• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

YEREL SEÇİMLER

Güler GÜRÇAY

Güler GÜRÇAY

E-Posta : haberci12@gmail.com

 

 

 

Seçimler, yönetecek siyasi iradenin belirleme şeklidir.

 

Seçimler, halkı birbirine karşı kışkırtmadan, halkı bölmeden ve halkı birbirine karşı kırıcı olmadan yönetime gelecek kişiyi ya da siyasi partiyi belirleyen bir siyasi yarıştır.

Seçimler, demokrasinin olmazsa olmazıdır. 

Demokratik bir düşünceye sahip olmayanlar, demokrasiyi ne uygular ne de değerini bilirler. Hak ve özgürlükleri kendi menfaati için kötüye kullanırlar. Makamlarına ve sıfatlarına yakışmayan sözlerle karşıt düşüncedekileri  eleştirenler  toplum yaşamını kirletenlerdir.

Siyasi Parti liderlerinin seçim meydanlarındaki söz ve tutumları ile yürüttükleri siyasi çalışmalar ürkütmekte ve üzmektedir. 

Ayırımcı, parçalayıcı,  neredeyse düşman durumuna getiren konuşmalar endişelerimizi arttırmaktadır. Gelecek kuşaklara kötü örnek olmakla kalmayıp ülkenin ve ulusun birliği yönünden de sakıncaları içeren konuşmalar kimi zaman asılsız yanlarıyla olumsuz kanılara yol açmaktadır.

Bir yerel seçimden dolayı ortalığın bu kadar kamplaşmasına çanak tutmaktansa, uzlaşmak daha iyidir.

Bu durumlar zamanında eleştiri topuna tuttuğumuz liderleri aratıyor.

Rahmetli Süleyman Demirel'in hazırcevap, esprili, her türlü eleştiriye hoşgörülü oluşunu, Rahmetli Turgut Özal'ın; gençlerle haşır neşir oluşunu, yenilikçi tonton duruşunu ve rahmetli Necmettin Erbakan'ın siyasete kazandırdığı sözler ve siyasetteki farkındalığını mumla arar durumdayız ve rahmetle anıyoruz.

Bazen benzetme de yapabiliyoruz; Sayın Binali Yıldırım gençlerle yaptığı bir toplantıda ''Oy kullanırken Topal Dursun'un oğlu Binali Yıldırım'ı unutmayın..'' diyerek ne kadar mütevazi ve ne kadar halktan biri olduğunu en güzel şekilde göstermiştir.

31.03.2019 tarihinde yapılacak seçimlerin hemşerilerimize, ülkemize ve tüm dünyamıza barış ve huzura vesile olmasını en içten dileklerimle temenni ederim.

 

İzlenme: 1003 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR