• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Memleketin derdine DEVA olacağız

Galip AKENGİN

Galip AKENGİN

E-Posta : haberci12@gmail.com

Yirmi yıllık gazetecilik geçmişimde Bingöl halkımızın gözü önünde biri olarak artık aktif siyaset ile halkımıza hizmet edeceğim.

Kutsal bir meslek olan gazetecilik hayatımda; hiçbir zaman kişisel bir amacım olmadı. Hep toplumun menfaati, huzuru, birliğini ve dayanışma ruhunu oluşturmaya çalıştım. Bundan, asla pişman olmadım.

Bundan sonra da aynı haslet üzerinden dünyada kişisel liderlik ve ekonomi uzmanlığı ile kabul görmüş eski Başbakan Yardımcısı, Dışişleri Bakanı Ali Babacan’ın önderliğinde kurulan Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Bingöl İl Başkanlığı kurucu heyeti içerisinde sürdüreceğim.Gazetecilik mesleğimiz gereği siyaset ile paralel bir işkolu içerisinde olduğumuzdan zamanla aktif siyaset yapma girişimlerim oldu.

Bu girişimlerdeki amacım hep aynıydı; halkımıza daha iyi hizmet etmek.  

Son on yıl içerisinde yaşanan kirli siyasete geri dönüp baktığımda şükrediyorum. Allah beni seviyor ve koruyor, buna samimi olarak inanıyorum, iyi ki o kirli siyasetin içine bulaşmamışım.

“ELEŞTİRİYE AÇIĞIZ”

Sosyal medya üzerinden bu girişimimiz duyulduktan sonra, özellikle HDP’li arkadaşlarımız tarafından “eski AKP içerisinden kopan bir parti” eleştirileri geliyor.

Doğrudur, eski AKP’nin içerisinden ayrılmış bir ekibin başta olduğu DEVA oluşumuna baktığımızda ülkemizin her renginin üst yönetimde olduğunu, parti tüzüğü ve programına bakılsa; o eleştirilerin biraz zamana bırakılması gerektiğini göreceklerdir.DEVA FARKI

Demokrasi ve Atılım Partisi klasik bir parti olmadığını her haliyle belli ettiğinden, halkın umudu oldu.

Bunu her görüşten arkadaşımın görüşlerinden alıyorum.

Doğru yerde olduğuma inanıyorum.

İl başkan adayları olarak beş kişilik bir heyet halinde Ankara’ya davet edildik.

Sayın Genel Başkanımız Ali Babacan, Partinin Genel Sekreteri Sadullah Ergin, Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nihat Ergün ve Bölge Koordinatörümüz Komisyon Başkanı Mustafa Nuri Akbulut’un bizleri karşılaması, mülakatta bize gösterilen nezaket, tevazu ve hoşgörü, biz il başkan aday adayı arkadaşlarımızı ziyadesiyle etkiledi.

Diğer partilerden önemli bir farkı var DEVA’nın: İl Kurucu heyeti, adaylardan oluşturuldu.
Bu beş kişilik kurucu heyetin üyeleri olarak İl ve ilçe teşkilatlarını oluşturacağız.

Bu heyetin başına Mikail Kovalar getirildi. Onun başkanlığında, Büşra Ay, Sinan Baylaz, Mustafa Karadağ ve bendeniz Galip Akengin olarak teşkilatlanmayı hep beraber el ele vererek her kesimden, kimseyi ötekileştirmeden, her görüşten ve ilimizin demografik yapısına uygun liyakat esaslı, nitelikli bir il yönetimin ardından ilçe teşkilatları oluşturacağız.

“UMUTLUYUZ ÇÜNKÜ ARTIK ALTERNATİF VAR”

Bingöl sokaklarında, sohbet ortamlarında daha önce mevcut iktidardan rahatsız olan sessiz çoğunluk, ilk seçimde artık bir alternatiflerinin olmasından memnun. Bunu her platformda görüyoruz.

Bu ülke hepimizindir. Bu ülkenin sorunları, hepimizi ilgilendiriyor.

Umutluyuz, çünkü insanımızın rengine bakmadan hizmet edeceğimiz günler çok yakın. 

İzlenme: 4535 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
1477 hit, 684 ziyaretçi, 816 ziyaret
Bu ay:
3909 hit, 1899 ziyaretçi, 2180 ziyaret
Toplam:
813664 hit, 259132 ziyaretçi, 359067 ziyaret