• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Güler: “Ak Parti’ye Oy Vermek, Geleceğimize Oy Vermektir”

-guler-ak-partiye-oy-vermek-gelecegimize-oy-vermektir

Cumartesi günü Yayladere, Kiğı, Adaklı ve Sancak bölgesini ziyaret eden Ak Parti Milletvekili adayları, esnafları ziyaret ederek destek istediler. Kiğı ve Adaklı’da halka seslenen İl başkanı Mehmet Hanefi Güler, Kalkınma Bakan yardımcısı Yusuf Coşkun, Milletvekili adayı Feyzi Berdibek ve Zeki Korkutata, “Ak Parti’ye oy vermenin hizmete ve ülkenin geleceğine oy vermek” olduğunu vurguladılar.
04 Haziran 2018 Pazartesi 18:47

 

KİĞI MUHTARLARI, BİLİCE YOLUNU SORDU

Seçim ziyaretlerine sabah Yayladere ile başlayan oradan Kiğı’ya geçildi. Kiğı’da esnaflar tek tek ziyaret edilerek destek talebinde bulunan adaylar, Parti teşkilatının balkonunda halka hitap ettiler. Milletvekili adayı Feyzi Berdibek ve Kalkınma Bakan yardımcısı Yusuf Coşkun’a Kiğı Bilice yoluna üç yıldır asfaltlanacak sözü verildiğini anımsatan Demirdöş muhtarı Hasan Yardak, "10 köy, 20 mezranın üzerinde bulunduğu gurup yolunda iki tane de karakol mevcuttur. 


İki sene önce Bakan Cevdet Yılmaz, Kiğı ziyaretinde söz verdikten sonra Kaymakam da “2017 yılı içerisinde yapılacak” açıklaması yapmıştı. Bu seneye ertelendi. Yol sorunu ile ilgili Ankara’da Yusuf beyi ziyaret ettik, sağ olsunlar ilgilerinden dolayı teşekkür ederiz ancak bu yolumuz ne zaman yapılacak"? diye sorusuna, Berdibek, ve Coşkun: “konuyu biliyoruz, takipçisi olacağız” dediler.


GÜLER: “ERDOĞAN DA BİZİM GİBİ HALKIN İÇİNDEN ÇIKMIŞTIR”Adaklı ilçe merkezinde muhtarlar ve halk ile bir araya gelen Ak Parti adayları ilçe halkında destek isteklerini yenilediler. Söz alan İl başkanı Mehmet Hanefi Güler, “çocuklarımıza daha iyi bir gelecek zemini hazırlamak için Ak Parti’ye oy vermeliyiz. Çünkü Ak Parti ile birlikte Türkiye bir u dönüşü yaşadı. Türkiye bir değişim yaşadı. Ak Parti ile birlikte insan olma onurunu hissettik. Peki, biz bu Ak Parti’ye niye bu kadar sahip çıkıyoruz, çünkü Recep Tayyip Erdoğan da bizden, içimizden biridir. Akşam televizyonlar da izliyoruz, dinliyoruz ve görüyoruz ki duygularımızın tercümanı olmuştur. Biz hep burjuvalarla, kolejlerde büyüyen insanlarla yönetildik, Erdoğan ise sokaklarda gezen birlikte otobüse bindiğin, simit satan, mücadele eden birisi, dolayısı ile halktan biridir. Onun için Tayyip Erdoğan’a sahip çıkmak, Türkiye’ye sahip çıkmaktır, Ümmet-i İslam’a sahip çıkmaktır. Dünya’da Ümmet’i savunan tek adam o dur. Biz kardeşiz, biz öyle bir kültürden geliyoruz ki, Allah bize bu İslamiyet’i, hidayeti nasip etti bizi dinimizle bizi şereflendirdi. Biz şerefimizi dinimizden almışız. Biz, bölgecilik ve yöreciliği kaldırdık. Dedik ki kuzey güney yok, ilçelerimiz arasında ayrım yapmıyoruz. Feyzi abimizin bir lakabı var bunu cumhurbaşkanımız da söylüyor; Feyzi Baba, Bingöl halkının babalığını yapıyor gerçekten. Üçüncü adayımız Zeki Korkutata’ya Adaklının sahip çıkacağı konusunda hiçbir şüphemiz yoktur. Ak Partinin Bingöl listesi Doğu ve Güney Doğu’dan konuşuluyor. Herkes diyor ki Bingöl isabetli bir liste oluşturmuştur. Adaklı, her şeyi hak ediyor. Adaklı ilçesi hizmeti hak ediyor. Bu ramazan ayında bize sahip çıktınız bu kadronun da size sahip çıkacağına söz veriyoruz” dedi.

COŞKUN: “ESKİYLE KIYASLANAMAZ HİZMETLER YAPTIK”

Söz alan Kalkınma Bakan yardımcısı Yusuf Coşkun, Adaklı bizim için çok önemlidir, Adaklı her zaman doğrunun, iyiliğin, kardeşliğin, hakkın yanında olmuş ve bu yüzden Ak Partinin ve Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında olmuştur. Hiçbir zaman bu yolda istikameti değişmemiş yolu bozulmamıştır. 2002’den bu yana bütün seçimlerimizde Ak Parti olarak hep yüksek oy ile birlikte dualar aldık ve büyük başarılar kazandık. Bu inanmışlık bu heyecanla 24 Haziran’da tarih yazmak için hazır. Umarız 24 Haziranda Zeki Korkutata, Feyzi Berdibek ve Cevdet Yılmaz başta olmak üzere vekillerimiz meclise yollarız. Sizin heyecanınızdan biz de büyük coşku ve heyecan aldık. Bütün ilçelerimizin duaları ve destekleri birleşecek ve yine bir zafer yaratacağız. Konuşmamı bitirmeden önce daha önce milletvekilliği ve il başkanlığım dönemimde yapılan hizmetleri de biraz olsun hatırlatmak isterim. Daha önce Karaçubuk’tan bir kardeşimiz bize yolları şikayet etmişti, çamurdan rampayı çıkamıyorduk diye. Şu an o yolda hiçbir sıkıntı kalmamakla birlikte lüks araçların bile rahat şekilde geçebilecek bir yol haline getirdik. Hasbağlar yolunu geçemiyorduk, şu an asfalt. Hastanemiz var şimdi, doktor yoktu askeri doktorlar nöbet usulü ile idare ediyorduk o günleri unutmadık, şimdi ne güzel 20 yataklı hastanemiz var.  7-8 tane de doktorumuz var. Yeterli okullarımız yoktu şimdi İmam hatip lisesi, Çok amaçlı Lise, Öğretmenevi, Kapalı spor salonu, Sağlık lojmanları gibi hizmetlerimiz oldu ve devam ediyor. Bu meydan da Kasım 2015’te bir konuşma yapmıştık. Bölgenin insanları ile birlikte köylüler dedi ki Karlıova ile bağlantımızı sağlayın denildi ve bizde burda söz verdik. Biz Adaklı’ya bir söz vermiştik vekil olsak ta olmasak ta diye hemen ertesi gün ödenek çıktı ve yol yapıldı. Huzurunuzda alnımız açık. Geçen referandum da geldiğimiz de bir söz daha verdirtmiştiniz. 2. grup yolumuz Karer-Erbaşlar yolunu istemiştiniz onu da bu sene programa alacağız demiştik yolun bir kısmı bitti geri kalan da umarız yakında bitecektir. Ak Parti hükümeti iktidara gelmeden önce Su içemiyorduk, çocukları okullara gönderemiyorduk, Adaklı merkeze gönderilen öğrencilere pansiyon bulamıyorduk ama şu an hepsi mevcut. Bunları sizin büyütüp geliştirdiğiniz Ak Parti yaptı, Recep Tayyip Erdoğan yaptı ve yapamaya devam edecektir. Diğer partilere inanmayın, güvenmeyin var mı bir hizmetleri, var mı taş üstüne koydukları, yok diye konuştu.

ZEKİ KORKUTATA: “SEÇİLDİĞİM TAKDİRDE SİZİ MAHCUP ETMEYECEĞİM”

Ak Parti üçüncü sıra adayı Zeki Korkutata, “Adaklı’da olmaktan gurur duyuyoruz. Yusuf beyin dediği gibi hizmetleri gerçekten saymakla bitiremeyiz. Sadece Adaklı değil, Bingölümüz, Doğu ve Güneydoğu, Türkiye’miz ve gittiğimiz her yerde görüyoruz. Ak Parti yurdun her yerini bir dantel edasıyla örüyor, nakış nakış işliyor ve Türkiye kalkınıyor. İnşallah yeni dönemde Bingöl inşallah 3 tane evladını güçlü bir şekilde meclise gönderecektir. İnşallah biz de sizi mecliste en güzel bir şekilde temsil edeceğiz. Hizmetlerin devamını yatırımlarımızı artıracağız, ekmeğimiz büyüteceğiz, Daha fazla İstihdam Daha fazla yerel kalkınma diyeceğiz. Bunları yapmak için sizlerin desteği lazım. Bugünkü katılımınız ve gözlerinizdeki ışık bunların habercisidir. Biz de sizin evladınızız şimdi kadar olduğu gibi birlik ve beraberlik içinde olacağız, kardeşliğimiz devam edecek ve hep beraber Adaklı’nın, Bingöl’ün ve Türkiye’nin kalkınması için hep birlikte gayret göstereceğiz. 20 günlük bir zaman kaldı, oylarımızı artırmak için kafası karışık olan insanlara gidip onları Ak Partinin kazanımlarını açıklamamız lazım. Türkiye hangi uçurumun kenarında, Türkiye’yi hangi tehditler bekliyor onlara mutlaka anlatmamız lazım. Çünkü bu tehditleri en iyi Adaklılılar biliyor, bugüne kadar ki duruşuyla bunu her zaman ispatladı bundan sonra da ispatlayacaktır. Sizden 24 Haziran’da büyük bir destek bekliyoruz. Sizin bizi mahçup etmeyeceğiniz gibi bizde sizi mahcup etmeyeceğiz. Hizmetler konusunda bir endişeniz olmasın. Dediğimiz gibi yaparsa Ak Parti yapar” dedi.

BERDİBEK: “DIŞ GÜÇLERİN ÜST AKLIYLA DÖRT BENZEMEZ BİR ARAYA GELMİŞ”

Son olarak söz alan Ak Parti ikinci sıra adayı Feyzi Berdibek, “Arkadaşlarımız tek tek anlattı, tüm bu hizmetlerin temelinde Recep Tayyip Erdoğan’nın imzası vardır. Ve şimdi ona sahip çıkma zamanıdır. Şer ittifaklarının Recep Tayyip Erdoğan’a karşı birleşmelerinin temelinde Dünya’da ki mazlumlarının sesini duyurmasındandır. Dünya’da ki siyonistler, Amerikan uşakları, İsrail uşakları ve bütün dünya birleşmiş Recep Tayyip Erdoğan’a karşı birleşmiştir. Bizlere yakışan da Recep Tayyip Erdoğan’ı yalnız bırakmamaktır, eğer yalnız bırakırsak Filistin, Kudüs, Afganistan ve Dünya’da ki Müslümanlar yalnızlaşır o yüzden gür bir şekilde üç sıfırı yapma noktasında Adaklı’ya çok şey düşüyor ve Adaklı’ya inanıyoruz. Dört tane benzemez parti bir araya gelmiş, burada yaşça büyük olan büyüklerimiz var, Menderesi asan CHP ile Demokrat Parti niye birleşip bunu bir sorgulayın kafanızda düne kadar. Burada dış güçlerin parmağı var, üst aklın planıyla çomak sokmaya çalışıyorlar. Bizler bir olduktan sonra kimsenin gücü bize yetmez. Burada hizmetleri kalkınma bakan yardımcımız sıralarken gerçekten saymakla bitmez.


Gençlik merkezi problemimiz vardı o da programa alındı, inşallah onu da faaliyete geçirerek Adaklı halkımızın hizmetine sunacağız. Bingöl Sancak yolundan sonra Adaklı’ya buradan da Kiğı’ya ve akabinde Karadeniz’e bağlayacağız. Sizler burada üç kardeşinize de sahip çıkarsanız, orada sessizimi gür çıkarmaya sebep olursunuz. Biz bu bölgeye sahip çıkmayı iyi biliriz. Yılda en az 5-6 defa bayram veya taziyelerde birlikteyiz.  Ben aday olsam da sizin emrinizdeyim” olmasam da diyerek konuşmasını sonlandırdı.


Haber okunma sayısı: 4307Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
363 hit, 93 ziyaretçi, 104 ziyaret
Bu ay:
4098 hit, 1703 ziyaretçi, 1955 ziyaret
Toplam:
795014 hit, 251935 ziyaretçi, 349886 ziyaret