• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Hasbağlar Sağlık Ocağı Beş Yıldır Ebe Bekliyor

-hasbaglar-saglik-ocagi-bes-yildir-ebe-bekliyor

Adaklı ilçesine bağlı Hasbağlar ( Kamrun ) Köyü Muhtarı Hüseyin Akansu, “beş yıl önce Hasbağlar Köyünde yapılan sağlık ocağına sağlık personeli atanamadığı için kendi kendine harabe haline geldi” dedi.
02 Temmuz 2018 Pazartesi 19:58

 

Adaklı İlçesine bağlı en kalabalık köylerden biri olan Hasbağlar’da dört yıl önce yapılan prefabrik sağlık evine bir sağlık personeli atanamadığı için kendi kendine harabe haline geldi.

“ETÜT BİR YIL ÖNCE YAPILDI, GELEN GİDEN YOK”

Konu ile ilgili konuşan köy muhtarı Hüseyin Akansu, “dört yıl önce yapılan sağlık evinin aktif edilmesi için defalarca il sağlık müdürlüğüne personel verilmesi talebinde bulunduk. Etüt ekibi geldi, “sağlık evinin şartları yetersizdir, ya yeniden yapacağız yâda tadilattan geçirmek lazım” dediklerini söyleyen Akansu, “biz hizmet istiyoruz, isterseniz yeniden yapın isterseniz tadilat yapın. Kış aylarında yaklaşık bin, yaz aylarında ise 2 bin nüfus mevcuttur. Bir iğne bile yapma ihtiyacı olduğunda ya Kiğı’ya yada Adaklı’ya gitmek zorunda kalıyoruz. Yaz veya kış aylarında birçok kazalar oluyor, doğumlar oluyor, bu kadar büyük bir köye bir sağlık personeli çok görülmemelidir” diye konuştu.

 


Haber okunma sayısı: 1846Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ