• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

İKİ AK PARTİ BİR HDP 2-1

-iki-ak-parti-bir-hdp-2-1

24 Haziran Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel seçimlerinde gelenek yine bozulmadı. Bingöl’de üç dönemdir iki Ak Parti, bir HDP adayı seçiliyor.
26 Haziran 2018 Salı 12:28

Bingöl'de AK Parti'den Cevdet Yılmaz ve Feyzi Berdibek 80 bin oy alırken HDP'den ise Erdal Aydemir 38,800 oy ile meclise gidiyor.

Yoğun ve kısa seçim sonrası sandığa yansıyan oyların yüzde yüzü açıldı. Buna göre Ak Parti’den birinci ve ikinci sıra adayları Cevdet Yılmaz ve Feyzi Berdibek seçilirken üçüncü sıra adayı Zeki Korkutata gidemedi. HDP’den Erdal Aydemir İdris Baluken ve Hişyar Özsoy’un ardından seçilen üçüncü aday oldu.

Milletvekillerimizi tanıyalım;

Cevdet YILMAZ KİMDİR? 1 Nisan 1967'de Bingöl'de doğdu. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü'nü birincilikle bitirdi. Yüksek lisansını ABD Denver Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde, doktorasını Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü'nde tamamladı. Başbakanlık DPT Müsteşarlığı Planlama Uzmanlığı, AB ile İlişkiler Genel Müdürlüğü görevlerini yürüttü. AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi İzleme ve Yönlendirme Komitesi Üyeliği; Ulusal Ajans, ATAUM ve Sümer Halı'da Yönetim Kurulu üyeliklerinde bulundu. 23 ve 24'üncü dönemlerde Bingöl milletvekili seçildi. Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Üyeliği ve Parlamentolar Arası Birlik (PAB) Türk Grubu Başkanlığı yaptı. 60'ncı Hükümet'te Devlet Bakanı, 61, 62 ve 64'üncü hükümetlerde Kalkınma Bakanı, 63'üncü Hükümet'te Başbakan Yardımcısı olarak görev aldı. AK Parti Ekonomi İşleri'nden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısıdır. Çok iyi düzeyde İngilizce bilen Yılmaz, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Feyzi BERDİBEK KİMDİR?

1957 yılında Bingöl'de doğan Feyzi Berdibek, inşaat sektöründe faaliyet gösteriyor. Vücut Geliştirme Federasyonu Yönetim Kurulu üyeliği, Bingöllüler Derneği Malatya Şubesi Fahri Başkanı, Jandarma Asayiş Vakfı Bingöl Şube Başkanı, Bingöl Musiki Cemiyeti Fahri Başkanı, Vücut Geliştirme ve Fitness Federasyonu Danışma Kurulu Üyesi, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi olan Berdibek, AK Parti'den 22'nci Dönem Bingöl Milletvekilliği yaptı. Berdibek, bekar.

Erdal AYDEMİR KİMDİR?

1968 yılında Bingöl'de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Bingöl'de tamamladı, 1994 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. 23 yıldan beridir Bingöl'de serbest avukatlık yapan Aydemir, 2001-2005 yıllarında İnsan Hakları Derneği (İHD) Bingöl Şubesi Kurucu Genel Sekreteri görevini yürüttü. 8 yıl boyunca Bingöl Baro Başkanlığı görevinde bulundu.


Haber okunma sayısı: 6739Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • vay vay avay

    Misafir: berdibek şuraya üye buraya üye şu işi yapıyor bu işi yapıyor...neden ne mezunu olduğunu yazmamışsınız 29 Haziran 2018 16:45

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ