• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

“Baskılara rağmen başarılı olduk”

-baskilara-ragmen-basarili-olduk

HDP Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, partilerine dönük baraj altında bırakma gayretlerinin amacına ulaşamadığını belirterek, “tüm bu baskılara rağmen HDP bu siyasi mücadeleden başarılı çıkmıştır” dedi.
26 Haziran 2018 Salı 12:26


HDP Bingöl İl Teşkilatı, sandıktan çıkan sonuçları değerlendirmek üzere toplantı gerçekleştirdi. Sonuçların kapsamlı olarak değerlendirildiği toplantıda konuşan HDP 2’inci sıra adayı Nihat Aksoy, yoğun çalışmaların kendilerini yormadığını ve herhangi bir yılgınlığa yol açmadığını söyleyerek, “Bizler halkına karşı borçlu olanlarız. İşimiz daha çok ve Bingöl halkı için mücadele etmeye devam edeceğiz” dedi.

“SEÇİM ATMOSFERİ AKP VE MHP LEHİNE İŞLEMİŞTİR”

Milletvekili seçilerek Bingöl’ü mecliste temsil edecek Erdal Aydemir ise, AKP-MHP ortaklığıyla baskın seçim sonuçlarında partilerinin başarılı olduğunu belirterek, “HDP’nin tüm baskılara rağmen önemli bir rol oynadı. Gerek Kürt siyaseti gerekse de tüm toplumsal muhalefetin yürütülen sistematik saldırılar karşısında göstermiş olduğu büyük başarı söz konusudur. Devletin yasama, yürütme ve yargı organlarının partimize dönük her türlü hukuk dışı uygulamalarla HDP’yi baraj altında bırakma gayretleri amacına ulaşamamıştır. Seçim atmosferi AKP ve MHP lehine işlemiştir. Ancak tüm bu baskılara rağmen HDP bu siyasi mücadeleden başarılı çıkmıştır” dedi.“ÇÖKTÜRME PLANLARINA KARŞI DİMDİK AYAKTAYIZ”

Aydemir son olarak, çöktürme planlarına karşı HDP’nin dimdik ayakta kaldığını söyleyerek mücadelelerine sımsıkı bağlı kalarak aralıksız sürdüreceklerini söyledi. Aydemir ayrıca seçim çalışmalarında emeği geçen herkese teşekkür ettiğini belirterek, “Bingöl halkı onurumuzdur. Bingöl halkına layık olmaya çalışacağım” dedi.

 


Haber okunma sayısı: 6586Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ