• DOLAR TL
 • EURO TL
 • Altın TL
GÖLBAL

Buğrahan: “TÜRKİYE SON KALEDİR”

-bugrahan-turkiye-son-kaledir

AK Partiden milletvekilliği aday adaylığını açıklayan Orhan Buğrahan, Bingöl’de yerel ve ulusal basın mensuplarıyla bir araya geldi. Buğrahan, “Emperyalist güçlerin hedefi olan Türkiye, son kaledir. Bu kaleyi korumak için Bingöl’deki STK’ların içinden biri olarak ve bir eğitimci aday olarak, halkımızın dualarıyla vekâletine talibim” dedi.
01 Mayıs 2018 Salı 01:03

 

"20 BİN ÖĞRENCİ’YE DOKUNMUŞUM"

Buğrahan, "Bingöl’de yıllardır öğretmenlik yaptım, kurucusu olduğum özel dershanelerle beraber bugüne kadar 20 bin öğrenciye dokumuşum. Birçoğu öğretmen olmuş, ticarete atılmış, kamuda görev almış, bürokrat olmasına katkı sağlamış biri olarak, küresel emeryallerin oyununu bozmak için, mecliste temsil etmeye aday adayı olmaya karar verdim". 

 Buğrahan, İslam coğrafyasında üç islami hareket öne çıkmıştır, bu hareketlerin en büyük düşmanı emperyal güçler ve şer odaklarıdır. Mısır’da İhvan, Bangladeş’te Cemaati İslami ve Türkiye’de Ak Parti hareketidir. İslam aleminde tarih yeniden yazılıyor. Tarih sadece savaş ve barış değildir. Birinci kurtuluş savaşında düşman belliydi. Şimdi öyle değil, Emperyal güçlerin desteği ile terör örgütlerinin eliyle orta doğu yeniden dizayn edilmeye çalışılıyor.

 

Türkiye, dört milyon muhacire Ensar kardeşliği görevi yapıyor. Allah’ın izniyle Nemrut’un ateşi İbrahim’i yakmadığı gibi, emperyal güçlerin ateşi, İslam’a zarar veremeyecektir.

"TEK EĞİTİMCİ ADAYIM"

AK Partiden milletvekilliği aday adaylığını açıklayan Orhan Buğrahan, yeni sistemde milletvekillerinin katma değerlerinin olması gerektiğini söyleyerek, mecliste el kaldırıp indiren değil, mecliste tartışılan konularda fikir beyan eden milletvekillerine ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Bingöl’de milletvekilliğine aday adaylığı başvurusunda bulunan tek eğitimci aday olduğunu söyleyen Buğrahan, yıllarca özel sektörde ve kamuda öğretmenlik ve yöneticilik yaptığını söyledi. Buğrahan, Cumhurbaşkanlığı sistemi Anayasa değişikliği referandumunda Bingöl’de 82 STK’nın oluşturduğu evet bloğuna başkanlık yaptığını hatırlattı.

Orhan Buğrahan ‘‘16 Nisan 2017 referandumu ile beraber hükümet sistemi değişti, değişiyor. Yasama ile yürütme birbirinden ayrılacak. Yasamada olacak milletvekilleri uzman milletvekili olacağı için alanında birikimli kişilerin mecliste olması zorunlu hale gelmiştir. Ben de hem kamu hem özel sektör birikimimle eğitimde aksayan yönleri iyi biliyorum. Eğitim müfredatımız uzun yıllar vesayet altında olduğu için toplumumuz medeniyet değerlerimizle çelişen bir eğitim ve öğretime maruz bırakıldı. Eğitim felsefesi adına bir şeyler yapmak temel hedefimdir. Buna binaen çağdaş ancak kültür ve medeniyet değerlerimizle çelişmeyen, nitelikli insan eksenli bir eğitim modelinin inşasına katkıda bulunacağıma inanıyorum. ’’ İfadelerini kullandı.

ORHAN BUĞRAHAN KİMDİR?

Eğitimci ve yönetici olan Orhan Buğrahan 1966 Bingöl doğumludur. Evli ve dört çocuk babası olan Buğrahan1986 yılında Bingöl İmam Hatip Lisesinden mezun olduktan sonra1992 yılında Dicle Üniversitesi Eğitim Fakültesi Tarih Öğretmenliği Bölümünü bitirerek1993 yılında ilk görev yeri olan Denizli’de öğretmenlik hayatına başladı. 1995 yılında memleketi Bingöl’e gelerek Bingöl Lisesinde çalışmaya başlayan Buğrahan1997-2011 yılları arasında Bingöl’de özel öğretim kurumlarında kuruculuk, idarecilik ve öğretmenlik yaptı.

Üniversite yıllarında Refah Partisi Bingöl Gençlik Kolları Başkanlığı yaptı (1991-1992) ve Milli Gençlik Vakfında aktif olarak yer aldı. Halen Cihannüma il temsilcisi olarak Bingöl İslami Kardeşlik Platformu sekretaryasında yer alan Buğrahan aynı zamanda Bingöl Evet Platformu Başkanlığı da yapmıştır.

2014 yılında Bingöl Milli Eğitim Müdürlüğünde Şube Müdürlüğü görevine başlayan Buğrahan Mart 2017’de Milli Eğitim Müdür Yardımcılığına atandı. Orhan Buğrahan, 24 Haziran 2018 milletvekili seçimleri için görevinden istifa ederek Adalet ve Kalkınma Partisinden aday adayı oldu.

 


Haber okunma sayısı: 1019

GÖLBAL


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
 • #BingölOrhanBuğrahanDiyor

  Misafir: Bir öğrenciniz olarak yazıyorum Orhan hocam..Allahın izniyle meclise gidecek,son kalenin muhafızlığıni yapacakasınız..Hep arkanızdayız,Sonuna kadar arkanızdayız.. Bizi eğittiniz gibi tüm Türkiyeyi eğitecek,dertlerimize derman olacak,Ufkumuzu arttıracaksınız..Vesselam.. 01 Mayıs 2018 12:08

 • altaylı

  Misafir: orhan hoca merak etme son kale çoktan feth edilmiş sen biraz geç kaldın allahaşkana 10tane milli eğitim şube müdürü koltuk işgalinden başka başınızdaki müdür dahil olmak üzre ne yapıyorsunuz birde memleketi kurtarma sevdasına düştün çünkü akpde heraday adayı olan bizim oylarımızla yakoltukdavasında yada ihale davasında çünkü mağdurları oynuyor 04 Mayıs 2018 09:24

 • Efendi

  Misafir: MEB deki dalaverelikleri meclise taşirsin 04 Mayıs 2018 15:08

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ