• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
GÖLBAL

İYİ PARTİ İL BAŞKANI BELİRLENDİ

iyi-parti-il-baskani-belirlendi

Meral Akşener liderliğinde kurulan İyi Parti’nin Bingöl teşkilatı da yavaş yavaş şekillenmeye başladı. 31 İl’in Kurucu İl Başkanları açıklanırken Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa oldu.
08 Kasım 2017 Çarşamba 23:35

 

Bingöl’den önemli isimleri bünyesinde barındıran İyi Parti’nin kurucu listesinde eski Ak Parti Milletvekili ve Kanaat Önderi Kazım Ataoğlu yer almıştı.

İYİ Parti Basın ve Yayın biriminden yapılan açıklamada, “Titiz araştırma ve istişareler sonucu belirlenen ve işlemleri tamamlanan kurucu il başkanlarının görevlendirmelerine, bütün illerde teşkilatlanma hedefi doğrultusunda peyder pey devam edilecektir. İYİ Parti tüzüğüne göre Teşkilattan sorumlu Genel Başkan Yardımcısının teklifi, Genel Başkanın onayı ile ya da Genel Başkan tarafından resen, illerde oluşturulacak İl Yönetim Kurullarının belirlenmesi amacıyla Kurucu İl Başkanları görevlendirilmektedir. Kurucu İl Başkanı, görevlendirildiği ilde bulunan kurucu İl Yönetim Kurulu üyeleri, İl Disiplin Kurulu üyeleri, İlçe Başkanları, İlçe Yönetim Kurulları üyelerinin görevlendirilmesini Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan yardımcısına teklif edecek, Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı kendi görüşü ile teklifi Genel Başkana sunacak. Genel Başkan’ın uygun gördüklerini onaylamasıyla o ilde İYİ Parti teşkilatları resmen kurularak faaliyete başlamış olacaktır” denildi.

31 İl’in Kurucu İl Başkanları açıklanırken Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa oldu.HASAN KIZILBOĞA KİMDİR?

1971 yılında Bingöl`ün Yenibaşlar Köyünde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Bingöl’de tamamladı. 2012-2015 yılları arasında Milliyetçi Hareket Partisi Bingöl İl Başkanı olarak görev yaptı. Evli ve 4 çocuk babasıdır.


Haber okunma sayısı: 1557

GÖLBAL


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ