• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
GÖLBAL

Yılmaz: “Tüm Türkiye kazandı”

-yilmaz-tum-turkiye-kazandi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, 16 Nisan’da yapılan referandumda Bingöl’de 95 bin 987 kişinin yüzde 73 ‘Evet’ oyu ile destek vermesinden dolayı memnun kaldıkların, yeni bir sistem değişikliği ile tüm Türkiye’nin kazandığını söyledi.
01 Mayıs 2017 Pazartesi 01:29

 

 

 

İLK ON’A GİRMEKTEN MUTLULUK DUYUYORUZAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, 16 Nisan’da yapılan referandumda Bingöl’de 95 bin 987 kişinin ‘Evet’ oyu kullanmasından memnun kaldıklarını belirterek, ilk 10’a girmenin gururunu yaşadıklarını söyledi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Bingöl’ün 12 Eylül anayasasında en fazla Hayır oyu kullandığı, 16 Nisan’da en fazla ‘Evet’ oyu veren iller arasında olduğunu belirterek, ” Bingöl kendisine yakışanı bir kez daha yaptı. Bunun için bütün emeği geçen herkese gönülden teşekkür ediyorum. 12 Eylül anayasasına en yüksek hayır oyu veren Bingöl’ün bu seçimde en fazla evet oyu vermesini istemiştik, öyle de oldu. Türkiye’de en fazla evet oyu veren ilk 10 il arasına girmeyi başardık” dedi.

“2023 HEDEFLERİNE HIZLA İLERLİYORUZ”

Yılmaz, yeni anayasa değişikliği ile Türkiye’nin 2023 hedeflerine daha hızlı ilerleyeceğini vurguladı. Yılmaz, “Türkiye’de yüzde 51’lerde net bir evet sonucu çıktı. 25 Milyondan fazla insan evet demiş oldu bu seçimde. 1 Milyon 400 bine evet oylarında bir fazlalık var. Kesin sonuçlar yayınlandıktan sonra da Türkiye’de yeni bir dönem başlamış olacak. Bu değişikliğin bir kısmı hemen yürürlüğe girecek. HSYK’nın yeni teşkil ettirilmesi, askeri ve sivil yargının birleşmesi diğer taraftan Cumhurbaşkanımızın önündeki parti yasağın kalkması gibi maddeler hemen yürürlüğe girecek. Diğer kapsamlı maddeler ise 2019 seçimlerinden sonra yürürlüğe girecek. Türkiye 2023 hedeflerine çok daha süratli bir şekilde yürüyecek” ifadelerine yer verdi.

“TÜM TÜRKİYE KAZANDI”

Yılmaz, düzenlenen basın açıklamasında sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Seçim sürecinde çeşitli tartışmalar yaşadı ama artık sonuç çıktı. Bundan sonra herkesin önüne bakması lazım. Biz şunu söylüyoruz; Evet’de diyen, Hayır’da diyen bu ülkenin insanıdır. Burda kazanan sadece evet diyenler olmamıştır, tüm Türkiye kazanmıştır. Tüm Türkiye bu yeni yönetim modelinden yararlanacak. Yeni bir hastane yaptığımızda nasıl ki bütün toplumlar faydalanıyorsa, bu yönetim modelinden de herkes faydalanacak. Yeni sisteme geçişte uyum kanunları çıkartılacak. Uyum kanunları ile birlikte daha etkili bir şekilde hayata geçecek. Bu konudaki çalışmalarda başlamış durumda. Biz AK Parti olarak bütün seçimlerden sonra bir muhasebe yaparız sonuç ne olursa olsun analiz eder ona göre geleceğe yürür. AK Parti’nin bu şekilde kurumsal bir yapısı var”

“GEREKLİ ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR”

Bingöl kent merkezinde bulunan Bahçelievler ve Karşıyaka mahallesini birbirine bağlayan eski çapakçur köprüsünün yıkılmasından hemen sonra Başbakan yardımcısı Veysi Kaynak ile görüşüldüğü aktaran Yılmaz, “Yaşanan sel felaketinde çok şükür can kaybı yaşanmadı birtakım fiziki tahribatla oldu onları da hızla gidermeye çalışıyoruz. Başbakan yardımcımız Veysi Kaynak ile Bingöl’de yaşanan sel felaketini görüştük. Gerekli talimatları bürokratlarına verdi çalışmalar hızla devam ediyor” dedi. 

 


Haber okunma sayısı: 1005

GÖLBAL


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
1881 hit, 997 ziyaretçi, 1125 ziyaret
Bu ay:
5207 hit, 2363 ziyaretçi, 2924 ziyaret
Toplam:
778573 hit, 245963 ziyaretçi, 342002 ziyaret