CHP’li Aygun: ‘Bingöl’deki Esnaf Perişan’

-chpli-aygun-bingoldeki-esnaf-perisan

CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun: Bizler de Bingöl’deydik. Veresiye defterleri kabarmış. SSK ve Bağ Kur prim ödeme zamanı gelen esnaf perişan.
16 Kasım 2020 Pazartesi 11:21

 

Bingöl esnafının sorunları TBMM’de gündeme geldi. HDP Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, Bingöl esnafının sorunlarını sık sık gündeme getirirken CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun’da TBMM Genel Kurulu’nda Torba Kanun üzerinde yaptığı konuşmada Bingöl’e yaptığı ziyaretten izlenimleri paylaştı.

Aygun, TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada, “Bizler de Bingöl’deydik. Bingöl’deki esnafın, işçinin, çiftçinin AKP ve küçük ortağına selamı var. Esnaf siftahsız kepenk kapatıyor. Veresiye defterleri kabarmış. SSK ve Bağ Kur prim ödeme zamanı gelen esnaf perişan. Çiftçi perişan, KOBİ’ler perişan ama birileri saraylarda çok rahat bir şekilde yaşamını sürdürüyor.”

Aygun, “İktidar pandemiyi bahane ederek, işçi haklarını tırpanlamak için elinebüyük bir çim biçme makinesi aldığını vurgulayarak, “Bu zor dönemde işçiye destek olmanız gerekirken İşsizlik Fonu üzerinden bile işverene destek oluyorsunuz, fonu işveren primlerine destek olmak için kullanıyorsunuz” diye tepki gösterdi.İşsizliğin rekor kırdığını kaydeden Aygun, “Mart 2002 tarihinden 30 Eylül 2020 tarihe kadar 14 milyon kişi işsizlik maaşı için başvuru yapmış. Ama siz bu rakamın yarısına; 8 milyon 127 bin kişiye işsizlik maaşı bağlamışsınız. Yani siz bu Fon’u işçilere değil işverenlere kullandırıyorsunuz. Sendikaların Meclis önünde eylem yapmasına dahi engel oluyorsunuz” diye konuştu.

 


Haber okunma sayısı: 4714

Hindi


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ