• DOLAR 2,9284 TL
  • EURO 3,2789 TL
  • Altın 106,8087 TL

SAĞLIK

Hava sıcaklıkları artıyor böbrek taşı riskine dikkat!

hava-sicakliklari-artiyor-bobrek-tasi-riskine-dikkat Böbrek taşı riski hava sıcaklıklarının yükselmesiyle birlikte artış gösteriyor.

RAMAZAN'DA SAĞLIKLI YAŞAM

ramazanda--saglikli-yasam Ramazan’da Mide ve Bağırsak Problemleri Yaşamak İstemiyorsanız Şeftali ve İncir Tüketin!

Bölge İlleri İçin Ambulans Helikopter Tahsisi

bolge-illeri-icin-ambulans-helikopter-tahsisi Malatya'ya tahsis edilen Ambulans helikopter aralarında Bingöl’ünde bulunduğu bölge illere hizmet verecek.

Salatalığın faydaları ABD gazetesinde çıktı

-salataligin-faydalari-abd-gazetesinde-cikti Bir süre önce bu bilgiler "The New York Times" gazetesinde yayımlandı. Bunları okuduktan sonra salatalığa çok daha farklı gözle bakacaksınız! Meğer cam buğulanmasından haşare kaçırmaya, karın

Günde bir tane mutlaka yumurta yedirin

-gunde-bir-tane-mutlaka-yumurta-yedirin Prof. Dr. Ra­şit Vu­ral Yağ­cı, bir ya­şı­nı dol­du­ran ço­cuk­la­rın gün­de bir yu­mur­ta tü­ket­me­si ge­rek­ti­ği­ni söy­le­di.

Günde 1 çay kaşığından fazlası bakın neler yapıyor!

-gunde-1-cay-kasigindan-fazlasi-bakin-neler-yapiyor Türkler günde 15 gram yani üç çay kaşığı kadar tuz tüketiyor. Oysa günde 1 çay kaşığından fazlası böbrek hastalıkları, tansiyon, obezite ve birçok kanser türüne davetiye çıkarıyor.

Silikozise bir kurban daha verdik

silikozise-bir-kurban-daha-verdik Karlıovalı silokozis hastası genç, akciğer nakli için girdiği ameliyata hayatını kaybetti.

BUZGAN HALK SAĞLIĞI BAŞKANI OLDU

buzgan-halk-sagligi-baskani-oldu Sağlık Bakanlığı’nda Müsteşar Yardımcısı olarak görev yapan hemşehrimiz Doç. Dr. Turan Buzgan, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığına getirildi.

SİLİKOZİSE BİR KURBAN DAHA

silikozise-bir-kurban-daha Merdiven altı diye adlandırılan kot taşlama atölyesinde çalıştığı sırada silikozis hastalığına yakalanan Ramazan Aslan (30) hayatını kaybetti.

SİROZ HASTALIĞININ SEBEBİ MEYVE Mİ?

siroz-hastaliginin-sebebi-meyve-mi Meyveler siroz mu yapıyor? Hayatında alkol almayan ancak siroz hastalığına yakalananların sebebi MEYVE mi?

EN GÜZEL BAL, BİNGÖL'DEN GELEN BALDIR

en-guzel-bal-bingolden-gelen-baldir- • Balın büyüme çağındaki çocukların ZEKA GELİŞİMİ’ne azımsanmayacak derecede olumlu etkisi vardır.

SAĞLIK KAMPÜSÜ, TIP FAKÜLTESİ ALTYAPISI OLUŞTURULMALI

saglik-kampusu-tip-fakultesi-altyapisi-olusturulmali Sağlık Bakanlığı’na sunduğu raporunda Bingöl’de sağlık alanındaki sorunları ve çözüm önerilerini sıralayan Baluken, hastanelerin tek kampusta bir araya getirilmesinin önemine dikkat çekerken,

Doktorlardan Yoğurt Uyarısı

doktorlardan-yogurt-uyarisi Yoğurdun tansiyonun düzenlenmesinde, bağışıklık sisteminin güçlenmesinde etkin olduğu ve diyette daha fazla kilo vermeyi sağladığı belirlendi...

BU TEHLİKE SİZİN MUTFAĞINIZDA DA OLABİLİR

bu-tehlike-sizin-mutfaginizda-da-olabilir Helal Gıda Denetim ve Sertifikalandırma Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı'ndan şok açıklamalar: Sucukta Karmin Böceği, zeytinde tekstil boyası var.

Hazır meyve sularında sabun aroması

hazir-meyve-sularinda-sabun-aromasi Prof. Canan Karatay, şişmanlık ve obezite sorununun ele alındığı programda hazır gıda endüstrisine çok ağır eleştiriler yöneltti. Karatay, "Hastalıkların temelinde endüstriyel gıdalar var" dedi.

Öksürük Şuruplarına dikkat!

oksuruk-suruplarina-dikkat Sağlık Bakanlığı bazı öksürük şuruplarında bulunan "Dextrometorfan" maddesiyle ilgili yeni bir açıklama yaptı.

Solhan'a Sağlık Meslek Yüksek Okulu açılıyor

solhan-a-sa-l-k-meslek-yuksek-okulu-ac-l-yor Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ile Bingöl Milletvekili Eşref Taş’ın girişimler sonucunda Yüksek Öğretim Kurumu’nun (YÖK) Bingöl’ün Solhan ilçesine Bingöl Üniversitesi’ne …

Hayatı 7 bin 500 TL'ye bağlı!

hayat-7-bin-500-tl-ye-ba-l Oğlu Yuşa Habib’in böbrek ameliyatı olması gerektiğini belirten Bahattin Keşim vatandaşlardan yardım bekliyor. Bahattin Keşim, oğlu Yuşa Habib’in ameliyat olması için …

Kene alarmı listesinde Bingöl’de var

kene-alarm-listesinde-bingol-de-var Sağlık Bakanlığı, havaların ısınmasıyla görülmeye başlanan Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığına karşı 20 riskli ilde ''seferberlik'' ilan etti. Bu illerin …

Kiğı'ya doktor ne zaman gelecek?

ki-ya-doktor-ne-zaman-gelecek Bingöl’ün Kiğı İlçesi’nde hizmet veren 12 yataklı entegre hastanede yaşanan iki günlük doktor sıkıntı, vatandaşın tepkisine neden oldu. Edinilen bilgiye göre; …