• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

ARIKAN, PROJELERİNİ AÇIKLADI

-arikan-projelerini-acikladi

Ak Parti Belediye başkan adayı Erdal Arıkan, “Projelerimizin ayaklarının yere basması gerekiyor”. Açıklaması, MHP Belediye başkan adayı Mehmet Ziya Buyankara’ya gönderme olarak algılandı. Arıkan’ın açıklamaları şöyle…
11 Mart 2019 Pazartesi 23:38

 

ARIKAN : ‘‘AYAĞIMIZIN YERE BASMASI GEREKİYOR’’

31 Mart yerel seçimleri öncesi AK Parti Belediye Başkan Adayı Erdal Arıkan, ‘‘Çok büyük maliyetleri olan projelerden kaçındık. . Projelerimizin ayaklarının yere basması gerekiyor. Her şeyden önce bizim ayağımızın yere basması gerekiyor’’ dedi.

Projelerini hazırlarken uçuk-kaçık maliyetlerden uzak durduklarını ifade eden Arıkan, “Projelerimizi hazırlarken şunlara dikkat ettik. Projelerimizin ayaklarının yere basması gerekiyor. Herşeyden önce bizim ayağımızın yere basması gerekiyor. Gerçekten uygulanamayacak, uçuk- kaçık, yapılamayacak çok büyük maliyetleri olan projelerden kaçındık. Bunları hayata geçirirsek, inanın bütün Bingöl’ün dönüşümünü sağlayacağız. Bunlar Bingöl’ün 100 yıllık geleceğine ciddi anlamda etki edecek projeler olacak.Bize hep şunu söylediler ‘diğer partiler projelerini açıkladılar siz neden projelerinizi açıklamıyorsunuz’ İnanın gelir gelmez bir hafta on gün sonra projelerimizi açıklayabilirdik. Kâğıt üzerinde sizlerle bir şekilde bu sunumu yapabilirdik.  Ama biz toplumun her kesimiyle oturduk. STK’lara gittik. Sizlerle buluştuk. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlarla görüştük.  Gençlerimizle bir araya geldik. Kahvehanelerde, kafelerde sizleri dinledik. Bir şekilde toplumun her kesimini dinledikten sonra, sorunlar nelerdir, en talep edilen şeyler nelerdir? Vatandaşlarımızın öncelikleri nelerdir? Bunları istişare sonucu belirleyip projelerimizi ona göre yaptık. Seçime üç hafta var. Bence geç kalmadık. Projelerimizde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. 31 Mart seçimlerinin memleketimize ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum” şeklinde konuştu.

 “Liderimiz doğru lider, partimiz doğru parti, adayımız doğru aday, adresimiz doğru adres”

Feyzi Berdibek’in konuşmasına atıfta bulunarak sözlerine başlayan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz, “Sayın vekilimiz söyledi tekrarlamak istiyorum. Ben de farklı bir üslupla belirtmek isterim ki Liderimiz doğru lider, partimiz doğru parti, adayımız doğru aday, adresimiz doğru adres. Recep Tayyip Erdoğan’dan daha iyi bir lider var mı bu memlekette? Ak Parti’den daha güçlü bir parti var mı bu memlekette? Erdal Arıkan kardeşimizden daha iyi bir aday var mı bu memlekette? Bütün şartlar bir araya gelmiş durumda. Doğru lider, doğru parti, doğru aday. Allah’ın izniyle 31 Mart’ta doğru yere mührümüzü basacağız inşallah. 31 Mart’ta Bingöl’e Başkan Erdal Arıkan diyeceğiz inşallah” dedi.

İşte Arıkan’ın açıkladığı Projeler;

1-Çapakçur Vadi Projesi

2- Kent Meydanı

3-Gülbahar Barajı, Şeyh Ahmet Tepesi, DSİ Parkı

4-Mirzan Seyir Tepesi ve Park Alanı

5-Bingöl Belediyesi Yeni Hizmet Binası

6-Kültür Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi

7-Askeri Alanın Dönüşüm Projesi

8-Şehir Parkı Projesi

9-Master Plan

10-Şehir Stadyumu

11-Asfalt Plentinin Kurulması

12- Köy Pazarı ve Kapalı Semt Pazarı

13- Yeni Yerleşim Alanları

14- Kuzey Çevre Yolu

15-Yaya Köprüleri

16- Yeni Su Kaynakları

17- Atıl Arazilerin Tarıma Kazandırılması

18- Tarımda Dönüşüm

19-Akıllı KenTT BİNGÖL (Akıllı Kavşaklar, 7/24 Hizmet Noktaları, Akıllı Duraklar Projesi, Akıllı Bisiklet Projesi)

 


Haber okunma sayısı: 2815

Haberin etiketleri:

ARIKAN, PROJELERİNİ AÇIKLADI


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
328 hit, 102 ziyaretçi, 112 ziyaret
Bu ay:
4199 hit, 1796 ziyaretçi, 2052 ziyaret
Toplam:
800872 hit, 253999 ziyaretçi, 352599 ziyaret