‘Kriz dönemlerinde sığınılacak limanımız tarımdır'

-kriz-donemlerinde-siginilacak-limanimiz-tarimdir

İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, hem gıda ihtiyacının karşılanması hem de istihdam açısından tarımın Türkiye için en önemli sektör olduğuna işaret ederek: 'Kriz dönemlerinde sığınılacak limanımız tarımdır' dedi.
19 Ekim 2020 Pazartesi 14:24

 

İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, kentin en önemli geçim kaynaklarından biri olan tarımı değerlendirdi.

Bingöl'ün en önemli geçim kaynağını tarım ve hayvancılık olduğuna işaret eden Başkan Kızılboğa; “Sokağa çıkma yasaklarının uygulandığı, kısıtlamaların yaşandığı günlerde vatandaşlar marketlerde gıda reyonlarına yöneldi. Birçok sektörde hizmet dururken, tarım sektöründe işler devam etti. Üretimin devam etmesi işsizliğin çok büyük rakamlarla ifade edilmesinin de önüne geçti. Çünkü ülkemiz bir tarım ülkesi. Ve en önemli istihdam kapımız da tarım. Dünyanın her yerinde tüm hizmet sektörlerinde, hatta sanayide işler dururken, tarım kriz dönemlerinde sığındığımız liman oldu. Pandemi döneminde tarımın önemini bir kez daha anladık. O nedenle tarıma daha büyük önem verilmeli. Tarımda yaşanan sorunları ortadan kaldırmak için uygulanan yanlış politikalardan hızla vazgeçilmelidir. Bingöl'ümüzde de vatandaşlarımızın en önemli geçim kaynağı tarım” dedi.

ÜRETİM TEŞVİK EDİLMELİTarımın önemine karşın en az desteklenen sektörlerden biri olduğunu ifade eden Başkan Kızılboğa; “Türkiye'nin sahip olduğu potansiyeli, zenginliğe çevirmek için tarıma daha çok destek verilmeli, üretim teşvik edilmelidir. Girdi fiyatlarının yüksek olması tarımsal faaliyetlerin daralmasına neden oluyor. Bu nedenle destekler artırılmalı, çiftçimizin üstündeki borç yükünü azaltacak adımlar atılmalıdır” ifadelerini kullandı.

 


Haber okunma sayısı: 8677

Hindi


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ