Doğunun Demir Kalesi Kiğı Spor, Yeniden Kuruldu!

dogunun-demir-kalesi-kigi-spor-yeniden-kuruldu

Doğunun Demir Kalesi ünvanıyla bilinen Kiğı’da, gençler kendi aralarında bir araya gelerek Futbol, Basketbol, Voleybol, Kayak, Atletizim ve Su Sporları branşlarının olacağı spor kulübünün temeli, atıldı.
24 Ocak 2021 Pazar 18:35

 

İçerisinde Futbol, Basketbol, Voleybol, Kayak, Atletizim ve Su Sporları branşlarının olacağı spor kulübünün temeli, atıldı. 

Kurucu yönetim kurulu başkanı Gökhan Akdoğan, gazetemize yaptığı açıklamada, “Kiğı’da doğup büyüyen insanların geçmişteki başarı hikayeleri ile büyüdük. Çocukluk yıllarımızda ilçede futbol heyecanı vardı. Hafta sonu, herkes maç’a göre program yapardı. Bizlerde o canlılığı kazandırmak için bir araya gelerek spor kulübünü yeniden kurmaya karar verdik” dedi.

 “İLÇEMİZİN ADINA YAKIŞIR BİR SPOR KULÜBÜ OLACAK”Akdoğan, Kiğı ilçemizin tarihçesinde Demir madenlerinden dolayı “Doğunun Demir Kalesi” ünvanı vardır, bizlerde bu unvan ve bu heyecan ile bir araya gelerek ilçemizde eksik olan bu heyecanı yeniden canlandırmak istedik. Kurucu yönetim kurulu arkadaşlarımız ile beraber başta belediyemiz olmak üzere tüm kamu kuruluşları, İstanbul’daki Derneklerimiz ve iş insanlarımızdan ilçemizin spor kulübüne sahip çıkmalarını bekliyoruz” dedi.

Akdoğan: “Kiğı’da başlatılan ve büyük bir heyecanla sürdürülen spor kulübümüzün faaliyetlerini sürekli olarak sosyal medya sayfamızda paylaşacağız. Yolun başında olduğumuz bu süreçte en önemli iki hususu sizlerle paylaşmak istiyorum. Kiğı tarihinden aldığı farklı toplum yapısıyla ayrım yapılmadan, yol alınabileceğinin en güzel örneklerini her zaman sergilemiştir. Biz bunu zenginlik olarak görüyoruz ve toplumun her kesimiyle beraber hareket etmek istiyoruz. İkinci husus KİĞI SPOR KULÜBÜNÜN finansal işlemleri, son derece şeffaf bir şekilde ilerlemek için planlarımızı yaptık. Yapılan yardımlar, harcamalar, banka hesabı ve bunun gibi her türlü finansal işlemler resmî sayfamızda paylaşıp şeffaf bir yönetim sergileyeceğiz” diye konuştu.

Kurucu yönetim kurulunda, Gökhan Akdoğan, Ümit İrten, Gültekin Abay, Bülent Kurumlu, Alican Gündoğdu, Erdal Güçin ve Atakan Ökte bulunuyor.

 


Haber okunma sayısı: 3115

Hindi


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ