• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

SP BİNGÖL ADAYI KAYA OLDU

sp-bingol-adayi-kaya-oldu

Saadet Partisi Bingöl Belediye Başkan Adayı Musa Ahmet Kaya olduğu açıklandı.
04 Mart 2019 Pazartesi 16:23

 

Türkiye'nin en genç İl Belediye başkan adayı özelliğini taşıyan Kaya, Saadet Partisi'nden gösterildi.

 

 31 Mart seçimlerine sayılı günler kala siyasi partiler adaylarını Yüksek Seçim Kurulu’na teslim etti. 1389 seçim bölgesinde yapılacak seçimler için binlerce isim yarışacak. Listelerin kesinleşmesinin ardından en genç belediye başkan adayları da gündeme geldi.

 

Türkiye'nin bütün seçim bölgelerinde seçime giren tek partinin Saadet Partisi olması adaylarının da dikkat çekmesine sebep oldu. Onlarca yerde gençleri aday gösteren Saadet Partisi Bingöl Belediye Başkan Adayını da genç bir ismi göstererek genç adaylar konusunda yine bir ilke imza attı.

1993 doğumlu Musa Ahmet Kaya’yı Bingöl Belediye Başkan Adayı olarak göstererek Türkiye'nin en genç il belediye başkan adayını göstermiş oldu. Musa Ahmet Kaya, 1993 yılında doğdu. Ailesi Solhan’ın Doğuyeli (TÜTEL) köyünde yaşamaktadır. İlk ve Ortaöğrenimini Adana’nın Ceyhan ilçesinde Pamukeli Yatılı İlköğretim Bölge Okulunda tamamladı. Sonrasında Ceyhan İmam Hatip Lisesine devam etti. Liseyi birincilikle bitirdi. Yükseköğrenimi Bursa Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde tamamladı. Halen Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İslami İlimler Fakültesinde İslam Mezhepler Tarihi dalında Yüksek Lisansına devam etmektedir.

Üniversite yıllarından beri Anadolu Gençlik Derneği-Milli Gençlik Vakfı’nda çeşitli görevlerde bulundu. Halen AGD-MGV Üniversite Komisyonundan sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına devam etmektedir. Ticaretle de uğraşan KAYA, evli ve 2 çocuk babasıdır. Orta derecede Arapça bilmektedir.

 


Haber okunma sayısı: 1607

Haberin etiketleri:

SP BİNGÖL ADAYI KAYA OLDU


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
328 hit, 102 ziyaretçi, 112 ziyaret
Bu ay:
4199 hit, 1796 ziyaretçi, 2052 ziyaret
Toplam:
800872 hit, 253999 ziyaretçi, 352599 ziyaret