• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
GÖLBAL

Karaaslan, HDP’den Aday Adaylığını Açıkladı

karaaslan-hdpden-aday-adayligini-acikladi

İşadamı Ahmet Karaaslan, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Bingöl İl Başkanlığı’na Milletvekilliği Aday Adaylığı başvurusunda bulundu.
09 Mayıs 2018 Çarşamba 01:18

 Karaaslan, başvuru dosyasını partisinin il yönetimine teslim ettikten sonra açıklamalarda bulundu. Karaaslan, açıklamasında şunları söyledi:

“Son zamanlarda Türkiye’de halk, hukuk ve adalet konusunda ciddi sıkıntılar yaşanmaktadır. Toplumun farklı katmanları arasında ayrılıklar, ciddi bir şekilde derinleştirilmektedir. Maalesef toplumda kutuplaşmalar üzerinden siyasi çıkarlar elde edilmeye çalışılmaktadır. Bütün bu gelişmelere hepimiz şahitlik ediyoruz. Oysa Türkiye’nin çıkarları bellidir.

Bu kadim coğrafyada 82 milyonun barış, huzur ve kardeşlik içerisinde yaşaması konusunda bir irade ortaya konulduğunda, tüm farklılıkların bir arada yaşama iradesi gösterecekleri çok açıktır. Bu gerçeğe rağmen aidiyetler üzerinden toplum farklılaştırılmakta ve ötekileştirilmektedir. Bu farklılıklar bir zenginlik olarak değil, maalesef derin ayrılıklara neden olmaktadır. Tüm bunlara rağmen ümidimiz büyüktür, mücadelemiz sürmektedir. Bu süreçte özellikle saldırılar, tehditler maalesef çok yüksek boyutlara yükselmektedir. Toplum nefes alamaz duruma getirilmektedir.

HDP’ye bu süreçte büyük görev düşüyor. Bütün saldırı ve tehditlere rağmen HDP bu mücadeleyi her dönem büyütmeye çalıştı, şimdi de büyütmeye çalışıyor. HDP topluma farklı şekilde yansıtılmaya çalışıyor. Buna rağmen HDP her geçen gün büyümektedir. Ben HDP’nin verdiği mücadeleye bir nebze olsun katkı sunabileceksem, ne mutlu bana. Bugün bu amaçla buradayım. Bu mücadeleyi büyütmemiz lazım, yükseltmemiz lazım. Umarım kentimiz için, bizler için ve Türkiye halklarının geleceği için hayırlara vesile olur.”


Haber okunma sayısı: 434

GÖLBAL


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

ANKET

BİNGÖL SANCAK ARASINDAKİ 31 KM'LİK YOL, DUBLE OLSUN, GÜZERGAHI ÇİÇEKDERE GÜNEYİNDEN Mİ, KARTAL'DAN MI, GEÇSİN?

BİNGÖL SANCAK ARASINDAKİ 31 KM'LİK YOL, DUBLE OLSUN, GÜZERGAHI ÇİÇEKDERE GÜNEYİNDEN Mİ, KARTAL'DAN MI, GEÇSİN?

Ankete Katıl Sonuçlar

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
2855 hit, 1506 ziyaretçi, 1743 ziyaret
Bu ay:
11033 hit, 4187 ziyaretçi, 5747 ziyaret
Toplam:
752763 hit, 237389 ziyaretçi, 329029 ziyaret