• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Gündüz: “Adalet değil, rüşvettir”

-gunduz-adalet-degil-rusvettir

Kiğı Belediye başkanı Yılmaz Gündüz, bir ay içinde İŞKUR bünyesinde istihdam edilen listeleri değerlendirdi. Yılmaz: ”Ak Parti Belediye başkanların emrine verilen İŞKUR listesinin seçim rüşveti olduğunu, Adalet ile başlayan partinin adaletsizliğidir, bunu tüm Kiğılılara ve dünya’ya haykırıyorum” dedi.
26 Şubat 2019 Salı 12:14

 

“ADALETİNİZ BU MUDUR…?”

Yılmaz,” yılsonu itibari ile İŞKUR bünyesinde Ak Partili Belediyelerde kısmen çalıştırılan insanlarımıza hiçbir diyeceğim yoktur. Keşke her evden bir insanımızı işe alsalardı ama öyle değildir. Örnek olarak yanı başımızda sonradan Kiğı’dan ayrılan Adaklı belediyesinde 100 kişi istihdam ediliyordu. Süreleri tamamlandı, bölüm bölüm tekrar aynı sayı alınıyor.  İŞKUR tarafından 18 Şubat- 16 Ağustos sürecinde istihdam edilecek listesinde Adaklı’ya 30 kişi verildi, yetmedi 20 kişi daha eklediniz. Kiğı’ya 10 kişi verildi, bunu da Kaymakam bey ile beraber Sosyal Yardımlaşma Vakfına kayıtlı kişilere beraber tayin ettik. Sancak beldesine 30 kişi verildi. Ak Partili belediyelere verilen istihdam sayısı belediye başkanı insiyatifine bırakılıyor. Ben şunu söylüyorum, bizim inisiyatifimize bırakmasınlar, ben Kiğı halkı tarafından seçilmiş CHP belediye başkanıyım, ötekileştiriyorsunuz, artık bunu sağır sultan da biliyor.

Karlıova Belediye Başkanlığı 150 kişi verildi, yetmedi 100 kişi daha verildi. Genç Belediyesine 150+150+ 100 veriyorsunuz, peki Kiğı ve Yayladere, üvey evlat mı?31 Mart’ta burada da seçim yapılıyor, adaylarınız var, biz tüm partilerin adayları ile hergün iç içe beraber oturur ve kardeş gibiyiz ama Ak Partinin Bingöl merkez siyaseti, bizi ötekileştiriyor. İktidar sizdedir diye Kiğı halkına ayırım yaparsanız, bu halk da 31 Martta size cevabını verecektir.

“KİĞI HALKI ONURLUDUR, SEÇİM RÜŞVETLERİNE TEVESÜL ETMEZ”

Kiğı halkına da seslenen Yılmaz Gündüz, “Kiğı halkı herdaim duruşu ile kendini ispatlamıştır. Seçime bir aya kala rüşvet politikalarını görüyor ve analizini de net bir şekilde yapıyor. Seçim öncesi rüşvetlerine tevessül etmeyecektir. Kiğı halkı her zaman dik duruşu ile namını dünya’da duyurmuş ve tescillemiştir. Kiğı’nın demir kalesinde ayırımcı siyasete yer yoktur. Burası hoşgörü diyarıdır. Bunu idrak edemeyenler, seçimi alacaklarını düşünüyorlarsa; Kiğı’yı tanımamışlardır.

Bizim kimsenin işinde, ekmeğinde gözümüz yoktur. İŞKUR, devletin bir kurumudur ama bir partinin emrindedir. İŞKUR’da işe başlayan ve başlayacak kişilerle, evine ekmek götürenlerle sorunumuz olmaz ve anaların ak sütü gibi helaldir” dedi.

“HER YÖNDEN AYIRIM UYGULANIYOR”

Ayırımcılık yapılıyor diyen Yılmaz Gündüz, “Kerek deresi projesini onaylamayarak güya bizi başarısız göstererek seçimi alacaklarını düşünen iktidar’a, Kiğı halkı adına soruyorum!

Hani siz yaratılanı severiz, yaratandan ötürü diyordunuz?

Hani ayırım yapmayacaktınız?

Hani biz parti ayırımı yapmadan hizmet ederiz diyordunuz?

Bu ayırım değil de nedir?

Hani Adaklı, Yedisu ve Sancak’a aktardığınız desteğin onda birini, neden Kiğı’ya vermediniz?

Sayın yetkililerden bu konuda Kiğı’ya gediklerinde cevaplanmasını bekliyorum” diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Haber okunma sayısı: 1407Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
328 hit, 102 ziyaretçi, 112 ziyaret
Bu ay:
4199 hit, 1796 ziyaretçi, 2052 ziyaret
Toplam:
800872 hit, 253999 ziyaretçi, 352599 ziyaret