• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

KOCİHAN: ÇALIŞINCA OLUYOR

kocihan-calisinca-oluyor

Altı mahallesi ve merkeziyle dünyaca ünlü kaplıcalarıyla ismini duyurmaya çalışan Ilıcalar (Hamamlar) beldesi belediye Başkanı Gıyasettin Kocihan, beldeye …
30 Temmuz 2012 Pazartesi 22:47

KÖKLÜ ÇÖZÜMLER GERÇEKLEŞİYOR

Altı mahallesi ve merkeziyle dünyaca ünlü kaplıcalarıyla ismini duyurmaya çalışan Ilıcalar (Hamamlar) beldesi belediye Başkanı Gıyasettin Kocihan, beldeye bağlı 6 mahallenin yollarını asfaltlamış. Mahalle içi ana caddelerde kilitli taş ile döşenmiş. Mahalle camilerinin çevre düzenlemesi, taziye evlerini bitirmiş. Üç mahalleye çocuk oyun parkı tamamlanmış. Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’ın adını verdiği Çocuk oyun ve dinlenme parkı bitme aşamasında. Diğer üç mahallenin de çocuk oyun parklarının yapılacağını belirten Kocihan, “SUKAP projesi çerçevesinde dört mahallemizin alt yapı kanalizasyon projemizin ihalesi yapıldı” dedi.

MODERN BİR BELEDİYE BİNASI İNŞA EDİLECEK

1988 yılında Ilıcalarda Bayındırlık tarafından yapılmış afet konutlarının alt yapı eksikliğini iş takipçiliği sayesinde Çevre ve Şehircilik bakanlığından 200 bin TL alarak ihale aşamasına getirildiğini belirten başkan Gıyasettin Kocihan, yaklaşık 1.300 bin TL’ye mal olacak konferans salonlarıyla modern bir belediye binası yapacaklarını ve kısa bir zaman içinde ihale edileceğini belirtti.

ARAÇ GEREÇ SIKINTIM YOK

Kocihan, “Belediyemiz bünyesinde yer alan eski araçları Makina Kimya Endüstrisi (MKE) gönderdim. Bir makam aracı, bir cenaze aracı aldık. Kocaeli Büyükşehir Belediyesinden bir kamyon aldık. Bingöl il özel idaresinden greyder aldık. Çöp aracımız da Sayın Milletvekilimiz Eşref Taş, Sayın Valimiz ve Sayın Bakanımızın desteği ile kısa zaman içinde gelecektir. Sadece itfaiye aracımızı yenilememiz lazım. Bu eksik kaldı” diye konuştu.

BORÇSUZ BİR BELEDİYEYİZ

“Göreve geldiğimde 600 bin ( milyar) borç vardı. Bu borcu sıfırladık. Gelirlerimizi yüzde 500 artırdık. Çalışınca halk da özveride bulunuyor. Tüm bu hizmetleri, belediye meclis üyelerimiz, mahalle muhtarlarımız, imamlarımız ve kanaat önderleriyle istişare halinde halkımızın öncelikli gördüğü sorunları bir bir çözüyoruz.

KANDİL GÖLETİ HAYALİM GERÇEKLEŞİYOR

“İçpınar mahallemizde kandil göleti hayalimi gerçekleştiriyoruz. D.S.İ tarafından proje aşamasına gelen sulama göletimiz tamamlandığında, bölge arazilerimiz daha verimli olacağı gibi, içme suyu kaynaklarımız da tamamen evlere verilmiş olacaktır. Burada doğmuş büyümüş bir olarak hep bunu hayal etmiştim, inşallah kısa zamanda bu hayalimi gerçekleşmiş göreceğiz.

SİT ALANI KEL ALAKA “

Kaplıca bölgemizi zamanında sit alanı olarak başvurulmuş ve Erzurum Tabiat anıtlarında kabul görülmüş. Bunu ben dahil hiçbir Ilıca halkının haberi yoktu. Özel idareye bağlı kaplıcalar Üniversiteye devredildikten sonra öğrendik. Kaplıca bölgesi 1. Derece sit alanı olarak karşımıza çıktı. Bu bölgede iki kattan fazla bir yapı yapamazsın. Erzurum tabiat anıtlarına başvurduk, tarihi bir varlık olmayan bir yere neden birinci derece sit alanı olmuş sorduk anacak üçüncü dereceye düşürebildik.

BAKANIMIZ ÇALIŞIN DEDİ BİZDE ÇALIŞIYORUZ

“Bingöl çok avantajlı bir dönemden geçiyor. Kalkınmanın başında Sayın Cevdet Yılmaz’ın olması bizler için gurur vesilesidir. Bakanımız her şeyi devletten beklemeyin, çalışmalarınızı projelendirin, çalışın dedi. Nerde bir sıkıntı olursa o zaman bana gelin dedi, bizde çalışıyoruz. Başarı varsa; bu tek kişinin değildir, koordineli ve uyumlu ekip işidir. Bizde başta Bakanımız olmak üzere, milletvekilimiz, Valimiz ve kurum müdürlerimize Ilıcalar beldesi halkı adına teşekkür ediyoruz.


Haber okunma sayısı: 11683Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • adaklı

    Misafir: işçi dostu başkan sana yakışır çalışkansın hakediyorsun öteki başkanlarda seni örnek alsa 02 Mart 2013 17:43

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
373 hit, 96 ziyaretçi, 108 ziyaret
Bu ay:
4108 hit, 1706 ziyaretçi, 1959 ziyaret
Toplam:
795024 hit, 251938 ziyaretçi, 349890 ziyaret