• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
GÖLBAL

Balaman, İstanbul 1. Bölgeden Adaylığını Açıkladı

balaman-istanbul-1-bolgeden-adayligini-acikladi

Akit Tv moderatörü yazar Sabri Balaman, Ak Parti’den İstanbul 1. Bölge aday adaylığını açıkladı.
05 Mayıs 2018 Cumartesi 00:10

 

İstanbul’da faaliyet yürüten Bingöl STK’ları içerisinde aktif görevler alan, Akit Tv, Moderatörü ve Akit Gazetesi yazarı Sabri Balaman, İstanbul Birinci bölgeden Ak Parti aday adaylığı müracaatını duyurdu.

“İKİNCİ TERCİHİM BİNGÖL”

Balaman, gazetemize yaptığı açıklamada, “doğup büyüdüğüm Bingöl’den doyduğum ve yaşadığım İstanbul birinci bölgeden halkımızın vekâletine talip oldum. Önceliğim İstanbul oldu ama ikinci tercihim memleketim Bingöl’dür. Her ne kadar İstanbul’da yaşasak da Memleketimi hiçbir zaman unutmadım ve her fırsatta Bingöl’e gelip gidiyorum. Memleketim Sancak dağlarını, ovasını, suyunu unutmadım, unutamam da. 1994 yılından beri Ak Parti Genel Başkanı sayın Recep Tayip Erdoğan’la beraber aynı davanın yolunda yürümenin gururunu taşıdığını belirten Balaman, önceliğim niye İstanbul oldu diye sorarsanız, İstanbul’da binlerce insanımız vardır. Çoğunlukla Ak Parti’ye gönül vermiş halkımızın artık buradan da bir temsilcisi, bir vekili olmalıdır. Bingöl’den Meclise her hâlükârda üç vekilimiz seçiliyor ancak İstanbul’dan 98 milletvekili meclise gidecek, benim naçizane temennim dost ve hemşerilerimizin bu süreçte birlikte hareket edip en az bir hemşerimizin mecliste temsiliyet hakkı için hareket etmeliyiz. İstanbul birinci, ikinci ve üçüncü bölgeden de çok değerli hemşerilerimizin müracaatları vardır, hepsini yürekten kutluyorum. Öne çıkmak, özgüvenimizi göstermek ve çalışmak gerekiyor” diye konuştu.
SABRİ BALAMAN KİMDİR?

1972 yılında Bingöl Sancak’ta doğdu. İlk ve ortaokul öğrenimini Sancak’ta tamamladıktan sonra 1985 yılında İstanbul’a göç etti. Genç yaşta iş hayatına atılan Balaman, bir taraftan da Lise öğrenimimi devam ettirdi. Üniversite de Ekonomi ve Finans Hukuku programından mezun oldu.

1988-1994 yılları arasında TBMM’de kısım amirliği görevinde bulundu. 1995-2009 yılları arasında İstanbul Büyük Şehir Belediyesinde yönetici konumunda görevler aldı. 2014 yılında beri Yeni Akit Gazetesi’nde köşe yazarlığı ve Akit TV’de program moderatörlüğünü sürdürüyor.

2014 yılında Doğu ve Güneydoğu bölgesi illerde analizlerde bulunarak Çözüm Süreci raportörlüğü, Kültürlü Gençlik, Derneği Genel Başkan yardımcılığı, ASSAM (Adaleti Savunanlar ve Stratejik Araştırmalar Merkezi) Genel Başkan yardımcısı, Ataşehir Birlik Platformu Genel sekreterliği, Bingöl Gelişim Platformu (BINGEP) kurucusu,  Doğu ve Güneydoğu Dernekler Konfederasyonu dâhil olmak üzere birçok STK’da başkanlık, yönetim kurulu üyeliği ve başkan yardımcılığı görevlerini üstlendi.

2001 yılında AK Parti Yenidoğan Belde Kurucu Üyeliği ve Belde Başkan Yardımcılığı görevlerinin ardından 2002-2004 yılları arasında AK Parti Sarıgazi Belde Başkanlığı görevinde bulundu. 2004 yılında AK Parti Sarıgazi Belediye Başkanı Aday Adaylığı, 2014 yılında AK Parti Diyarbakır SKM koordinatörlüğü yaptı.

Sabri Balaman, evli ve dört çocuk babasıdır.


Haber okunma sayısı: 2052

GÖLBAL


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ