• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
GÖLBAL

Baluken Batman’da, Özsoy ise Diyarbakır’dan aday

-baluken-batmanda-ozsoy-ise-diyarbakirdan-aday-

HDP, 24 Haziran’da yapılacak milletvekilleri seçimleri için aday listesini YSK’ya teslim ederken, tutuklu milletvekillerinden sadece İdris Baluken’i Batman’dan 1’inci sıradan aday gösterdi. HDP’den Bingöl milletvekili olan Hişyar Özsoy ise, Diyarbakır’dan aday gösterildi.
22 Mayıs 2018 Salı 14:26

 

  

 

HDP, 24 Haziran’da yapılacak milletvekilleri seçimleri için aday listesini YSK’ya teslim ederken, tutuklu milletvekillerinden sadece İdris Baluken’i Batman’dan 1’inci sıradan aday gösterdi. Hişyar Özsoy ise, Diyarbakır’dan aday gösterildi. Bingöl milletvekili ve partinin dış politika konularındaki sözcüsü Hişyar Özsoy bu kez Diyarbakır listesinde ön sıralarda.

 

HDP, tutuklu bulunan DTK Eş Başkanı ve eski milletvekili Leyla Güven’i Hakkâri’den 1’inci sıradan aday gösterirken, mevcut milletvekillerinden sadece 22’sini yeniden aday gösterdi.

HDP’nin bugün YSK’ya teslim ettiği milletvekili adayları arasında HDP’nin şu anda tutuklu bulunan milletvekillerinden sadece Bingöl Milletvekili İdris Baluken’i aday gösterdiği görüldü. Tutuklu vekillerin yargılanmaları ve bazalarının cezalarının istinaf aşamasında olması nedeniyle HDP’nin böyle bir karar aldığı öğrenilirken, HDP’nin Hakkâri 1’inci sıra milletvekili adayı olan DTK Eş Başkanı ve eski milletvekili Leyla Güven’in de tutuklu olduğu öğrenildi.

 


Haber okunma sayısı: 394

GÖLBAL


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
758 hit, 358 ziyaretçi, 408 ziyaret
Bu ay:
4249 hit, 1787 ziyaretçi, 2182 ziyaret
Toplam:
758190 hit, 239107 ziyaretçi, 331787 ziyaret