• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
GÖLBAL

Karaaslan, HDP’den Aday Adaylığını Açıkladı

karaaslan-hdpden-aday-adayligini-acikladi

İşadamı Ahmet Karaaslan, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Bingöl İl Başkanlığı’na Milletvekilliği Aday Adaylığı başvurusunda bulundu.
09 Mayıs 2018 Çarşamba 01:18

 Karaaslan, başvuru dosyasını partisinin il yönetimine teslim ettikten sonra açıklamalarda bulundu. Karaaslan, açıklamasında şunları söyledi:

“Son zamanlarda Türkiye’de halk, hukuk ve adalet konusunda ciddi sıkıntılar yaşanmaktadır. Toplumun farklı katmanları arasında ayrılıklar, ciddi bir şekilde derinleştirilmektedir. Maalesef toplumda kutuplaşmalar üzerinden siyasi çıkarlar elde edilmeye çalışılmaktadır. Bütün bu gelişmelere hepimiz şahitlik ediyoruz. Oysa Türkiye’nin çıkarları bellidir.

Bu kadim coğrafyada 82 milyonun barış, huzur ve kardeşlik içerisinde yaşaması konusunda bir irade ortaya konulduğunda, tüm farklılıkların bir arada yaşama iradesi gösterecekleri çok açıktır. Bu gerçeğe rağmen aidiyetler üzerinden toplum farklılaştırılmakta ve ötekileştirilmektedir. Bu farklılıklar bir zenginlik olarak değil, maalesef derin ayrılıklara neden olmaktadır. Tüm bunlara rağmen ümidimiz büyüktür, mücadelemiz sürmektedir. Bu süreçte özellikle saldırılar, tehditler maalesef çok yüksek boyutlara yükselmektedir. Toplum nefes alamaz duruma getirilmektedir.

HDP’ye bu süreçte büyük görev düşüyor. Bütün saldırı ve tehditlere rağmen HDP bu mücadeleyi her dönem büyütmeye çalıştı, şimdi de büyütmeye çalışıyor. HDP topluma farklı şekilde yansıtılmaya çalışıyor. Buna rağmen HDP her geçen gün büyümektedir. Ben HDP’nin verdiği mücadeleye bir nebze olsun katkı sunabileceksem, ne mutlu bana. Bugün bu amaçla buradayım. Bu mücadeleyi büyütmemiz lazım, yükseltmemiz lazım. Umarım kentimiz için, bizler için ve Türkiye halklarının geleceği için hayırlara vesile olur.”


Haber okunma sayısı: 803

GÖLBAL


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ