• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

LOKOMOTİF ADAY FEYZİ BERDİBEK

Musa APUHAN

Musa APUHAN

E-Posta : musa_serdar1234@hotmail.com

 

 

AK Parti Bingöl milletvekili adayı Feyzi Berdibek…

Aday adaylık sürecindeki nezaketi, sıcak yaklaşımı, babacan tavırları bir yana aktif siyasetin içinde olmadığı zamanlarda da memleketinin her köşesini ziyaret eden, gelmeyene-giden, dostluk kucağını açan bir Bingöl sevdalısı ve Bingöl’ün güzide evladı oldu Feyzi Berdibek.

Aday adaylığı zarfında bir iki defa telefonla yaptığımız görüşmede diğer aday adayları hakkındaki kibar ve korumacı tavrı beni çok etkiledi.

Merak edip sorduğumuz sorulara verdiği cevaplar beni ziyadesi ile hoşnut etti.

Sayın Berdibek’in, Bingöl özelinden ziyade, ülke siyasetine bakış açısı onun memlekete olan sevdasını fazlası ile gözler önüne seriyordu.

AK Parti manifestosunu okumuş ve içine sindirmiş olmalı ki 2023 ve 2071 hedefleri olan Türkiye’nin temelinde taş, harcında çimento olmanın zamanı olduğunu ifade ediyordu.

Siyasette edindiği tecrübe ile bir gerçeği ifade ediyordu;
“Bu saatten sonra bu partinin bir neferi olmakta sevdadandır.” diyordu.

“Yeni süreç ve yeni Türkiye her açıdan çok önemli bir eşiğin tam ortasındadır, dolayısıyla böyle bir zamanda  bu hizmet yarışında lokomotif görevi üstlenmek için bu yola çıkmam da, hemşerilerime ve ülkeme karşı olan sorumluluğumdandır.” diyor Feyzi Berdibek.

AK Parti’nin kuruluşu olan 2001’den itibaren aktif olarak bu kadroların içinde yer almıştır Feyzi Berdibek…

Aradan geçen 17 yılık süreçte edindiği tecrübeyi böyle bir dönemde halkına sunması, olağan bir durumdur.

Feyzi Bey’in kendi ifadesi ile;
 "llah insanı yarattı, ancak insanların yarısı ona asi…
Herkesin benden memnun olması düşünülemez ancak ben halkıma yüreğimi hayatımın her döneminde açmış bir Bingöl evladıyım.’’ 
diyor.

Ben şahsen bir Bingöl’lü olarak Feyzi beyin Bingöl halkına olan sevdasından bu yola çıktığını düşünüyorum. Yaşam serüvenine baktığımızda bu halka yüreğini, sofrasını ve imkanlarını sunan bir kişilik olmuştur.

Şu bilinmelidir ki; Bingöl’de farklı siyasi partilerden aday olmuş diğer hemşerilerimizde birbirinden değerlidir ve bu memlekete olan sevdalarından yola çıkmışlardır. Ancak takdir edilir ki hepsinin aynı özveride olmaları beklenemez. Bu açıdan Feyzi Bey yaptıkları ile bir adım önde olmuştur diye düşünüyorum.

Ülkenin içinden geçtiği süreç göz önüne alındığında, halkın kendisine yetki verdiği bütün dinamiklerimiz, kendileri ile gurur duymalıdırlar.

“Ülkeme, milletime, memleketime sevdalıyım ve bu yolda gerekirse bir neferim.” diyen herkes benim için değerlidir.

 24 Haziran’da yapılacak olan seçimde bu özellikleri taşıyan herkesi en az Feyzi Berdibek kadar tebrik ediyor ve şans diliyorum.

İzlenme: 4988 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ