• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

SAĞLIK

SAĞLIK-DER’DEN COVID-19 RAPORU

-saglik-derden-covid-19-raporu Sağlık-Der, tüm dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde de yoğun bir şekilde görülen Covid-19 ile ilgili bir rapor yayımladı.

Bağışıklığı güçlendiren besinler

-bagisikligi-guclendiren-besinler Uzmanlar, dünyanın mücadele ettiği Coronavirus'ten (Covid-19) korunmak için güçlü bir bağışıklık sistemi önemli olduğunu belirtiyor.

BEBEKLERDE İLK GÖZ MUAYENESİ

bebeklerde-ilk-goz-muayenesi İlk göz muayenesinin de önemine değinen Op. Dr. Mahmut Sinan Abit, bebeklerin ilk göz muayenesinin ne zaman yapılması gerektiğini açıkladı.

KORONAVİRÜSTEN KORUNMA EĞİTİMİ VERİLDİ

koronavirusten-korunma-egitimi-verildi------ Bingöl Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde, hastane personeline Yeni Tip Koronavirüs (covid-19) ile ilgili eğitim verildi.

“Göz rahatsızlıkları başka bir hastalığın belirtisi olabilir”

goz-rahatsizliklari-baska-bir-hastaligin-belirtisi-olabilir Özel Bingöl Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Mahmut Sinan Abit, şeker hastalığı ve yüksek tansiyonun görme kaybına neden olabileceğini belirterek göz sağlığında ki değişiklikler pek çok

Bebek Ölümleri Azaldı

bebek-olumleri-azaldi Sağlık Müdürü Gündoğdu: Bingöl’de bebek ölümleri Türkiye ortalamasının altında

MEVSİMSEL GRİP'E DİKKAT!

-mevsimsel-gripe-dikkat Mevsimsel Grip Hastalığı (Grip) Nedir?

Organ bağışı bilincinin geliştirilmesi gerekir

-organ-bagisi-bilincinin-gelistirilmesi-gerekir Bingöl İl Sağlık Müdürlüğü tarafından”3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası” münasebetiyle bir program düzenlendi.

Çakabay’dan Diyabet Hastalarına uyarı!

cakabaydan-diyabet-hastalarina-uyari Şeker Hastalığı (Diyabet) Nedir? Belirti ve Tedavi Yöntemleri Nelerdir? Sorularımıza cevap veren Özel Bingöl Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı Dr. İlhan Çakabay, şeker hastalığı (diyabet)

BURUN ESTETİĞİ VE PSİKOLOJİSİ

-burun-estetigi-ve-psikolojisi Burun estetiği nedir? Neden ve nasıl yapılır? Ameliyat sonrası yapılması gerekenler ve ameliyat sonrası iyileşme ne kadar sürmektedir? Özel Bingöl Hastanesi Kulak-Burun-Boğaz Hastalıkları Uzmanı Op.

Dr. Hakan Çoban, 'Okul çağı çocuklarında sık görülen hastalıkları' yazdı

dr-hakan-coban-okul-cagi-cocuklarinda-sik-gorulen-hastaliklari-yazdi Okullar açıldı, şehirler kalabalıklaştı, hava kirliliği arttı, havalar soğudu. Kalabalık ortamlarda daha fazla bulunmaya başladık. Güneş ışınlarının azalması, soğuk hava, rüzgâr, hava

Dr. Avcı, Mevsim değişikliklerine karşı uyardı!...

dr-avci-mevsim-degisikliklerine-karsi-uyardi Özel Bingöl Hastanesi Kulak-Burun-Boğaz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Yusuf Avcı, sonbaharda vücut bağışıklık sisteminin gribal hastalıklara karşı güçlendirilmesi için yapılması gerekenleri anlattı.

Sezaryen Sonrası Normal Doğum Korkusuna Son!

-sezaryen-sonrasi-normal-dogum-korkusuna-son Sezaryen doğum yapan kadınların sonraki doğumlarını normal yapmasının mümkün olduğunu dile getiren Özel Bingöl Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanları Op. Dr. Sinan Taşdemir ve Op. Dr. Engin

AĞRISIZ DOĞUMLAR BAŞLADI

agrisiz-dogumlar-basladi Özel Bingöl hastanesinde Epidural (normal) doğum ile hamile kadınların korkulu rüyaları son buluyor.

BİNGÖL DEVLET HASTANESİNDE BİR İLK DAHA

-bingol-devlet-hastanesinde-bir-ilk-daha Bingöl Devlet Hastanesi Anjiyografi Laboratuarında bir ilk olarak karotis (şah damarı) anjiyografisinin başarılı bir şekilde gerçekleştirildiği belirtildi.

Op. Dr. Süleyman Çakmakçı: "Böbreğinizi Koruyun"

op-dr-suleyman-cakmakci-bobreginizi-koruyun Böbrek taşı neden olur, nasıl geçer? Tedavi yöntemleri nelerdir?

Kanatlı hayvan hastalıklarıyla mücadele ve korunma stratejileri

----kanatli-hayvan-hastaliklariyla-mucadele-ve-korunma-stratejileri Bingöl Üniversitesi Veteriner Fakültesi Mikrobiyoloji AD Doç. Dr. Mehmet Nuri Açık, ilimizde son zamanlarda telef olan tavuk ölümleri ile ilgili mücadele ve korunma yollarını değerlendirdi.

Sağlık Ocağına ya personel gönderin, ya da yıkın!

saglik-ocagina-ya-personel-gonderin-ya-da-yikin Dokuz yıl önce yapılması başlayan Hasbağlar Köyü Sağlık Ocağı bir türlü hizmete açılmadı. Faaliyete açılmadan çürümeye terk edilen Sağlık Ocağının, akıbetini sorgulayan köy halkı, ya

Ekin, Hasta haklarını önemsiyoruz!

-ekin-hasta-haklarini-onemsiyoruz Bingöl Devlet Hastanesi Başhekimi Ali Ekin, hasta hakları konusunun önemsenmesi gereken çok ciddi bir alan olduğunu söyledi.

Hepatit Vakalarında Düşüş

-hepatit-vakalarinda-dusus Bingöl İl Sağlık Müdürlüğünün, Dünya Hepatit Gününde yaptığı açıklamada Hepatit ile ilgili istatistikler paylaşıldı.