• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

BİNGÖL DEVLET HASTANESİNDE BİR İLK DAHA

-bingol-devlet-hastanesinde-bir-ilk-daha

Bingöl Devlet Hastanesi Anjiyografi Laboratuarında bir ilk olarak karotis (şah damarı) anjiyografisinin başarılı bir şekilde gerçekleştirildiği belirtildi.
27 Ağustos 2019 Salı 13:15

Bingöl Sağlık İl müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, 

son bir yılda 605, açıldığı günden bugüne toplam 1621 anjiyonun yapıldığı Bingöl Devlet Hastanesi Anjiyografi Laboratuvarında bir ilk daha yaşandı.Karotis (şah damarı) anjiyografisinin başarılı bir şekilde gerçekleştirildiği ifade edildi. 
Konu ile alakalı Bingöl Devlet Hastanesi’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi. “Karotis damar tıkanıklıkları, ülkemizde ve dünyada inmenin en önemli sebeplerinden birisidir.


Hipertansiyon, diyabet, kolesterol yüksekliği ve sigara damarların tıkanmasında başlıca sebeplerdir. Bu tür hastalara anjiyografi yapılarak damar tıkanıklığının saptanması ve uygun olan hastalarda da stent takılarak tedavi edilmesi inmeden korumada modern ve etkili bir tedavi yöntemidir.Son bir yılda 605, açıldığı günden bugüne toplam 1621 anjiyonun yapıldığı Bingöl Devlet hastanesi Anjiyografi Laboratuvarı, 7/24 saat hizmet vermektedir.

Anjiyografi Laboratuvarının açılmasıyla birlikte il dışı sevklerde önemli azalmalar olmuş, vatandaşlarımıza ilimizde hizmet verilmeye başlanmıştır.
Hizmetlerinden dolayı emeği geçen tüm kardiyoloji ekibimizi ve hastane yönetimimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz”


Haber okunma sayısı: 941Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ