• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Kaya: Olayın takipçisi olacağız

-kaya-olayin-takipcisi-olacagiz

HDP İl Eş Başkanı Veysi Kaya, Zehirlenme olayının boyutunun vahim olduğunu çocukların sağlığının her şeyden öncelikli olduğunu belirterek konunun takipçisi olacaklarını ifade etti.
30 Eylül 2019 Pazartesi 21:11

 

 

Geçtiğimiz hafta merkez Sancak Beldesi'nde çocukların civadan zehirlendiği iddiasıyla hastaneye kaldırılmasının ardından, Halkların Demokratik Partisi (HDP) İl Başkanlığı tarafından hastaneye ziyaret gerçekleştirildi. 

HDP İl Başkanı Veysi Kaya, hastanede tedavi altına alınan çocukların aileleriyle görüştüklerini ve olayın yakından takipçisi olacaklarını söyledi.

Kaya, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Çocukları cıvadan zehirlenen ailelerin aktardığı bilgilere göre söz konusu zehirlenme ile ilgili ciddi bir ihmal durumunun söz konusu olduğu, bu aşamada öncelikli kaygılarının çocukların sağlık durumu olduğunu ifade eden hasta yakınları, tedavi sonrası yaşanabilecek kalıcı sağlık sorunlarından kaygılandıklarını konunun çocukların sağlığı yönünden daha fazla önemsenmesi gerektiğini belirtti. Çocukların sağlığının her şeyden önemli. Zehirlenme olayının boyutunun vahim. Çocukların sağlığının her şeyden öncelikli ve konunun takipçisi olacağız” dedi.

Ailelerin çocuklarının sağlığı konusunda ciddi kaygıları olduğunu çocukların ve ailelerinin durumunun perişan olduğunu ifade eden Kaya, durumu ağır olan çocukların Elazığ'a nakledildiğini toplamda 100 yakın öğrencinin cıvadan etkilendiğini söyledi.

Son iki gündür halen zehirlenme şikâyetiyle yeni çocukların hastaneye getirildiğini dolayısıyla konu ile ilgili daha fazla hassasiyet gösterilmesi gerektiğini aktaran Kaya, Sağlık Bakanlığının ve Türk Tabipler Birliği'nin çocukların sağlık durumunu yakından takip etmesi gerektiğini, konunun tüm yönleriyle araştırılması ve mağduriyetlerin giderilmesi için araştırma komisyonu kurulması söyledi.

 


Haber okunma sayısı: 21277Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ