• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
GÖLBAL

Ak Parti Adayları: Bölgecilik ve Adamcılık Tarihe Karışmıştır

ak-parti-adaylari-bolgecilik-ve-adamcilik-tarihe-karismistir

Bingöl Havalimanında partililer tarafından karşılanan AK Parti Bingöl Milletvekili adayları Cevdet Yılmaz, Feyzi Berdibek ve Zeki Korkutata konvoy eşliğinde şehre giriş yaparak İnönü Caddesi üzerinde bulunan seçim koordinasyon merkezi açılışını yaptı. Yoğun bir kalabalık tarafından karşılanan AK Parti adayları, "bölgecilik ve adamcılık"tan arındırılmış bir politika mesajı verdi.
28 Mayıs 2018 Pazartesi 00:34


GÜLER: “AYRIMICI DEĞİL BİRLEŞTİRİCİYİZ”

 Bingöl aday tanıtım toplantısında konuşan AK Parti Bingöl İl Başkanı M. Hanefi Güler, AK Partinin hizmet partisi olduğunu belirterek, “AK Parti’nin hizmetleri saymakla bitmez. Ak parti her zaman değişimin ve gelişimin öncüsü olmuştur, olmaya da devam edecektir. Biz Bingöl’ün hiçbir bölgesini diğerinden üstün veya ayrı görmedik. Asla ayrımcı bir gözle bakmadık.  Bu gün bir takım çevreler AK Parti başarısına gölge düşürmek için bölgesel siyaset gündemi oluşturmaya çalışmaktadır. İnanıyoruz ki; Bingöllüler bu tür ayrımcılığa müsaade etmeyecek ve ayrılıkçılara fırsat vermeyecektir. Biz biriz ve beraberiz. Hep birlikte güçlüyüz. ‘Birlikte rahmet, ayrılıkta azap vardır, Bir olacağız, beraber olacağız, birlikte olacağız’ dedik yola böyle koyulduk” dedi.

KORKUTATA: “FIRSAT KOLLAYANLARIN HESAPLARINI BOZACAĞIZ”AK Parti Bingöl Milletvekili Adayı Zeki Korkutata, ayrışma yaratmak ve bundan nemalanmak isteyenlere yönelik mesajlar verdi; “Fırsat kollayanlar, hesap yapanlar, bütün hesaplarınızı alt üst edeceğiz. Burada 1 ay gibi kısa bir zamanımız var. Bu sürede bir saniyeyi bile boşa harcamayacağız. Çalmadık kapı, girmediğimiz ev bırakmayacağız. Dinlemedik bir dert bırakmayacağız. Yetimin başını okşayacağız, yoksulun kapısını çalacağız. Yaşlı-genç demeden, Kuzey-Güney demeden, bir olacağız, diri olacağız.”

Korkutata, “Kuzey – güney demeden bir olacağız, beraber olacağız. Birlik ve beraberliğimiz daim oldukça sırtımız yere gelmeyecektir. Bölgecilikten arınmış bir siyaset yapacağız. Hiçbir bölgemizi bir diğerinden ayırmayacağız. Hizmet diyorsanız hizmet! AK Parti hepsine 10 beden fazla gelir” dedi. Korkutata, Bingöl’ü bir bütün olarak gördüklerini ve ayrımcılığa müsaade etmeyeceklerini belirtti.

BERDİBEK: “BU İKİ BİR DÖNEMİ BİTECEK”

AK Parti Bingöl Milletvekili adayı Feyzi Berdibek, ayrışma siyasetini kabul etmediklerini belirterek, “Kesinlikle bölgecilik yok. AK Partinin üç adayı olarak size kesin bir söz veriyoruz: asla bölgecilik yapmayacağız. Bütün Bingöl birdir ve yekparedir. Biz Yedisu’luyuz, Yayladere’liyiz, Adaklı, Kiğılıyız, Gençliyiz, Karlıovalıyız, Solhanlıyız, Sancaklıyız. Şair Gürhan’nın dediği gibi: hepimiz biriz, beraberiz ve biz birlikte Bingöl’üz ve anadoluyuz! İnşallah Bingöl halkı ayrımcılık yapmaya çalışanlara fırsat vermeyecektir. Bingöl birlik olacak ve oyunları bozacaktır inşallah. Bingöl’ün makûs tarihi 2-1 değildir inşallah bu dönem 3-0 olacaktır. Bingöl bu güne kaldığı hizmetleri bu dönemde inşallah katlayacaktır” dedi.

YILMAZ: “BÖLGE AYIRIMI YAPMADAN TÜM BÖLGELERİMİZİ ADALETLE KALKINDIRACAĞIZ”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bingöl Milletvekili adayı Dr. Cevdet Yılmaz, 11 yıldır Bingöl’ü temsil ettiğini, Bingöl’ün hiçbir bölgesini bir diğerinden ayırmadıklarını söyledi. Yılmaz, hepsi bizim insanımız, hepsine eşit mesafedeyiz. Partimizin ismi gibi hepsine adaletle bakacağız ve kalkınmalarını sağlayacağız. AK Parti’nin bütün ilçelerde, beldelerde ve köylerde hizmetlerini görebilirsiniz. AK Parti ne yaptı?’ diyor birileri! O kadar hizmet yapıldı ki anlatmakla bitiremeyiz. Havalimanı, hastaneler, yollar, okullar ve onlarca hizmet… ‘Havalimanımızı bu yıl 200 bin yolcu kullancak. Üniversite öğrenci sayısı 16 bini geçti.  Bingöl ve Türkiye tarihinde Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti kadar hizmet eden hiç kimse çıkmamıştır.  Bazıları da var ki bırakın bir şey yapmayı zarar vermesinler yeter diyoruz. Yeter ki yıkmasınlar! Biz inşallah dün olduğu gibi bu günde ve yarında hizmetlere devam edeceğiz” dedi.

Bu dönemde istihdama odaklanacaklarını belirten Yılmaz, “Gençlerimiz ile birlikte geleceği inşa edeceğiz. Birinci önceliğimiz gençlerimize istihdam sağlayacağız. Organize sanayi bölgemiz faaliyette. İŞGEM’i kurduk, kayak tesisi gibi yatırımlar yaptık. Bu dönem SÜTAŞ ile sıçrama yapacağız. Yılların özlemi olan SÜTAŞ’ta mutlu sona yaklaştık inşallah. Şuan yatırım çalışmaları başladı. 733 milyon liralık bir yatırım olacak. Doğrudan bin kişiye dolaylı olarak ta 10 bin aile için iş kapısı olacak.”

MİLLET BAHÇELERİMİZ OLACAK

Bingöl’e millet bahçeleri müjdesi veren Yılmaz, “İstanbul’un ‘millet bahçesi’ olur da Bingöl’ün olmaz mı?  Belediyemizin 50 dönüm üzerine kurduğu alan birinci bahçemiz olacak. Bingöl Şehir Stadyumunu başka bir alanda modern bir şekilde yeniden inşa edip eskisinin yerine de inşallah Bingöl’e yakışır bir millet bahçesi kuracağız” dedi. Yılmaz, şehirde yeşil alanın artması için planlama yapacaklarını söyledi.

Uzun süredir kamuoyunun beklediği hükümet konağı projesine de değinen Yılmaz, “Hükümet konağımızı da bir süre sonra göremeyeceksiniz. Hükümet konağını yıkıp yerine altı otopark olacak şekilde ‘millet bahçesi’ yapacağız. Hükümet konağımızı da başka bir alanda güzel bir mimari ile yeniden inşa edeceğiz inşallah” dedi.

Çapakçur Vadi projesinin hayata geçeceğini belirten Yılmaz,  “Çapakçur Köprüsü’nün İstanbul Boğaz köprüsünden bir farkı kalmadı. İnşallah ikinci aşama olan vadi projesine başlayacağız. Vadide ıslah çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah güzel bir proje ortaya çıkacak. İnşa edeceğimiz millet bahçeleri ile Bingöl daha yeşil bir il olacak.”

400 YATAKLI ŞEHİR HASTANESİ YAPILACAK

Slogan partisi olmadıklarını belirten Yılmaz, hastane ile ilgili de yeni müjdeler verdi. Yılmaz, “Sağlık Müsteşar yardımcımız Zeki bey gelirken eli boş gelmedi. Eski hastane yerine 400 yataklı bir şehir hastanesi yapacağız. Bu alanı sağlık kampüsüne dönüştüreceğiz. Zeki bey nasıl Bingöl’e eli boş gelmediyse Bizde arkasında durup güçlü bir destekle onu Ankara’ya göndereceğiz” dedi. Yılmaz, partililerden 3-0 beklediklerini ifade etti.

  

 


Haber okunma sayısı: 820

GÖLBAL


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ