• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

BUYANKARA: "AYIRIM YAPMADAN HİZMET EDECEĞİZ"

buyankara-ayirim-yapmadan-hizmet-edecegiz

‘Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde, Bingöl Gençlik Merkezi’nde, gönüllü olarak çalışan kadınlara hitap eden Mehmet Ziya Buyankara, “Ülkemiz her yıl daha gelişirken maalesef ilimiz bu gelişmede hak ettiği yeri alamadı. Bingöl, küçük bir şehir ve çoğu insanlar birbirini tanırlar. Adamcılık, bölgecilik, ötekileştirmeden, herkese kucak açarak, eşitlik çerçevesinde hizmet etmeye geliyoruz” dedi.
11 Mart 2019 Pazartesi 23:52

 

HİZMETLER 6 NOKTADAN VERİLİYOR

Belediyeciliğin tecrübe gerektirdiğini, yönetimde samimiyet, hakkaniyet ve disiplin gerektirdiğini kaydeden Buyankara şunları söyledi:

“Yüzlerce çalışanı olan bir kurum, altı noktadan yönetilemez. Bu düzeni siz değiştireceksiniz. Ben bir baba olarak, ailemin, nasıl bir gelişmişlik ve huzurlu bir ortamda yaşamasını istiyorsam; akrabalarımın ve memleket insanımın da o gelişmişlik, ferah ve huzur içerisinde olmasını arzuluyorum. İnsanımız için sağlıklı, huzurlu mesire alanları tespit edip projelendirdik, merkez trafiğini yer altına alarak yürüyüş yolları planladık. Gençlere iş alanları, istihdam sağlayacak projelerimiz var. Üretime dair, memleketimize yatırımcı getireceğiz.”“DÜRÜST BELEDİYECİLİK DÖNEMİ OLACAK”

‘Dürüst Belediyecilik’ dönemini başlatacaklarını, harama bulaşmayacaklarını, rüşvet yemeyeceklerini ve herkese eşit ve adaletli olacaklarını kaydeden Mehmet Ziya Buyankara sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bingöl bu sözlerimi not alsın, projelerimizi takip etsinler, Allah’ın izni ve halkımızın desteği ile göreve geldiğimiz zaman bizi sorgulasınlar, taahhütlerimizi takip etsinler istiyorum. Yıllardır yetkili olup farkındalık oluşturmayan birileri diyor ki, ‘bu projelerin finansını nerden bulacaklar…’ Ben de diyorum ki, kataloğumuzun arka kapağında devletin bekası söz konusu olduğunda her zaman karşılıksız destek veren Sayın Devlet Bahçeli’nin imzası vardır. Devletimiz güçlüdür, sıkıntılar vardır ama bu projelerin maliyetleri çerez olur. Niyetimiz hayırdır, hayırla başlayan, halkımız için yapacağımız için yolumuz açık olacaktır. Söz veriyorum, biz göreve geldiğimiz an itibari ile çalmayacağız, yolsuzluk yapmayacağız, yaptırmayacağız, yandaşa değil Bingöllülere eşit ilkeli değerler üzerinden yöneteceğiz. Halkımız, bizi tanıyor, tanımayanı da siz gönüllü kardeşlerimiz sayesinde tanımış olacaklar.”

 “BİZDE ADALETSİZLİK OL-MA-YA-CAK NOKTA…”

Üç ayda 8 bin ev ziyaretinde bulunduğunu, halkın sorunlarını, eleştirilerini, beklentilerini, önerilerini ve dualarını aldıklarını belirten Buyankara, “Halkımızın iş sorunu var, ekmek sorunu var. İŞKUR müracaatlarında bulunan kardeşlerimiz, mevcut idarecilere güvenmiyor, aynı kişiler alınıyor. İhtiyaca göre değil, yandaşa verildiği için bir umut, dayanacak bir yönetim arayışındadır. İşte biz burada var olduğumuzu, kimseyi ayırmayacağımızı ilan ediyoruz. Öncelik, ekmek parası olmayanadır. İŞKUR’un amacı budur ama siyasiler maalesef yandaşa verdiği için adaletsizlik ortaya çıkıyor” diye konuştu.

GENÇLERE İSTİHDAM OLUŞTURULACAK

Organize sanayi bölgesinde üreticileri ziyaret ettiğini kaydeden ve birçok bina bulunmasına rağmen faaliyet sürdüren işyeri sayısının bir elin parmağını geçmediğini kaydeden Buyankara sözlerini şöyle sürdürdü:

“Tekstil firmasında 150 civarında kadın istihdam ediliyor. İş aş, sağlamak çok önemlidir. Allah razı olsun, üretim ve istihdam sağlayandan. Bir kişiyi bile iş sağlamak önemlidir. Çivi fabrikasında beş kişi, diğer atölyelerde iki kişi, üç kişi çalıştıranlar var. Organize sanayimizi daha aktif hale getireceğiz. İstanbul’da ve farklı şehirlerde işletmesi olan hemşerilerimizi buraya çekeceğiz. Devletimiz bu konuda destekler veriyor ama bu kişileri bulup getirmek maharettir. Biz bu kuruluşları buraya çekerek yeni istihdam alanları oluşturacağız. Belediye olarak tarıma elverişli alanları tespit edip tarımsal üretimle ilimiz ve ülkemizin üretimine ve istihdamına katkılar sunacağız” diye konuştu.

Toplantı, karşılıklı istişare ve soru cevap bölümünden sonra toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

 


Haber okunma sayısı: 3370Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
328 hit, 102 ziyaretçi, 112 ziyaret
Bu ay:
4199 hit, 1796 ziyaretçi, 2052 ziyaret
Toplam:
800872 hit, 253999 ziyaretçi, 352599 ziyaret