FETÖ’NÜN SİYASİ AYAĞI AÇIĞA ÇIKARILMALI!

-fetonun-siyasi-ayagi-aciga-cikarilmali

İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, İçişleri Bakanı’nın, “15 Temmuz’u FETÖ yapmadı’ açıklamaları üzerine yaptığı açıklamada, FETÖ’nün siyasi ayağının açığa çıkarılması gerektiğini söyledi.
08 Şubat 2021 Pazartesi 18:15


 

Kızılboğa açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Bugün tehlikeli bir tabloyla karşı karşıyayız. 15 Temmuz’dan bu yana FETÖ’nün siyasi ayağını araştırmamak adına bin takla atanlar, şimdi o kanlı gecenin sorumluluğunu neredeyse FETÖ’nün üzerinden alacak.

Öyle ki on binlerce kişinin kendisini izlediği sırada, İçişleri Bakanı, ‘15 Temmuz’u FETÖ yapmadı’ diyebilecek kadar emin. Peki 15 Temmuz’u kim yaptı?
Bizim yüzlerce canımıza kim kıydı? O kadar insanın kanını kim akıttı?
Siz bunları biliyorsanız ve televizyonda on binlerce insanın karşısında söyleyebiliyorsanız, kamuoyuna açıklamak zorundasınız.
Bu ifadeler FETÖ’nün bu işten sıyrılmasında bir basamak mıdır yoksa? Bunu da ilerleyen günlerde eminim ki göreceğiz.

Meclis bir an önce FETÖ’nün siyasi ayağının araştırılması yönünde teklifi kabul etmelidir. Aksi halde yarın hiçbirini ülkemizde bulamayacağız.” 

Bu ifadeler tehlikeli ve sakıncalıdır hele İçişleri Bakanlığı makamında oturan birinin böyle ifadeler kullanması daha da tehlikeli. FETÖ üyelerini ve sempatizanlarını cesaretlendirir bu ifadeler. Bu ifadeler mahkemelerde FETÖ suçluları tarafından savunma olarak kullanılmayacak mı?

Devleti yönetenlerin ağzından çıkanlara dikkat etmesi gerekmez mi?

hiç kimse bir terör örgütünü aklamaya masumlaştırmaya kalkmasın.”

 


Haber okunma sayısı: 2006

Hindi


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ