, ortak aklın en çok hakim olduğu STK’ların bünyesinde bulunsunlar, memleket için daha fazla nasıl faydalı olabilirim diye beyin jimnastiği yapsınlar, memleketin ortak çıkarları için bir araya gelsinler.

Halkın şuna çok dikkat etmesi gerekiyor; siyasileşen STK’lardan uzak durulmalıdır.

Siyasetin bazı şeyler için daha cazip ve kestirme yol olması, yıllarca STK’ların bünyesinde gönüllü olarak çalışan gençleri siyasete yönlendirmiştir, buda çok sağlıklı bir yol değildir.

Bu yazıyı kaleme almamın temel nedeni, amacı memleketine ve milletine faydalı olmak isteyenlerin bunu bir siyasi parti bünyesine girmeden de yapabileceklerini çok yakın zamanda Bingöl’de görmüş olmamızdan dolayıdır.

Geçen hafta yerel basında çokça yer alan Sancak yolu ile ilgili haberleri okumuşsunuzdur.

Çok yoğun çabalar harcayarak halkın faydasına olmadığını düşündükleri konuyu gündeme taşıyan Haberci12 gazetesinin sahibi, STK’cı ve siyasetçi Galip Akengin ve Doğru Haber Gazetesi ve İLKHA Bingöl Temsilcisi Nihat Kanat’ın yoğun çabaları hepimize şunu çok iyi gösterdi ki, siyaset dışında da memleket ve millet için çok güzel ve faydalı şeyler yapılabilir.

Bu arkadaşlarımızın yoğun gayretleri neticesinde, mağdur edilen insanımız aslında kendi haklarını savunabilecekleri imkan ve ortamların da olduğunu gördüler.

Şimdi ülkenin imkanlarını yanlış kullanan siyasetçilerin, aklı-selimle hareket edip, düştükleri yanlıştan geri döneceklerini ümit ediyoruz. 

Yoksa siyaset dışındaki aktörlerin bir köşeye çekilip kaderlerine razı olmadıklarını ve olmayacaklarını hepimiz gördük ve şahit olduk.

Mesele memleketin çıkarları ise, siyaset dışında faydalı olunacak birçok platformun olduğu bilinmelidir.

Buradan bir kez daha kuzey ilçelerimiz, Sancak beldemiz ve Bingöl’ümüz için ve oradaki vatandaşlarımızın haklarını savunmak için seslerini duyurmaya ve yapılan yanlışlara karşı susmayan duyarlı vatandaşlarımıza, köy ve mahalle muhtarlarımıza, meclis üyelerimize, siyasetçilerimize ve yoğun çaba sarf eden ve ciddi bir kamuoyu oluşturan Galip Akengin Bey’e ve İLKHA’nın değerli temsilcisi gazeteci Nihat Kanat Bey’e teşekkür ediyorum.

 

İzlenme: 4326 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ