• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

TASALI: “KUZEY İLÇELERİ YOL İLE BAĞLANIR”!

tasali-kuzey-ilceleri-yol-ile-baglanir

Bingöl’de seçim çalışmalarına devam eden HÜDA PAR Bingöl milletvekili adayları Hamdullah Tasalı ve Fuat Sönmez, Bingöl’ün Adaklı, Kiğı ilçeleri ile Sancak beldesinde halk ve esnaf ziyaretlerini basın ile paylaştı. Tasalı, İl merkezi, ilçeleri ancak yol ile kendine bağlar, kuzey bölgesi ilçelere bugüne kadar doğru dürüst yol yapılamadığı için, ilçeler ekonomik olarak bağlanamadı” diye konuştu.
11 Haziran 2018 Pazartesi 16:33

 

Ziyaretlerin ardından açıklamalarda bulunan HÜDA PAR Bingöl milletvekili adayı Hamdullah Tasalı, seçim çalışmaları kapsamında halk ve esnaf ziyaretlerine, Adaklı, Kiğı ilçesi ve Sancak beldesinde devam ettiklerini belirterek, halkın ilgi ve alakasıyla karşılaştıklarını söyledi.

“Kuzey bölgesi ilçelerimizin birinci sorunu ulaşımdır”


Tasalı, Başta ulaşım olmak üzere diğer hizmet konularında mağdur olan Kuzey ilçeleri diye tarif edilen, Adaklı, Kiğı ve Sancak belde halkını ve esnafını ziyaret ederek, ilçesinin en çok ulaşım, içme suyu sıkıntısı ve yüksek kiralarından mağduriyet yaşadığını vurguladı.Bingöl’ün kuzeyinde “çıkmaz sokak” olarak bilinen bölgede bulunan, Adaklı, Kiğı, Yayladere, Yedisu ve Sancak bölgelerinin en önemli sorunun ulaşım olduğunu ifade eden Tasalı, “Bizler HÜDA PAR Bingöl Milletvekilleri olarak ziyaretlerimize devam ediyoruz. Adaklı, Kiğı ilçeleri ile Sancak beldesini ziyaret ettik. Esnafımızla görüşüp, sorunlarını kendilerinden dinledik.  Esnaf ve halkla görüşmemizde genelde yol ve ulaşım sorunlarının birinci sorunları olduğunu söylediler. Uzun süredir Hükümetin de gündeminde olan da burada duble yol sözü verilmişken, maalesef vatandaşlar yapılacak olan Sancak-Bingöl yolu üzerine bir hayal kırıklığına yaşamış görünüyorlar. En kısa sürede bu kuzey ilçelerinden geçmesi planlanan yolun, bir an önce bitirilmesi ve geniş bir yolun yapılması gerekiyor. Bu hem ilimiz için hem de bu çıkmaz sokak olan kuzeydeki ilçelerimiz için çok hayati bir önem taşıyor.” İfadelerini kullandı.

“Her açıdan mağdur edilen İlimizin kuzey ilçeleri gittikçe insansızlaşıyor”

Kuzey bölgede bulunan ilçelerin ulaşım sorunu giderilmediği takdirde her açıdan gerilemenin devam edeceğini ifade eden Tasalı, “Bu bölgenin yol sıkıntısı giderilmemesi durumunda vatandaşların burada çok fazla kalacağını zannetmiyorum. Gün gelir belki buralarda insan kalmaz, bu açıdan ilçelerimizin mamur hale gelmesi için yolun mutlaka düzeltilmesi lazım.  Gerçekten de ilimiz ve bu ilçeler arasındaki ulaşımı sağlayan yol, yol değildir.” şeklinde konuştu.

 


Haber okunma sayısı: 3980Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
293 hit, 109 ziyaretçi, 117 ziyaret
Bu ay:
2370 hit, 1049 ziyaretçi, 1177 ziyaret
Toplam:
804116 hit, 255246 ziyaretçi, 354122 ziyaret