• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

ATALAY’DAN YILMAZ’A SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN SERT GÖNDERMELER!

-atalaydan-yilmaza-sosyal-medya-uzerinden-sert-gondermeler

Bingöl eski Belediye Başkanı Serdar Atalay, sosyal medya hesabı twitter üzerinden Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz’a çok sert eleştirilerde bulundu.
04 Haziran 2018 Pazartesi 18:40

 

 

Geçtiğimiz günlerde İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Kazım Ataoğlu, Cevdet Yılmaz’a seslenmiş ve kendisi olmasaydı Bingöl’de şu iş olmazdı dediğiniz tek bir şey gösterebilir misiniz diye sormuş, bunun üzerine Yılmaz, sosyal medya hesabı twitter üzerinden açıklama yaparak  

Bingöl‘de yaptıkları hizmetleri anlatmıştı.

 

Bingöl eski Belediye Başkanı Serdar Atalay da sosyal medya hesabı twitter üzerinden isim vermeden Cevdet Yılmaz ve Yücel Barakazi’ye yönelik çok sert eleştirilerde bulundu. Yılmaz’ın açıklamalarına karşı yazıldığı değerlendirilen twitlerde Atalay şunları söyledi:

 

 

BAKAN İLE VEKİLİN SORUMLULUĞU BİR OLUR MU?

Bir bakan ile bir vekilin sorumluluğunun bir olamayacağını belirten Atalay, “7 yıl (2500 gün) Bakanlık, 11 yıl (4000 gün) Milletvekilliği yapan birisi şehrinde; günde 3 sorunu çözse, 12 bin sorun çözülür, günde 3 hastayı arasa, 12 bin hasta tedavi olur, günde 3 muhtar’ı arasa, 12 bin mesele gündem olur, günde 3 fakiri doyursa, 12 bininden dua alırdı.!

Herkesin sorumluluğu yetkisiyle doğru orantılıdır. Bir bakan ile milletvekili ya da bir adayın mes’uliyeti eşit olur mu? Hele biri iktidar diğeri muhalif ise nasıl sorumlulukları bir olur.! Üstelik 7 yıl bakan 11 yıl da milletvekili ise şartlar eşit midir? Kıyası millet yapmalı.!” dedi.

“VAAD EDİLEN HİZMETLERİ YAPMADILAR”

Atalay, kendi döneminde vaad ettiği veya başlatılan hizmetlerin yeni yönetim taarfından iptal edildiğini veya vaad edilenlerin yapılmadığını iddia etti. Atalay, şunları söyledi: “7 yıl Bakanlık yapan zat, millete bahçeler yapacaklarını söylemiş. 2014 yerel seçimlerinde; vaatlerimizden olan ve başlattığımız, çapakçur vadisi projesi ile su deposu seyir terası projesini, adayları ile birlikte yapacaklarını söyleyip yapmadılar. Bunlara da ancak kadir inanır.!

Hükümet konağının bulunduğu alanın altını 2000 araçlık otopark, üstünü de kent meydanı olarak projelendireceğimizi söylemiştik. 7 yıl Bakanlık yapan zat ve adayı 2014’te bunu da bizden duyup hemen vaad ettiler. 5 yıl geçti, ortada hiç bir şey yok. Bunu da dış güçler mi engelledi.?

Bingöl Belediyesi Hizmet binasını TOKİ’ye bedelsiz yaptırıyorduk, devam eden inşaatı gerekçesiz iptal ettiler. Şimdi bu binayı tekrar ihale ettiler, bunun Belediye’ye maliyeti 40 milyon T.L. olacak. 7 yıl bütçeyi yöneten eski Bakan, hangi ekonomik parametreyle bunu izah edebilir..!”

BELEDİYEYİ BEKLEYEN EKONOMİK TEHLİKE

Belediyeyi büyük ekonomik tehlikenin beklediğini iddia eden Atalay, “Kültür Mahallesi kentsel dönüşüm maliyeti 400 milyon T.L.’sını aşar. Bingöl Belediyesi sadece 30 milyon T.L. krediyle bunu ihaleye çıktı. Proje için 350 milyon T.L. lazım ama kuruş yok! Bu, satıştan da sağlanamaz. Eski Bakan, Belediye’yi bekleyen ekonomik tehlikeyi niçin seyrediyor.?” dedi.

“BİZİM HİZMETLERİMİZİ KENDİSİNE MAL ETMESİN!”

Bingöl’de yapılan pek çok hizmete kendisinin vesile olduğunu iddia eden Atalay, “7 yıl Bakan olan zat kendine mal etmesin! Başbakan Bingöl’de o’na altyapı’yı hibe olarak yapması için talimat verdi o yapmadı, biz SUKAP projesine vesile olup o kapsamda yaptık. Biz; kentsel dönüşümü (İnönü mah.), üstyapı, terminal, parkları yaptık, hesarek kayak tes. v.b. başlattık!” açıklamasında bulundu.

HODRİ MEYDAN!

Cevdet Yılmaz’a meydan okuyan Atalay şunları yazdı: “7 yıl Bakan, 11 yıl vekil olan zat’ın yerinde aktif biri olsa saydığı işlerin 10 katı yapılırdı. 81 il’de üniversite var. Iğdır, Şırnak ve Hakkari’de vekilleri yok ama havaalanı var. Maharetli ise kültür mahallesi kentsel dönüşümünü Belediye’yi borçlandırmadan yaptırsın.! Hodri meydan..!”

 


Haber okunma sayısı: 4213Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
368 hit, 95 ziyaretçi, 107 ziyaret
Bu ay:
4103 hit, 1705 ziyaretçi, 1958 ziyaret
Toplam:
795019 hit, 251937 ziyaretçi, 349889 ziyaret