• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
GÖLBAL

Güler: STK’lar ile görüştü

-guler-stklar-ile-gorustu

Ak Parti İl Başkanı M. Hanifi Güler, sivil toplum kuruluşları ile bir araya gelerek 24 Haziran’da yapılacak Genel seçimde ‘nasıl bir milletvekili profili görmek istiyorsunuz’ diye sordu.
07 Mayıs 2018 Pazartesi 18:49

 

Ak Parti İl Başkanı Mehmet Hanefi Güler, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileriyle istişare toplantısında bir araya geldi.

Bazı sivil toplum kuruluşu temsilcisinin katıldığı toplantıda nasıl bir milletvekili profili görmek istiyorsunuz diye soruldu.

Toplantı açılışında konuşan Ak Parti İl Başkanı M. Hanefi Güler, derneklerin toplumun mimari olduğunu, fikir ve düşüncelerinin siyasete yön verdiğini belirterek şunları söyledi:  “24 Haziran’daki seçimler için yapılacak milletvekili belirleme sürecinde, sahada aktif olarak çalışan, vatandaşlarla iç içe olan siz değerli toplum kuruluşu temsilcilerinin düşüncelerini, fikirlerini almak istedik. Sivil toplum kuruluşlarını siyasete tesir edici unsurlar olarak görüyoruz. Fikirlerinizi önemsiyoruz ve bize güç vereceğini düşünüyoruz.  Programımızı kısa sürede organize ettik. Pazar günü ve zamanınızı bizlere ayırdığınız, programa katılım sağladığınız için sizlere teşekkür ediyorum” dedi.Açılış konuşmasının ardından sivil toplum kuruluşu temsilcileri söz aldı. Sırayla söz alan sivil toplum kuruluşu temsilcileri düşüncelerini ifade etti.

Genel olarak;  Bölgecilik yapmayan, şehri tanıyan, topluma hizmet eden, liyakat sahibi, temsilde kabiliyeti olan, entelektüel birikime sahip, tecrübeli kişilerin seçilmesi düşüncesini ifade eden sivil toplum kuruluşu temsilcileri, milletvekili seçilen kişilerin sağlık, ulaşım, işsizlik, tarım ve hayvancılık projelerine dönük yatırımlarla vatandaşın karşısına çıkmaları gerektiğini  vurguladı.

2 oturumdan oluşan toplantı, yaklaşık 4 saat sürdü.

 

 

 

 

 

 


Haber okunma sayısı: 551

GÖLBAL


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ