• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

BU ÜLKE HEPİMİZİN

Güler GÜRÇAY

Güler GÜRÇAY

E-Posta : haberci12@gmail.com

 

 

 Türkiye, yaşamış olduğu, zor geçen sekiz aylık dönemde demokrasiden ödün vermediği gibi gerçek bir toplumsal barışı oluşturmak için yaşamsal adımlar attı.
Yaşanan son gelişmeler bir demokratik eksiklikten değil, bazı olayların, yolsuzlukların v.s. bahane edilerek anti demokratik bir iktidar mücadelesi için kullanılmasından doğdu.
Türkiye'nin gelişiminin sürmesi, kazanımların sağlama alınması için verilen bu mücadele, demokratik meşrutiyeti olan hükumetin desteklenmesi, bir siyasi seçenek değil bir rejim tercihidir.

 Unutulmamalı ki, bugün AKP iktidarda diye edilen müsaade yarın kim gelirse gelsin onunda aynı biçimde başına bela olabilir.
Sağcısı, solcusu, kim olursa olsun devlet içine çöreklenen ve devletin imkanlarını kullanarak kendilerine dosyalar, cd ler hazırlayaların bu ülkenin siyasetçisine, bürokratına, gazetecisine şantaj yapılmasına müsaade edilmemeli.

Her işin bir karşılığı vardır. İyi birşeye aracılık etmek, güzel bir yol açmak, faydalı bir kurumun oluşmasını sağlamak, insanların hayatını kolaylaştırmak ve yaşadıkları sorunlara çözüm getirmek övünülen ve karşılığı olan davranışlardır. Diğer bir husus; insan kendinden ibaret değildir ve kendisi merkezli bir hayat sürmeye hakkı yoktur.
Ekonomik, sosyal, siyasi sistemlerimizi ne kadar katılımcı, eşitlikçi ve çoğulcu yaparsak, dünyamızın ve ülkemizin zenginliklerinden o kadar yararlanırız. Unutmayalım, bu ülke hepimizin..
Huzurunu barışını sağlamakta yine hepimizin görevi olmalıdır..

İzlenme: 970 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ