• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

SP Adayı Tiryaki’den Yılmaz ve Berdibek'e Gönderme

-sp-adayi-tiryakiden-yilmaz-ve-berdibeke-gonderme

Saadet Partisi Milletvekili adayı Muhammed Fatih Tiryaki, İYİ Parti adayı Kazım Ataoğlu ve Ak Parti Genel başkan yardımcısı Cevdet Yılmaz arasındaki tartışmaya dahil oldu. Yılmaz ve Berdibek'e göndermelerde bulunan Tiryaki, “16 yıllık iktidar, yapılanları satmaktan başka ne yaptı” diye sordu.
04 Haziran 2018 Pazartesi 03:49


“GEÇMİTE YAPILANLARI KİM SATTI?”

Tiryaki, son günlerde muhalefet parti adaylarının iktidar partisi adaylarına yönelik eleştirilerine karşı Ak Parti Genel başkan yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın sosyal medya üzerinden yerel basın tarafından “diğer partiler ne yaptı” sorusuna; genç Tuğla fabrikası, Et fabrikası, Yem fabrikası, Süt fabrikası, çimento fabrikasını kim sattı, diye cevapladı.

Tiryaki, yaptığı yazılı açıklamada, “Sayın Cevdet Yılmaz, Sayın Kazım Ataoğlu ile girdikleri tartışmada kendilerinin kaymak gibi yollar yaptığından ve bölgede kurulacak Sütaş'ın uzay üssünden daha değerli bir yatırım olduğunu, diğer siyasi partilerin Bingöl'e ne yaptıklarını sormuştur, saadet Partisi adayı olarak cevap veriyorum:“Bingöl- Elazığ arası yolun kaymaklığından bahsederken, Bingöl-Erzurum yolundaki köstebek çukurlarını es geçmiştir. Yine Bingöl -Sancak, Kiğı, Bingöl-Yedisu ve Bingöl’ün diğer ilçelerle bağlantısını sağlayan yollardan bahsetmemiştir. Bu yolların nasıl eziyet verici olduğunu ve bu sorunun 16 senelik iktidarları döneminde hala çözüme kavuşmamış olması üzücü bir durumdur”.

Tiryaki, soruyorum: “Durmak yok yola devam diyen bir siyasi düşüncenin Bingöl temsilcisi bir Bakan olarak 16 yıllık iktidar suresinde Bingöl de yapılan yüzde 20-30 luk bir yola başarı mı diyorsunuz?

“SÜTAŞ YATIRIMINI TAKDİR EDİYORUZ”

Tiryaki, bir diğer söyledikleri durum; Sütaş’ın Bingöl için, uzay üssü kadar güzel bir yatırım olacağı hususudur. Uzay üssü kadar büyük bir yatırım olmasa da, bölge için güzel bir hizmet olacağına bir Veteriner Hekim olarak katıldığımızı beyan eder, bunun her secim dönemi ısıtılıp insanların önüne getirilmesi ve seçimden sonra yapılmasını takipçisi olacağımızı belirtmek isteriz. Tiryaki, Sütaş Bingöl de ne zaman faaliyete girecek? Öğrenmek istiyoruz.

“DÖRT PARTİ ÜLKEYİ KURTARMAK İÇİN BİRLEŞTİ”

Tiryaki, Ak Parti Milletvekili Feyzi Berdibek’in Millet ittifakına ''dört benzemez bir araya gelmiş ve amaçları Recep Tayyip Erdoğan nezdinde ülkeyi yıkmak olduğunu'' söylemine karşı, “Millet ittifakında bulunan dört partinin farklılıkları olmasına rağmen bir araya gelmesinin amacı, ülkeyi yıkmak değil, aksine ülkeyi 16 yıldır yöneten ve yıkma seviyesine getirenlere karşı ülkeyi kurtarmak amacıyla bir araya geldiğini söyledi”.

Tiryaki, bizler bu durumu, siyasi görüşü fark etmeksizin aynı binada yaşayan ve binanın kazan dairesinde çıkan yangını söndürmek için bir araya gelen, ellerine aldıkları su bidonlarıyla yangını söndürmeye koşan bina sakinlerinin durumuna benzetiyoruz.

 

“ÜLKE KUTUPLAŞTIRILMIŞ VE KAMPLARA AYRIŞTIRILMIŞTIR”

 

Tiryaki, baskı ve tahakküm artmış, düşünce ifade ve basın özgürlüğü rafa kalkmış, olağan üstü hal olağan hale gelmiş, tek adam rejimi kurulmuş, farklı ve muhalif sesler susturulmuştur. Ekonomi dar boğaza girmiş, cari acık büyümüş, tarım ve hayvancılık bitirilmiş, dış politikada büyük bir hezimet yasanmış, adalet sistemi iflas etmiş, mağdurlar ordusu oluşturulmuş, yolsuzluk tarihi zirvesini görmüş, eğitim yazboz tahtasına donmuş, ahlaki ve manevi yozlaşma belirgin hale gelmiş, aile yapısı bozulmuş, suç ve şiddet artmış, fabrikalar satılmış, tüketime yönelik yatırımlar nedeniyle geleceğimiz ipotek altına alınmıştır. Böyle bir yangını söndürmeye çalışmak üzere, bu ülkenin kendi değerleri olan siyasi partilerle bir araya gelmek ve yine bir darbe ürünü olan secim barajını sıfıra indirgemek; ülkeyi yıkmak değil olsa, olsa; ülkeyi kurtarmak için bir çözüm olduğu için birlikteyiz.

Sayın Berdibek, Madımak olayları sırasında Sivas belediye başkanı olan Cumhurbaşkanı Adayımız sayın Temel Karamollaoğlu için söylediği ''Solcuların katil ilan ettiği birisinin solcuların idolü haline geldiği'' sözleri gerçeğe aykırı ve kabul edilemezdir.

Zira o dönemde sayın Karamollaoğlu'nun galeyana gelmiş olan halkı sakinleştirmek için caba göstermiş olduğu ortadadır. Olayın akabinde Madımak olaylarına gösterdiği sağduyulu yaklaşımı sebebiyle de birçok solcu tarafından tebrik ve teşekkürler sahsına sunulmuştur. Kendileri bilmiyorlarsa internetten sayın Karamollaoğlu’nun o günkü görüntülerini seyredebilirler.

Hakki çarpıtmaya çalışmak hele ki şu aziz ve mübarek günlerde Sayın Berdibek’e yakışmayan bir durum olduğunu belirtmek isterim.

Tiryaki son olarak “iç ve dış politikadaki tutarsızlıkla, yıllardır binlerce Müslüman'ın katline seyirci olanların kim olduğunu milletimiz iyi bilmektedir” diye konuştu.


Haber okunma sayısı: 1237Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
681 hit, 261 ziyaretçi, 298 ziyaret
Bu ay:
3542 hit, 1527 ziyaretçi, 1749 ziyaret
Toplam:
800215 hit, 253743 ziyaretçi, 352296 ziyaret