• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

AK Parti Adaklı ve Kığı Kongrelerini Gerçekleştirdi

-ak-parti-adakli-ve-kigi-kongrelerini-gerceklestirdi---

Daha önce belirlenen İlçe teşkilat başkanlığı kongreleri resmileşti. Adaklı’da Ahmet Karakaya, Kığı’da ise Coşkun Güven partinin ilçe başkanı seçildi.
24 Şubat 2020 Pazartesi 20:35

 

AK Parti hafta sonu tüm Türkiye’de ilçe kongrelerine başladı. İlimizde ilk olarak Kığı, daha sonra Adaklı ilçelerinde kongreler gerçekleştirildi.

İlçe kongrelerine AK Parti Milletvekili Feyzi Berdibek, İl Başkanı Mehmet Hanefi Güler, Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan, 25. Dönem AK Parti Milletvekili Mahmut Sami Mallı, önceki dönem Kalkınma Bakanı Yusuf Coşkun, ilçe belediye başkanları ve teşkilat üyeleri katıldı.Kongrede ilk olarak Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşkilatlara gönderdiği görüntülü mesaj izletildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan mesajında iktidarın başarısında teşkilatların önemine vurgu yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan mesajında şunları söyledi:

“İktidar Başarısı Teşkilatın”

“Bugüne kadar girdiği tüm seçimlerden istisnasız birinci parti olarak çıkması, partimizin yürüdüğü yolun doğruluğunun ispatıdır. Hep söylediğimiz gibi AK Parti milletin partisidir. Türkiye’de bu kadar uzun süre iktidarda kalan bir başka parti bulunmuyor. Bu başarı, AK Parti teşkilatlarının milletimizle olan muhabbet bağının hep güçlü kalması sayesinde mümkün olmuştur. AK Parti’nin bir diğer önemli özelliği de, istişareye verdiği önemdir. Her kademede istişare, parti çalışmalarımızın olmazsa olmaz bir şartıdır. Kongre sürecimizi, teşkilatlarımızın hesap vermesi ve yenilenmesi yanında, aynı zamanda en kapsamlı istişare zeminimiz olarak görüyoruz. İnşallah, 7. Büyük Kongre sürecimizi de bu anlayışla, en verimli şekilde de değerlendireceğiz. AK Parti olarak, bir önceki kongremizden bugüne kadar yaşananlardan çıkardığımız dersler ışığında, çok daha güçlü, çok daha dirayetli, çok daha gayretli kadrolarla geleceğe yürüyeceğimize inanıyorum. Türkiye’nin dününde AK Parti vardı, bugününde yine AK Parti, inşallah geleceğinde de yine AK Parti olmaya devam edecektir.”

“Birçok vesayeti yıktık”

Kığı ilçe kongresinde konuşan Ak Parti Bingöl İl Başkanı Mehmet Hanefi Güler, Kığı halkının belediye seçimlerinde AK Parti’yi tercih ettiğini belirtti. Kığı’da altyapı yatırımlarına başladıklarını belirten Güler, Kığı’da alevi, sünni, kurmanç, zaza, başörtülü başörtüsüz vatandaşların kardeşçe bir arada yaşadığını, Ak Parti öncesi dönemlerde kılık kıyafetten ve inançlardan baskınların olduğunu Ak Parti ile birlikte birçok vesayetin yıkıldığını söyledi. Adaklı’da konuşan Güler, ulaşım yatırımlarıyla Adaklı, Kığı, Yayladere, Yedisu ilçelerinin çıkmaz sokak olmaktan çıkacağını, yakın dönemde tamamlanacak yol yatırımlarıyla ilçelerdeki gelişimin ivme kazanacağını söyledi. Güler ayrıca terörün artık ülke gündeminden çıktığını huzurun tesis edilmesiyle birlikte yatırımların artacağını vurguladı. İlçe kongreleri dilek, temenni ve toplu fotoğraf çekimlerinin ardından sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Haber okunma sayısı: 19212Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ