• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Bingöl İslam kalesi olarak tescillenmiştir

-bingol-islam-kalesi-olarak-tescillenmistir

Partisinin Bingöl Seçim bürosu açılışında konuşan HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Bahattin Temel, Bingöl’ün İslam kalesi olarak geçmişten günümüze, kendini ispatladığını söyledi.
04 Haziran 2018 Pazartesi 18:34

 

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Bahattin Temel’in katılımıyla düzenlenen seçim bürosu açılışında milletvekili adayları Hamdullah Tasalı, Yüksel Bingöl ve Fuat Sönmez kamuoyuna tanıtıldı.

Aday tanıtım programında konuşan HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Temel, parti olarak ilk defa 81 ilde seçime gireceklerini belirtti.

“Bingöl İslam’ın kalesidir”Açılış programında Bingöllülere seslenen Temel, “Değerli Şeyh Said Efendi ve Feki Hasan’ın torunları! Biliyorsunuz; burası İslam kalesidir. Bingöl İslam kalesi olarak geçmişten günümüze, kendini ispatlamıştır. En zorba dönemlerde, askeri darbelerin, tankların bu sokaklarda gezdiği günlerde bile sizler, seçim sandıklarına giderek orada şu an başımıza musallat olan ve başımızda bulunan cuntacı anayasaya ‘hayır’ demiştiniz.” dedi.

“Ankara'ya giden sizleri unutuyor”

Halka, HÜDA PAR adaylarına destek vermesi çağrısında bulunan Temel, “Eminim ki siz hür adaylara ve sizi temsil eden, sizin içinizden çıkan, sizlerden biri olan, sizin kendilerini tanıdığınız onların sizi tanıdığı adaylara ‘evet’ diyeceksiniz. Çünkü bu size yakışıyor. Sizin geçmişiniz bunu ispatlıyor ve bu adaylardan başka sizlerin tercih edebileceğiniz adaylarınız mevcut değil. Bundan emin olabilirsiniz. Bugüne kadar defalarca başkalarını denediğiniz, toplu bir şekilde burada ful olarak meclise gönderdiğiniz kişilere ne oldu ne değişti? Görüyoruz, şahit oluyoruz. Ankara'ya giden sizleri unutuyor. Ankara'ya giden kendisinden başka kimseyi görmüyor. Ama emin olabilirsiniz, bu kardeşlerinizi Ankara’ya gönderdiğiniz zaman onlar orada sizin gözleriniz, sizin duygularınız ve sizin eliniz, kollarınız olacaktır. Dolayısıyla değerli kardeşlerim, siz bu azimle, gayretle bu kardeşlerinizi destekleyin, bu sizin iyiliğiniz içindir.” diye konuştu.

 “Kimi tercih edip oyunuzu verirsiniz ona tabisiniz”

Konuşmasının devamında peygamber efendimizin “Kişi ve topluluk bulunduğu hal üzere idare edilir” hadisini hatırlatan Temel, “Siz kimi tercih ederseniz, oyunuzu kime verirseniz ona tabisiniz, o sizi temsilen orada bulunacak. Eğer doğru bir tercih istiyorsanız o zaman doğru bir tercih yapmalısınız. HÜDA PAR dışında farklı bir tercih size fayda getirmedi bugüne kadar ve bundan sonra da getirmeyecektir. Lütfen bu sefer deneyin. HÜDA PAR Türkiye'nin her yerinde Elhamdülillah seçime giriyor ve Allah'ın izniyle halkımızın teveccühü ve desteğiyle barajları aşıp yıkacağız.” ifadelerini kullandı.

 (Nihat Kanat-İLKHA)

 


Haber okunma sayısı: 2166Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
372 hit, 96 ziyaretçi, 108 ziyaret
Bu ay:
4107 hit, 1706 ziyaretçi, 1959 ziyaret
Toplam:
795023 hit, 251938 ziyaretçi, 349890 ziyaret