• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

ERDAL EĞİN: İŞADAMLARINI ESTONYA'YA ÖNERİYORUM

erdal-egin-isadamlarini-estonyaya-oneriyorum

AB ÜYESİ ESTONYA FIRSATLAR ÜLKESİDİR Estonya ziyaretinin akabinde EESTÜRK Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Güllü, işadamı Erdal Eğin’e iadei ziyarette bulundu. …
05 Temmuz 2012 Perşembe 15:01Estonya ziyaretinin akabinde EESTÜRK Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Güllü, işadamı Erdal Eğin’e iadei ziyarette bulundu. Güllü, Estonya AB üyesi olması, Türkiye insanına pozitif bakışı, Türkiye’nin AB sürecinde koşulsuz destek veren bir ülke olması, bizler için çok önemli fırsat olduğunu ve işadamlarını Estonya’ya yatırım yapmaya davet ettiğini belirtti.

GÜLLÜ TÜRK YATIRIMCILARINI ESTONYA’YA DAVET ETTİ

Güllü ziyaretinde, bölgedeki işadamlarını Estonya’ya yatırım yapmaları için davette bulundu. Yaklaşık bir ay önce kurucu üyemiz Erdal Eğin ile birlikte 22 iş adamı arkadaşımız Estonya’ya gelerek, bir dizi görüşmelerde bulundular. Özellikle inşaat ve altın sektörleri ile ilgili çok güzel gelişmeler sağlandı ve iş adamlarımız bu görüşmeden çokta memnun ayrıldılar. Güllü, “Estonya bizim Müteffikimiz, AB’ye üye olma konusunda bizleri ilk destekleyen ülkedir.

Türklere karşı özel ilgi duyuyorlar. Bu zamana kadar çok güzel faaliyetlerimiz oldu. Estonya işadamları ve Medya Patronlarını ülkemize davet edip ağırladık. Çokta memnun oldular. Estonya’lı İş Adamları, Türk İş Adamları ile karşılıklı yatırımlar içerisinde olmak istediklerini bizlere ileterek Türk Girişimcilerini ülkelerine davet ettiler” dedi.

TÜRK YATIRIMCI AÇISINDAN ÖNEMLİ BİR MERKEZ OLABİLİR

Güllü, Estonya, kendi ulusal sınırları içinde küçük ama bulunduğu bölge itibariyle büyük bir pazar kimliği taşıyor. Özellikle Türk işadamlarını Estonya merkezli kuzey Avrupa ülkelerine açılım yapmak için davet eden EESTÜRK Derneği Başkanı Fatih Güllü, istikrarın, düzenin ve her anlamda yatırımcılar için güzel imkânlar sunan Estonyanın üst olarak kullanılıp iyi bir şekilde değerlendirilmesinin çok önemli olduğunu vurguluyor.

Güllü; Estonya Uluslararası ticari mal göndermede çok kolaylık sağlayan bir ülke, İstanbul’dan Ankara’ya mal gönderir gibi Estonya’dan Avrupa Ülkelerine ticari mal gönderebilirsiniz. Erdal Eğin gibi kendini her konuda ispatlamış iş adamlarına ihtiyaçlarımız var. Dernek olarak Avrupa da sadece ticari yönümüzle değil, Eğitim ve Kültür yönümüzle de Avrupa’da etkinlikler yapmaktayız.

EESTÜRK TUSKON’A BAĞLI BİR KURULUŞTUR


EESTÜRK' ÜN kuruluşu Uluslararası EESTÜRK Ticaret, Eğitim ve Kültür Derneği, temelinde Estonya ve Türkiye halklarının birbirlerini daha yakından tanıması, kültürler arasındaki diyalogların gelişmesi, iki ülke insanının birbirlerini bulundukları konumda kabul ederek ileri yönelik dostça ilişkilerin oluşması için 2010 yılında Tallinn’de kurulmuştur. EESTURK derneği dil, din, ırk, renk ve kültür ayırımı yapmaksızın, bütün insanları eşit konumda kabul ederek, insanları ortak değerler etrafında buluşturmayı hedeflemektedir.

Uluslararası EESTÜRK Ticaret, Eğitim ve Kültür Derneği’nin ticaret, medya ve eğitim alanlarında Türkiye’de güçlü partnerleri mevcuttur bu doğrultuda dernek; iki ülke insanlarını ticaret, eğitim ve kültürel faaliyetler çevresinde bir araya getirerek, Estonya ve Türkiye arasında ortak bir köprü kurmayı amaçlamıştır. Düzenlediği faaliyet ve organizasyonlar ile iki halkın kültürlerinin özelliklerini daha derin olarak tanımalarını sağlarken, Türkiye ve Estonya arasında ticari, akademik ve kültürel alanlardaki işbirliğini desteklemektedir.

EĞİN’DE ESONYA’YA DEV YATIRIM

Estonya Tallinn’de faaliyet gösteren EESTÜRK Derneği Genel Merkezi iki ülkenin yararına yönelik uzun yıllar sürecek işbirliği yapmayı hedeflemiştir. Estonya stratejik bir bölge Estonya, küçük bir AB üyesi ülke. Fakat Baltık’taki stratejik konumu, Avrupa pazarlarına girmekte kararlı Türk sanayicisi açısından çok önemli.

TUSKON’ bağlı EESTÜRK Derneği, Türkiye’nin bu stratejisi doğrultusunda ilk adımı attı, EESTÜRK Başkanı Fatih Güllü, Estonya’nın uzak pazarlara ulaşmakta zorluk yaşayan özellikle tekstil, gıda, inşaat ve kuyumculukta Eğin; Eğitim ve Ticari yatırımlarımız devam ediyor Kendisini iş yerindeki makamında ziyarete gelen EESTÜRK Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Gülle’ye, teşekkür ederek konuşmasına başlayan Erdal Eğin, “Türkiye artık içiyle yetinen bir ülke değil, dünyaya açılan bir ülke, dışarıya açık olmalıyız” dedi. Eğin sözlerini şöyle sürdürdü: “Hem iş sektörüyle alakalı, hem ticaretle alakalı hem yatırımla alakalı hem de insana yatırımla alakalı önemli faaliyetlerimiz bulunmaktadır. Dünyanın her bölgesinde Türk okullarını kurduk ve eğitim veriyoruz.

Okullarımız İlk Okul Lise ve Üniversiteden ibarettir. Okullarımızla çok güzel sonuçlar elde ederek Dünyaya Türkiye’nin önemini anlatıyoruz. Eğitimle birlikte ticari anlamda da girişimler ve başarılar elde etmeliyiz. Uluslar arası ticaret yaparken, aracı olarak başka ülkelere ihtiyacımız yok, Dünyanın her ülkesine direk olarak ticaret yapma şansına ve bilgisine sahibiz. Estonya ciddi bir Pazar, yakın olan bir Pazar ve Avrupa birliği üyesi bir Pazar. Türk yatırımcıları olarak bu durumu iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Eğin; Altın sektörü, Otel ve AVM projeleri üzerinde çalışmalarımız devam ediyor. Eğin, Estonya’ya yapamayı planladığı yatırımla ilgili olarak da “Umarım buradaki işadamlarımızın önünü açar bu girişimimiz.

Orası büyük bir Pazar. Özellikle inşaat, kuyumculuk ve gıda alanında çok büyük fırsatlar barındırıyor” diye konuştu.


Haber okunma sayısı: 16336Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Fetocu

    Misafir: Sen tam bir fetocusum 23 Temmuz 2016 08:18

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
362 hit, 93 ziyaretçi, 104 ziyaret
Bu ay:
4097 hit, 1703 ziyaretçi, 1955 ziyaret
Toplam:
795013 hit, 251935 ziyaretçi, 349886 ziyaret