“Şehitleri siyaset alet etmek, vicdanları sızlatmıştır”

-sehitleri-siyaset-alet-etmek-vicdanlari-sizlatmistir

İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa: Oğlundan uzak beş yılın çok zor geçtiğini anlatan annenin duygularının parti kongresinde sergilenmesi bizim kültürümüze, acının mahremiyetini saygısızlıktır.
21 Şubat 2021 Pazar 23:53


İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, partisinin Rize il kongresinde Gara şehidi Uzman Çavuş Mevlüt Kahveci’nin annesi Ayşe Güler’le telefonla görüşmesini, toplumun vicdanını sızlatmıştır” dedi.

“ACIMIZIN MAHREMİYETİNE SAYGISIZLIK”

Erdoğan’ın şehit annesiyle görüşmeden bir süre önce espiri yapmasına da değinen Kızılboğa: “Yasımız, parti propagandasına malzeme olmamalı, bu tüm milli değerlerimizi inciten temaslardır” dedi. Kızılboğa şunları ekledi:

 “Telefon bağlantısı öncesinde Eskişehir’deki kongre salonunda şehidin annesini bağlayacaklarını dile getirirken esprili ve içinde bulunulan duruma uygun olmayan bir beden diliyle seslendi. Üstelik şehidimizin annesinin yaptığı görüşmenin kongreden bağlantı olduğundan haberi de yoktu. Annenin açıklamaları yüreğimizi dağlarken o konuşmanın bir parti propagandasına dönüşmesi yakışı kalmadı. Telefonun diğer ucunda oğlundan uzak beş yılın çok zor geçtiğini anlatan annenin duygularının parti kongresinde sergilenmesi bizim kültürümüze, acının mahremiyetini saygısızlıktır.”
Kızılboğa şöyle devam etti:“Pandemi döneminde dükkanlar kapalıyken, vatandaşlar evlerindeyken Ak Parti kongreleri halk sağlığını tehdit ederken, milli değerlerimizi de zedeliyor. Önceki yıllarda da şehidimizin cenazesine elini vurarak konuşan Cumhurbaşkanı bu kez şehit annesiyle bu duyguları malzeme yaptı.”

 


Haber okunma sayısı: 1224

Hindi


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ