• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
GÖLBAL

Tasalı’dan Seçim Değerlendirmesi

-tasalidan-secim-degerlendirmesi

Hür Dava Partisi Bingöl Başkanı Hamdullah Tasalı seçim sonuçlarını değerlendirdi.
17 Nisan 2017 Pazartesi 23:52

Tasalı, Darbeci, tekçi ve vesayetçi 1982 anayasasında kısmı değişikliği öngören halk oylamasını kıymetli bulup, adalet merkezli yeni bir anayasanın yapılmasına kapı aralayacağı umuduyla  “Kararımız evet, Talebimiz ADALET”  şiarıyla partimiz halkımıza bir çağrıda bulunmuştu. Ve bunun gereği olarak Bingöl ilimizde tüm teşkilat ve üyelerimizle birlikte sandıklara gidip oylarımızı “evet” in baskın çıkması için kullandık. Hiç şüphesiz çıkan sonuçlar da HUDA PAR ‘ın etkisi net bir şekilde kendisini göstermiştir. Özellikle ilimizde ve bölgemizde “evet” yönündeki artış, değişim ve dönüşümde partimizin çok olumlu bir etkisi olmuştur.

Malumunuz, 1982 deki darbeci anayasa referandumunda İnançlı Bingöl halkı büyük bir çoğunluk  “hayır ”diyerek karşı çıkmışlardı. Ve ağır bedeleler ödemişlerdi. Ödenen bedellerin izleri günümüze kadar süre gelmiştir. Yine bu anayasanın değişmesi yönünde yapılan kısmı değişikliğe halkımız % 74 oranında “evet” demiştir. İnançlı, cesur Bingöl halkı bir kez daha vesayet sisteminden kurtulmak için olumlu bir irade ile farkını ortaya koymuştur. Bingöl’ü hemşerilerimizi inancıyla bezenmiş bu dirayetli, kararlı ve istikralı tutum ve davranışlarından dolayı tebrik ediyorum.

Partimiz seçim kampanyası boyunca yapmış olduğu çalışma ve çağrılarla sağduyunun merkezi olmuştur. Özellikle seçim boyunca tarafların kullanmış oldukları; tekçi, milliyetçi, kamplaştırıcı ve dışlayıcı söylem ve dilin terk edilmesi yönündeki endişe ve haklılığı kendisini bir kez daha haklı çıkarmıştır. Zira bu dil “evet” cephesini zayıflatmış “evet” ve  “hayır” arasındaki sayısal mesafenin azalmasına neden olmuştur. Bu referandum neticesinde halkımız bir kez daha bu topraklarda milliyetçiliğe prim vermemiştir. Halkımız “hayır cephesinde” bir araya gelen Türk ve Kürt milliyetçilerine kırmızı kart göstermiştir. Yine halkımızın sağduyusu neticesinde ülkemizde bir kez daha huzur, barış ve kardeşlik kazanmıştır.

Bu neticeyi iktidar olanların ve ülkede siyaset yapanların göz ardı etmemeleri gerekir. Zira toplumu ayrıştıranlara toplum prim vermemiştir. Yeni anayasada bu hususların göz önünde bulundurulması gerekir. Yeni Türkiye’nin halkın inanç değeriyle barışık, adalet merkezli, katılımcı ve ehliyetli kadrolar tarafından inşa edilmesi gerektiği hususunda ivedi olarak yasal düzenlemelerin yapılması gerekir. Bil hasa toplumdaki tüm sorunlara kaynaklık eden mevcut tekçi, vesayetçi, laik ve ulusalcı dayatmacı anayasanın tümden kaldırılması gerekir.Ayrıca referandum neticesinde AVRUPA VE Batı ile ilişkilerimizi de YENİDEN gözden geçirmesi gerekir diye düşünüyoruz. Zira Batı bu süreçte iyi bir sınav vermemiştir. Ülkedeki vesayetçilerden yana tavır takınmışlardır. İçişlerimize alenen müdahale etmişlerdir.

Bu sonuca ulaşılmasında, parti disiplinine en güzel şekilde riayet ederek sandıklara giden ve kararımız doğrultusunda oylarını kullanan tüm üye ve partililerimize teşekkür ediyorum.

Ortaya çıkan tablonun bölgemize, ülkemize ve İslam ümmeti için birçok hayırlara, Coğrafyamızın huzuruna, barışına, kardeşliğine, birlik ve beraberliğine vesile olmasını diliyorum. Yine coğrafyamızın istikrara ve adalete kavuşmasını Yüce Allah’tan diliyorum.

 

 


Haber okunma sayısı: 573

GÖLBAL


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
1089 hit, 370 ziyaretçi, 409 ziyaret
Bu ay:
5374 hit, 2203 ziyaretçi, 2656 ziyaret
Toplam:
765980 hit, 241659 ziyaretçi, 335642 ziyaret