• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
GÖLBAL

AK Parti dört ilçede kongreye gitti, bir değişim yaşandı

-ak-parti-dort-ilcede-kongreye-gitti-bir-degisim-yasandi

Ak Parti ilçe kongreleri başladı. 9 Eylül tarihlerinde Karlıova ve Yedisu ilçelerinde yapılan 6. Olağan kongrelerinde Karlıova İlçe Başkanı İlyas Bingöl ile Yedisu ilçesinde mevcut başkan Metin Dere ile devam kararı alınırken, 10 Eylül Pazar günü yapılan 6. olağan kongresinde Kiğı İlçe Başkanı Mehmet Selim Gürtepe güven tazeledi. Değişimin yaşandığı tek ilçe olan Adaklı’da ise Sait Çetindağ yerini Ahmet Aydik’e bıraktı.
12 Eylül 2017 Salı 20:43

 

YEDİSU TEK LİSTE GENİŞ MUTABAKAT

Cumartesi günü saat 10’da Yedisu ilçesinde yapılan 6. Olağan kongresinde mevcut başkan Metin Dere’ye karşı Mehmet Erez aday olduğunu açıkladı. Milletvekillerinin araya girmesiyle uzlaşarak tek listeyle kongreye gidildi. Kongre; Bingöl Milletvekili Enver Fehmioğlu, Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun, İl Başkanı Yılmaz Seven, Solhan Belediye başkanı Abdulhakim Yıldız, Yedisu Belediye Başkanı Salih Uçan, il yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla gerçekleşti. Kongrede birlik ve beraberlik vurgusu yapan Fehmioğlu, “Biz bir aileyiz, hep beraber partimizin bize yüklediği misyona göre çalışmalı ve gitmediğimiz kapı, sıkmadığımız el kalmayacak. Yedisu ilçesinde partimizin oylarını yükseltmek için birliğe ve beraberliğe ihtiyaç vardır” diye konuştu. Konuşmalar sonrası yapılan delege seçiminde oyların çoğunluğunu alan Metin Dere yeniden başkanlığa seçildi.

KARLIOVA İLYAS BİNGÖL İLE DEVAMKarlıova Öğretmenevi’nde düzenlenen kongreye, AK Parti İstanbul Milletvekili Azmi Ekinci, Bingöl Milletvekili Enver Fehmioğlu, Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Çoşkun, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakgazi, Karlıova Belediye Başkanı Veysi Bingöl, Genç Belediye Başkanı Hadi Topraktan ve Bilal Sağlam, Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız ve İlçe Başkanı Nihat Doğu, Belde Belediye Başkanları, kadın, gençlik başkanları ve çok sayıda partili katıldı. Oylama öncesi kısa bir konuşma yapan İstanbul Milletvekili Azmi Ekinci, “Ak Parti olarak yerel yönetimlere biz vizyon getirdik, siyaset kültürünü değiştirdik, halka tepeden bakan kapısını açmayan belediyeciliği kaldırdık yerine halka hizmet eden ve kapısını akşama kadar vatandaşa açık tutan belediyecilik getirdik” dedi.

Katılımcıları selamlayarak bir konuşma yapan Karlıova Ak Parti ilçe Başkanı İlyas Bingöl, “14 Ağustos 2001’den bu yana Ak Parti teşkilatlarının her kademesinde görev alan tüm gönül dostlarımıza teşekkür ediyorum. Ak Partinin yolu da, kaderi de insanımızla, ülkemizle bütünleşmiş bir parti olmasıdır. Ak Partinin ülkenin ekonomisine, demokrasisine, kalkınmasına çok katkıları olmuştur. Aynı şekilde ilçemizde de bu yatırımlar yansıtılmıştır. Milletimize Karlıova’mıza hizmet yolunda hep birlikte çalışmayı sürdüreceğimiz bu kutlu yolda, kendimizle birlikte milletimizin, çocuklarımızın ve torunlarımızın geleceğini şekillendireceğiz. Bizler bu yatırımlara vesile olan katkıda bulunan büyüklerimize huzurlarınızda teşekkür ederim” Dedi.

KİĞI’DA SELİM GÜRTEPE GÜVEN TAZELEDİ

10 Eylül Pazar günü saat 10’da Kiğı Muhammed Fatih Safitürk Gençlik Merkezi’nde yapılan 6. olağan kongreye İstanbul Milletvekili Bingöl Koordinatörü Azmi Ekinci, Bingöl Milletvekili Enver Fehmioğlu, Kalkınma Bakanı Yardımcısı Yusuf Coşkun, AK Parti İl Başkanı Yılmaz Seven, il, ilçe yöneticileri, parti üyeleri ve muhtarlar katıldı.

COŞKUN: ANA YOLLAR TAMAM ŞİMDİ SIRA GURUP YOLLARINDA

Kongrede söz alan Kalkınma Bakanı Yardımcısı Yusuf Coşkun, “Kiğı her zaman hakkın ve haklının yanında oldu, Kiğı’da benim çocukluğum geçti. Ak Partiden önce yollar ne durumdaydı hepimiz hatırlarız, şimdi kaymak gibi yolumuz var. Yeni hastanemiz bitti kısa zaman içinde faaliyet geçecek. Okullarımız yenileniyor. Şimdi sıra gurup köy yollarında. Bilice gurup yolu öncelikli yollar sırasında, kısa süre içinde yaptıracağız. Eskiden köy yollarında hiç asfalt yoktu, şimdi Yayladere yolumuz asfalt, oradan çok rahatlıkla ulaşım sağlayabiliyoruz. Sizlerin verdiği destekle size hizmet gelmeye devam edecek” değerlendirmesinde bulundu.

FEHMİOĞLU: BİNGÖL KİĞI YOLU YATIRIM PROGRAMINA ALINDI

Bingöl Milletvekili Enver Fehmioğlu da, “Hükümetimiz, kadim ilçemiz Kiğı’yı çıkmaz sokağından çıkarma kararı aldı. Erzincan Kiğı yolunun Bingöl bağlantı yolunu yatırım programına aldık. Bu ilçelerimiz için çok önemli bir müjdedir. Kiğı ilçemizin çok önemli bir nüfusu İstanbul’dadır. Gurbetçilerimiz, İstanbul’dan Kiğı’ya gelirken yolları kısalttık” dedi.

EKİNCİ: KİĞILILAR İLÇELERİNE SAHİP ÇIKMALIDIR

Kendisinin Malatyalı olması hesabıyla ortak bir hemşerimiz var diyen İstanbul Milletvekili Azmi Ekinci, “Gelin ilçe yöneticilerimizle beraber Abdullah Kiğılı’ya gidelim. İstanbul’da işadamları derneğimiz var, onlarla gurur duyuyoruz. Baktığım kadarıyla burada bir yatırımları yok. Ak Parti olarak bizler Kiğı’yı dört binden kırk bine çıkarmaya çalışacağız. Kiğı’yı kalkındırmak için belediye ile başlayacağız. Bugün Türkiye’de ret, inkar, imha ve asimilasyon politikalarının başımıza açtığı belaların temel kaynağı CHP zihniyetidir. Açın bakın, okuyun, Kiğılı okur. 1935 İnönü şark vilayetlerini ziyaretinden sonra, 1936 yılında umumi müfettişlerin şark, Kürt raporunu açıp okuduğunuzda bugün hala yaşanan terör sorunu, Kürt sorunu varsa o gün atılan temelde ve CHP zihniyetinin ürünüdür” diye konuştu. Yapılan konuşmaların ardın dan seçime geçildi. Delege oylarının çoğunluğunu alan M. Selim Gürtepe, yeniden başkan seçildi.

ADAKLI’DA DEĞİŞİM

Kiğı ilçesinden sonra heyet olarak Adaklı’ya geçildi. Adaklıların yoğun ilgi gösterdiği kongrede iki dönemdir başkanlığı sürdüren M. Sait Çetindağ’ın yerine Ahmet Aydik getirildi.

MERKEZ İLÇE İÇİN TEMAYÜL ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Bingöl Merkez İlçe Başkanı seçim çalışmaları son sürat devam ediyor. Sekiz adayın müracaat ettiği merkez ilçe kongresi, Yayladere ile beraber 22 Ekim tarihinde yapılacak. Yayladere, Solhan ve Genç ilçelerinde mevcut başkanlarla devam edilmesi bekleniyor.

 


Haber okunma sayısı: 819

GÖLBAL


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ