• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

FESTİVAL OLMASA YAYLADERE UNUTULMUŞTU

festival-olmasa-yayladere-unutulmustu

Atagül, festivalin Yayladere’ye olumlu katkılarını ifade etmek için, “Festival olmasa Yayladere unutulmuştu” diye konuştu. Bu yılki festival programı hakkında bilgi …
05 Temmuz 2012 Perşembe 14:43

Atagül, festivalin Yayladere’ye olumlu katkılarını ifade etmek için, “Festival olmasa Yayladere unutulmuştu” diye konuştu. Bu yılki festival programı hakkında bilgi veren Atagül; etkinliklerde paraşütle Sülbüs’ten Yayladere inileceğini belirterek, söz konusu etkinliğin televizyon kanallarından da canlı olarak yayınlanacağını söyledi. Atagül, “Sekiz yıldır sabır ve azimle yürütülen çalışmalar neticesinde, iyice profesyonelleşen organizasyonuyla doyasıya eğlenmek ve Sülbüs’te rahat bir nefes almak isteyen herkesi yanımızda görmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

KÖYLERİMİZ YENİDEN CANLANDI

13 - 14 – 15 Temmuz’da yapılacak 8. Sülbüs Doğa ve Kültür Festivali yürütme kurulu başkan yardımcısı Musa Atagül, “Festivalin her yıl içinde olan biri olarak gelişimini hep beraber filmi geri sardığımızda nereden nereye geldiğimizi ancak bu işin içinde olanlar bilir. Bu festivalin kuruluşundan bugüne emeği geçen herkese şahsen teşekkür ediyorum, festival olmasaydı, bu kadar ev yapılmazdı, ilçe yolları geçmişte ne halde iken şimdi farkını görebiliyoruz.

Kaplıca yapılamazdı. Otel yapılamazdı.

Biz Yayladere ilçe ve köyler bu kadar biri birimizi tanıyamazdık. Köylerimiz yeniden canlandı. Yeniden geri dönüşler başladı. Okula, öğrenciye destek olamazdık. Bizler festivalle biz olduk. Yayladere’nin köylerinin çoğu yerleşime kapalıydı. Şimdi Kırköy kaldı. O da çözülmek üzere. Festivalin eğlence tarafı eleştiriliyor olabilir ancak eğlence pişmiş yemeğin sosudur. Köylere geziler yapılıyor. Köylerin sorunları ve çözüm yolları tartışılıyor. Tüm bunlar festivalin kazanımlarıdır” diye konuştu.

KÖY MUHTARLARIMIZ SAHİPLENMELİ

Atagül, “Yıllardır devam eden festivalde en büyük eksik Muhtarlardan geldi. Çok beklentimiz olan muhtarlar festivali sahiplenmediler. Derneklerimizin birkaçı işi omuzlarken bazıları elini taşın altına atmıyor. İşadamlarımızdan Allah razı olsun, kime gittiysek hayır demediler. Kuruluşundan beri hep destek oldular” dedi.

SİYASET VE BÜROKRASİDEN DESTEK ALAMADIK

Festivale yıllardır Bingöl bürokrasisinden yardım alamadıklarından yakınan Atagül sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu hayırlı hizmetleri yaparken, şahsen üzüldüğüm taraf,bu güzellikleri görmeye gelmeyen, işin maddi tarafı önemli değil, manevi tarafını görme zahmetinde bulunmayan, geçmiş milletvekillerimiz ve valilerimizin duyarsızlığıdır. Bu dönem festival yürütme kurulu olarak, Ankara’da Sayın Bakanımızı, Sayın Milletvekillerimizi ziyaret ettik ve festivalimize davet ettik. Bingöl’de valimizi ziyaret edip davet ettik. Sayın bakanımız da, yine sayın valimiz de bizi çok sıcak karşıladılar. Bizler yürütme kurulu olarak her birimiz kendi köy derneklerimizin başkanları olarak bütün işimizi zamanımızı memleket aşkıyla, heyecanıyla gönülden yaparken gönül ister ki yetkililerimiz de yanımızda olsunlar.”

ÖĞRENCİLERİMİZİ ÖĞRETMENLERİMİZİ SEVİNDİRDİK

Aynı zamanda kendi köyü Çatalkaya’nın (Gumek) dernek başkanlığını da yürüten Musa Atagül, yürütme kurulu olarak kendilerini en çok mutlu eden şeyin eğitim alanında yaptıkları çalışmalar olduğunu vurguladı. Öğrencilerin mutluluğunu görmekten memnun kaldığını ifade eden Atagül, “Bu sene 23 Nisan etkinliğinde festival yürütme kurulu olarak Yayladere’de 120 öğrenci ve öğretmenlerimizi bu anlamlı günde sevindirmek, o çocuklarımızın mutluluğunu gözlerinden okumak bana ve yürütme kurulu arkadaşlarımla verdiğimiz bütün emeği, bütün yorgunluğu bitirdi. Başta festival yürütme kurulu başkanımız Yaşar Baş olmak üzere, Mehmet Ali Akgül, Zülfikar Sağlam, Arif Sel, Sabri Akyürek ve Mithat Eran’la birlikte yürüttüğümüz çalışmaların meyvesini inşallah festival alanında toplayacağız. Festivalimiz her sene biraz daha organize olma yolunda ilerliyor. Bu yıl 4 kişilik paraşüt ekibi Sülbüs’ten Yayladere’ye uçacaklar. Kanal 9 canlı yayın yapacaktır. Yine Yol TV gelecektir. Sanatçılarımızla da imkânlarımız nispetinde en iyisiyle çalışmaya gayret ettik” diye konuştu.

5 OTOBÜSLE GİDİYORUZ

Festival yürütme kurulu olarak alınan karar göre 5 otobüsle konvoy halinde Yayladere ye gideceklerini belirten Atagül, daha fazla insan taşımak için biletleri 60 TL olarak belirlediklerini söyledi. Atagül, Yayladere’ye11 Temmuz’da hareket edeceklerini, gelmek isteyenlerin derneklere başvurmaları gerektiğini belirtti.


Haber okunma sayısı: 11982Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
368 hit, 95 ziyaretçi, 107 ziyaret
Bu ay:
4103 hit, 1705 ziyaretçi, 1958 ziyaret
Toplam:
795019 hit, 251937 ziyaretçi, 349889 ziyaret