• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

HÜDA PAR'dan 28 Şubat açıklaması

huda-pardan-28-subat-aciklamasi

HÜDA PAR Bingöl İl Başkanı Orhan Açıkbaş, 28 Şubat darbesinin yıldönümü dolayısıyla açıklamada bulundu.
03 Mart 2019 Pazar 18:00


 

HÜDA PAR Bingöl İl Başkanı Orhan Açıkbaş, 28 Şubat askeri darbenin yıl dönümü dolayısıyla bir açıklama yaptı.

Açıklamasında, Türkiye ve dünya tarihine bir kara leke olarak yazılan, dindarların ağır bedeller ödediği 28 Şubat darbesinin açtığı yaraların hâlâ sarılmaya çalışıldığını dile getiren Açıkbaş, şunları söyledi:"28 Şubat sürecinin zulmü devam ediyor. Çünkü o dönemin mağduriyetleri halen giderilmedi. Okulundan, işinden atıldığı için görevine dönemeyen, dönüp de 5-10 yıllık hak kaybı yaşayanlar var. O dönemde kumpas ve provakasyonlar ile cezaevine atılan insanların bir kısmı, 25 yıldır halen cezaevindedir. 28 Şubat'ta rol alan ve mağduriyetlerin yaşanmasına sebep olan herkesten hesap sorulması gerekir."

Açıkbaş, "İktidardan da 28 Şubat sürecinde aktif rol oynayanları terfi ettirme yerine, onlardan hesap sormasını, özellikle 28 Şubat sürecinde uyduruk delillerle cezaevine atılanların, kamudan ihraç edilenlerin mağduriyetini giderecek olan yasal düzenlemeyi bir an önce çıkarmasını ve böylece 28 Şubat ile ilgili defteri kapatmasını bekliyoruz." dedi.

Açıkbaş, "Dünden bugüne yapılan darbelerin getirdiği zorlukların, sıkıntıların ve yaşanan tüm mağduriyetlerin büyüklüğü, son yapılmaya çalışılan ve başarısız olunmasına rağmen 15 Temmuz hain darbe girişimi ülkemizde ve milletimizde nice derin yaralar açmıştır. Parti olarak elbette yapılan tüm darbelere karşıyız, tıpkı 15 Temmuz’da tüm üye ve gönüllülerimiz ile yurdun her tarafında göğsünü hainlere karşı siper etmiş ve üyelerinden şehid vermiş olan bir parti olarak HÜDA PAR, gelecekte de ilelebet hiçbir darbeye sessiz kalmayacaktır." açıklamasında bulundu. (İLKHA)

 


Haber okunma sayısı: 2118Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
328 hit, 102 ziyaretçi, 112 ziyaret
Bu ay:
4199 hit, 1796 ziyaretçi, 2052 ziyaret
Toplam:
800872 hit, 253999 ziyaretçi, 352599 ziyaret