Deva Partisi İlçe Kongreleri devam ediyor

-deva-partisi-ilce-kongreleri-devam-ediyor

Demokrasi ve Atılım DEVA Partisi ülke genelindeki il ve ilçe kongreleri tüm hızıyla giderken Bingöl’de ilçe kongreleri de devam ediyor.
19 Ekim 2020 Pazartesi 14:37

 

Deva Partisi, bir hafta içinde Karlıova, Solhan ve Merkez ilçe kongrelerini gerçekleştirdi.

“SOLHAN’IN SORUNLARINI VE ÇÖZÜMLERİNİN TAKİPÇİSİYİZ”

12 Ekim’de Solhan İlçe Kongresinde kurucu başkan Ahmet Ozan, birinci olağan Kongresinde tek aday olarak başkanlığa seçildi.Solhan Çevre yolu üzerindeki Partinin merkezinde gerçekleşen kongreye, Solhan halkının ilgisi karşısında heyecanlandığını belirten başkan Ozan, “Tek amacımız ilçe halkına hak ettiği hizmeti getirirken mevcut iktidarın yaptığı yanlışlara karşı gerçekçi bir muhalefet sergileyeceğiz” dedi.

GÖLEN: “İLK SEÇİMDE İKTİDARIZ”

13 Ekim Salı günü ilk olağan kongresini gevrekleştiren Karlıova ilçe teşkilatında ilçede siyasi parti temsilcileri, mahalle ve köy muhtarları ve ilçe halkı, Deva Partisinden büyük beklenirlerini dile getirdi.  Yoğun ilginin olduğu kongrede, yönetim kurulu üyelerinin tamamının oyunu alarak başkanlığa seçilen Mustafa Gölen, iddialı bir açıklamada bulundu. Gölen; “Değerli misafirlerimiz hoş geldiniz şeref verdiniz. Bizleri yalnız bırakmadığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Başta genel merkezimiz olmak üzere genel başkanımız Sayın Ali Babacan ve ekibine, sayın İl Başkanımız Mikail Bey’e ve il yönetim kurulunun bana ve yönetimime layık gördükleri bu görev için şükranlarımı sunarım.

Sayın Divan Başkanımız ve ekibi, dışarıdan gelen değerli ilçe başkanlarımız, medya mensupları, güvenlik güçlerimiz, değerli muhtarlarımız ve pek kıymetli Karlıovalılar hepiniz hoş geldiniz. Burada partimizin 1. Olağan kongresini yapmakta bulunmaktayız. Bu vesileyle kongremizin ilçemiz ve halkımız adına hayırlara vesile olmasını diliyorum. Ben daha önce de siyasi bir partide kurucu olmuştum ama yönetim kurulunu bu kadar kolay bulamamıştım, bu ilk seçimde iktidar’a geleceğimizin göstergesidir” diye konuştu.

CAMUKA: “HAKSIZLIĞA KARŞI SUSMAYACAĞIZ”

16 Ekim Cuma günü Parti merkezinde gerçekleşen 1. olağan kongrede, İlçe başkanlığına Orhan Camuka seçildi.

Kurucu il ve ilçe yöneticilerinin yoğun ilgi gösterdiği kongrede selamlama konuşması yapan Orhan Camuka, “Sevgili kardeşlerim, hepiniz çok iyi bilirsiniz ki, bir ülkede sorunlar ve kaygılar karşısında bir şey yapılmaz, susulur, sadece izlenilirse olacaklardan herkes sorumlu olur vebal altında kalır.

Biz de, kötü gidişata karşı susmadık, susmayacağız. Karar verdik, arkadaşlarımızla DEVA Partimizi kurduk. Kadrolarımız sizin gibi arkadaşlarımızın katılımı ile her gün büyüyor.

Kongremizin tekrar hayırlı olmasını diliyorum. Emeği geçen bütün arkadaşlarımı candan tebrik ediyorum.

Görev alacak arkadaşlarımı şimdiden kutluyor, başarılar diliyorum” diye konuştu.

 

 

 

 


Haber okunma sayısı: 8773

Hindi


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ