• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
GÖLBAL

Ataoğlu: Cevdet Yılmaz’ın bir eseri var mı?

-ataoglu-cevdet-yilmazin-bir-eseri-var-mi

İYİ Parti Bingöl Milletvekili adayı Kazım Ataoğlu’nun hedefinde AK Parti Genel Başkan yardımcısı Cevdet Yılmaz vardı. Ataoğlu: ‘‘Cevdet Yılmaz Bakan olduğu halde, hangi eseri var, bana Bingöl’de şu iş olmazdı diyecek bir adam var mı? Kendisi cevap verdi, var diyen kimse yoktur’’ dedi.
04 Haziran 2018 Pazartesi 04:36

 

İYİ Parti Bingöl Milletvekili adayı Kazım Ataoğlu’nun hedefinde AK Parti Genel Başkan yardımcısı Cevdet Yılmaz vardı. Ataoğlu: ‘‘Cevdet Yılmaz Bakan olmasaydı Bingöl’de şu iş olmazdı diyecek bir adam var mı?’’ diye yüklendi.

İYİ Parti, Bingöl’de seçim çalışmalarına, milletvekili adaylarının Bingöl’e gelmesiyle başladı. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bingöl Milletvekili adayı Kazım Ataoğlu, Mehmet Sait Yazıcı ve Selahattin Ekinci seçmenlere tanıtıldı. Bingöl’de üç dönem milletvekilliği yapan Kazım Ataoğlu’nun hedefinde AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz vardı. Ataoğlu, Yılmaz’ın Genel Başkan Yardımcılığı dâhil yedi yıl Bakanlık yaptığını hatırlatarak ‘‘Cevdet Yılmaz Bakan olmasaydı Bingöl’de şu iş olmazdı diyecek bir adam var mı?’’ diye sorarak, ‘‘Sayın Bakanın yaptığı üç tane eser istemiyorum, Bir tane istiyorum.’’ Dedi. Yerel sorunlara dair açıklamalar da bulunan Ataoğlu, son seçimlerde AK Partinin Bingöl’de 84 bin oy aldığını ancak 54 bin kişinin de Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma fonundan yararlandığını söyledi. Ataoğlu, Sosyal Yardımlaşmadan yararlanan kişilere, ‘‘AK Parti giderse senin maaşın kesilir’’ denilerek oy istendiğini söyledi.

“AK PARTİ GİDERSE, MAAŞI KESİLMEYECEK”Seçim otobüsü üzerinden partililere seslenen Ataoğlu : ‘‘Bu memlekette AK Parti 83 bin oy almış ama bu memlekette de 54 bin tane Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma fonundan para alan gariban, fakir fukara var. 16 senenin sonunda bu insanların zenginleşmesi gerekirken daha iyileşmesi gerekirken, 54 bin kişi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma fonunun parasına mahkûm edilmiş. Bizim gençlik yıllarımızda komünizmden bahis ederlerdi. Komünizm fakirlikte eşitlikti emin olun biz bugün bir çeşit Komünizm yaşıyoruz. Bir ülkede 30 milyon, Bingöl gibi bir ilde 54 bin kişi Sosyal Yardımlaşma Fonuna mahkûm kalmışsa yazıklar olsun o hükümete. Bunlar ne yapıyor birde gidiyor kulaklarına üfürüyorlar aman ha AK Parti giderse senin maaşın kesilir. Bırakın Allah aşkına cebinizden mi veriyorsunuz, zekâtınızı mı veriyorsunuz devletin parası. AK Parti giderse bu maaş kesilir diyorlar siz bu insanları 300 lira 400 liraya mahkûm hale getirmişsiniz’’ Dedi.

“KÖPRÜ YAPTIK DİYORLAR, TUNCELİ’DE BUNUN GİBİ ON TANE KÖPRÜ VAR”

Cevdet Yılmaz’ın Bakanlığı döneminde Bingöl’e hiçbir şey yapılmadığını söyleyen Ataoğlu, Seçim çalışmalarına başlayan AK Partinin Çapakçur viyadüğünü hizmet olarak anlattığını bunun Bakanlık bir hizmet olmadığını söyledi. Ataoğlu : ‘‘Bu memlekette Bakanlık yapmış benim sevdiğim bir arkadaş biz beraber mebusluk yaptık. Hiç bir şey demiyorum şahsiyetine, ahlakına, terbiyesine Cevdet Yılmaz’ı ifade etmeye çalışıyorum. Hiç bir şey demiyorum gerçekten ama bir şeyi Bingöl halkına sormak istiyorum. Avuç içi kadar ufacık memlekette Başbakan yardımcılığı dâhil yedi sene Bakanlık yaptın. Allah aşkına soruyorum, sen ne yaptın. Sayın Bakanın yaptığı üç tane eser istemiyorum, Bir tane istiyorum. Sayın Cevdet Yılmaz Bakan olmasaydı Bingöl’de şu iş olmazdı diyecek bir adam var mı? Ben sordum dediler ki Çapakçur Köprüsünü yapmışız. Çapakçur Köprüsü Bakanlık bir iş değil, Belediyelik bir iş. Tunceli’ye gidin Tunceli’nin Bakanı var mı? Tunceli’de bunun gibi on tane köprü var. On tane köprü var Bakan yok, Muş’un, Bitlis’in yolları bitmiş Bakan yok. Seçimden seçime bir sakız bulmuşlar adı nedir SÜTAŞ. Seçime bir ay kala eveleyip geveliyorlar, çiğniyorlar. Seçimde bitince SÜTAŞ’ta gitti her şey bitti. Şimdi yine gündemde sana ne SÜTAŞ’tan, sen devlet olarak ne yapıyorsun. Oturdukları yerde biraz SÜTAŞ, biraz Düzağaç Köprüsü yazık günah, olmuyor, yazık günah’’ Dedi.

“TÜRKİYE TEFECİ FAİZİYLE BORÇLANIYOR”

Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel seçimlerinin ekonomik nedenlerden dolayı erkene alındığını ifade eden Kazım Ataoğlu: ‘‘Bu hükümetin bırakın bu ülkeyi 2019’a, sonbahar’a taşıyacak gücü, takati kalmamıştır. Buhükümetin, ülkeyi 2019’a götürecek gücü ve parası olsaydı emin olun seçim yapmazdı. Bu hükümet ekonomik yönden bitmiş bir hükümet, bu ülkeyi sonbahara taşıyacak gücü kendisinde bulamamış bir hükümet. Türkiye bugün dünyada tefeci faiziyle borçlanıyor. Dünyada en yüksek faizlerle yüzde 15’lerele borçlanmayı istedi halde para bulamıyor. Bu hükümet iki ay daha devam etseydi memuruna, işçisine para veremeyecekti. O yüzden erken seçim yaptı’’ şeklinde konuştu.

“İYİ PARTİ OY ORANI YÜZDE 20’LERDE”

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Kazım Ataoğlu, İYİ Parti’nin altı aydır kurulmasına rağmen yüzde 20 oranında oy aldığını söyledi. Ataoğlu: ‘‘İYİ Parti altı ay evvel kuruldu. Altı ay evvel kurulan parti bugün yüzde 20’lerde, iktidar ortağı olmaya namzet, iktidar olmaya namzet, Genel Başkanı Cumhurbaşkanı olmaya namzet bir parti olmaya geldi beş ayda. Dendi ki İYİ Parti toparlanmadan seçime sokmayalım, biliyorsunuz. 2002 yılında kurulmuş bu AK Parti, bende bir dönem içindeydim. 2002’de kurulan bir parti parlamento da bir sıkıntın yok, istediğin kanunu çıkarabiliyorsun, ağzından çıkan kanun, olağan üstü hal dönemi yaşıyoruz ağzını açtığın an sana başka türlü muamele yapılan bir ülkede yaşıyoruz. Bu ülkenin Genelkurmay Başkanını siyasi görüşmeler yapması için bir yerlere göndere biliyorsun ve beri taraftan da İYİ Parti’den korkuyorsun. Niye korkuyorsun? Devlet senin asker senin meclis senin sivil senin bütün kurumlar senin demek ki bu ülke yönetilemiyor.’’

FETÖ’CÜLERİN İÇİNDE HİÇ SİYASET YAPAN YOK MU?

15 Temmuz darbe girişimine de değinen Ataoğlu, iki yıl geçmesine rağmen FETÖ’nün siyasi ayağının halen sorulmadığını söyledi. Ataoğlu: ‘‘ 15 Temmuz diye bir olay yaşadık. Neredeyse iki sene geçiyor, 15 Temmuz’u yapanlar gerçekten katil adamlar. 15 Temmuz’un içinde bir fiil yer alanları kast ediyorum. O uçakların içinde bomba atanlar, meclisi bombalayanlar yakalanmış zaten birçoğu içerdeler hesap verecekler zaten. 15 Temmuzun üstünden iki yıl geçti içeri alınanlar var yargılananlar var mağdur olanlar var. Yok mu? Var kimse kimseyi kandırmasın mağdur olanlar var. Bu ülkede FETÖ borsasının kurulduğunu ben mi söylüyorum. AK Parti Gaziantep milletvekili söylüyor. Şamil Tayyar diyor ki FETÖ borsası var yani ne demek FETÖ borsası, parayı veren kendini kurtarıyor. Sizin vicdanınıza sesleniyorum bu FETÖ’cülerin içinde hiç siyaset yapan yok mu? Mebusu yok mu? Belediye reisi yok mu? Encümeni yok mu? Ben bu meydandan soruyorum yok mu? Gideceksin Pensilvanyadan yana fotoğraf çektireceksin, bunu şanla şerefle yayacaksın, sonra gelip ona buna FETÖ’cü diyeceksin ve maalesef resim çektirenlerin birçoğu tekrar aday oldu. Senin FETÖ’cüsün, benim FETÖ’cüm diyeceksin, Allah bunun hesabını soracaktır. Bunlar zulümdür, bu zalimlere bunun hesabı sorulacaktır’’ dedi.

MİLLİ EĞİTİMİN BATMIŞSA YAPTIĞIN KÖPRÜ NE İŞE YARAR

Mili Eğitim sorunlarına ve gençlerin işsizlik sorununa da değinen Ataoğlu: ‘‘Milli eğitim facia, ben AK Parti’de milletvekilliği yaparken 6 tane bakan sordum, vallahi billahi abdestliyim, ‘en başarısız olduğunuz alan hangisidir?’ diye, hepsi beraber buna Cevdet Yılmaz’da dahil, ‘ biz milli eğitimde başarısızız’ dediler. Karadenizliye sormuşlar ‘ Hamsi’den kaç çeşit yemek olur’ diye, saymaya başlamış bir tatlı demiş. Yahu meretten tatlı oluyorsa gerisini sayma demişler. Senin milli eğitimin batmışsa yaptığın köprü ne işe yarar. AK Parti iktidara gelirken 10 yaşında olan çocuklar şimdi 26 yaşında. 18 yaşında oy kullanan gençler referandumda ne yaptılar, yüzde 65 hayır dediler. Senin döneminde büyüyen gençler sana hayır dediler. Neden çünkü sen onları büyütemiyorsun, çünkü senin onlarla bir derdin yok.’’ İfadelerini kullandı.

“AFRİN’DEN HABERDAR OLAN VARSA BİR GELİP ANLATSIN”

Ataoğlu, Afrin’de düzenlenen Zeytin Dalı harekâtı ile ilgili : ‘‘Afrin nerede şuan, Afrin ne oldu? Biz Afrin’de ne yapıyoruz şuan, orada mıyız, çıktık mı, kavgamı ediyoruz, mağlup mu olduk, galip mi geldik, Afrin’den haberdar olan varsa biri gelip anlatsın. Bundan bir ay öncesine kadar Afrin aşağı, Afrin yukarı. Afrin’den ekmek çıkarmaya çalıştılar. Bizim Mehmetçiğimiz orada savaşırken bu otobüslerin üstünden Afrin’den ekmek çıkarmaya çalıştılar, insan utanır’’ Dedi.

 

 

ATAOĞLU:”GENÇ’TEN ADAY GÖSTERİLSEYDİ BEN ADAY OLMAZDIM”

 

Ataoğlu, Bingöl mitinginden hemen sonra Genç ilçesinde partilileriyle bir araya geldi. Ataoğlu, “Ak Parti Genç’te bir adaylık verseydi, ben gelip aday olmazdım” diyerek Gençlileri yanına almaya davet etti.

Genç ilçesinde herhangi bir adayın gösterilmemesinden ve kendisinin aday olması için ısrarda bulunulmasından dolayı aday olduğunu belirten Ataoğlu:” İnsanları birbirine selam vermeye korkar hale getirdiler. Bu mu sizin iktidarınız. Herkesin haddini bilmesi lazım.  Allah’a emanet Kazım Ataoğlu size emanet. Normalde seçime girmeyecektim aday olmayacaktım. Genç ilçesinden Ak Partiden 18-20 aday adayı oldu. Bunlardan birini aday gösterirler diye düşünerek aday olmam dedim. Ama kimseye yer vermediler. Yani Genç’i dikkate almadılar. Aday olmam için beni aradılar. Ama şunu söyleyeyim. Eğer Genç ilçesinden bir aday gösterilseydi ben aday olmayacaktım. Büyük bir boşluk meydana geldi ve milletin de isteği doğrultusunda aday olmaya karar verdim. Ben inanıyorum ki Genç’ten güzel bir tablo ortaya çıkacak. Milletvekili olduğum dönemlerde hiçbir zaman kendi şahsi işlerimle meşgul olmadım. Hep milletimi şanla şöhretle temsil etmeye çalıştım. Biz partimizin de ismi gibi iyi insanlarız. Bizleri yalnız bırakmayın.” İfadelerini kullandı.

“ERDOĞAN’IN YANINDAKİ ADAMLAR CESARETLİ DEĞİLLER KORKAK ADAMLARDI”

CHP ile yaptıkları ittifaka yönelik yapılan eleştirilere değinen İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İYİ Parti Bingöl Milletvekili adayı Kazım Ataoğlu:” Biz CHP ile ittifak yaptığımızda bizi eleştirdiler. Ama Kendileri MHP ile ittifak yaptılar. Eğer Erdoğan şu anda yüzde elli art bir yani seçilecek oya sahip olsaydı Devlet Bahçeli’ye selam dahi verir miydi?  Erdoğan’ın yanındaki adamlar cesaretli değiller. Korkak adamlardı. Kendisine gerçekleri söyleyemiyor. Kendisine yanlış yaptırıyorlar.  Bırakın demokrasi özgürlük hür irade olsun.  Eğer siz Ak Parti’nin üç adayını seçip meclise gönderirseniz bir daha ki seçimde Bingöl dışından adam getirip aday gösterirler. Bunu da size burada söylüyorum. “diye konuştu.

“SEN BURAYI BOŞ BIRAKIRSAN SANDIKTA BUNUN HESABINI SORARLAR”

Genç ilçesinden aday gösterilmemesi hakkında da konuşan Ataoğlu:” Böyle bir şey olabilir mi?  Bu kar büyük bir ilçe boş bırakılır mı? Koskoca Genç gibi bir ilçeden aday gösterilmez mi?  Sen burayı boş bırakırsan sandıkta bunun hesabını sorarlar. Ben şunu iddia ediyorum. 24 Haziran günü sandıklar açıldığında Genç ve Bingöl’de ya biz Ak Parti’nin önünde oluruz ya da başa baş oluruz. Cevdet Yılmaz geçen gün Genç ilçesinde yaptığı açıklamada bizim rakibimiz HDP’dir demiş. Var mı böyle bir şey yok tabii.” Dedi.

“AK PARTİ 16 YILLIK HÜKÜMETİNDE İNSANLARI AÇLIĞA HAPSETTİ”

Ak Parti’nin 16 yıllık hükümetinde insanları açlığa hapsettiğini belirten Ataoğlu açıklamasının devamında:” Ak Parti 16 yıllık hükümetinde insanları açlığa hapsetti. Yardım maaşlarına bağımlı hale getirdiler. Üniversite mezunları iş bulamıyor. Buna sebep olanların utanması gerekir. Dava diyorsunuz ama siz daha gençliğinizi yetiştiremediniz. Halkı korkar hale getirdiler. Halk korkuyorsa demek zalimlik yapılmıştır. Haklıysanız korkmayın diyorum. Gençliler cesur olsun. Tamam deyip sandığa gideceğiz. Şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

 


Haber okunma sayısı: 1107Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ