• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Sarı: “Bize diktatör Cumhurbaşkanı lazım değildir”

-sari-bize-diktator-cumhurbaskani-lazim-degildir

CHP Parti meclis üyesi ve Genel başkan yardımcısı Perihan Sarı, katıldığı Yayladere Sülbüs Doğa ve Kültür festivalinde gazetemize özel açıklamalarda bulundu.
05 Ağustos 2014 Salı 11:16

Sarı, dünya genelinde halk diktatörlerden çok çekmiştir, böyle bir sistem Türkiye’ye uymaz, halkımız, böyle bir hataya düşmez, buna inanıyorum diyerek, Erdoğan’ın Başbakanlık sürecinde gösterdiği tablo ile yeni bir diktatör olacağını vurguladı.

HALKIMIZ SEÇİME KATILMALI

Sarı: Halkımız, hangi adayı desteklerse desteklesin, mutlaka seçime dahil olunmalıdır. Çoğunluk gücünü kullanan dayatmacı, baskıcı bir sisteme doğru götürmeye çalışan bir döneme doğru gidilmemesi için, halkın sandığa gidip buna dur demesi gerekiyor.

Türkiye cumhuriyeti kuruduğundan bu yana böylesine baskıcı, böylesine dayatmacı bir lider görmediğini vurgulayan Sarı, seçimler o yüzden çok önemlidir. Buna dur demeliyiz. İrademizi ortaya koymalıyız. Tek adamcı, baskıcı bir sisteme layık bir ülke değiliz.YOLLARDAN UTANÇ DUYDUM

Yayladere’yi nasıl gördünüz? Sorumuza yollardan utanç duydum, Dün Adaklı’daydım, bugün Kiğı üzerinden Yayladere’ye geldim. Daha önce Yedisu ve Karlıova’ya da gittim. Orda da aynı. Köy yollarının nasıl olduğuna şahitlik ettim. Sülbüs festivali alanına gelene kadar çok zorlandık. On yıldır burada bir festival yapılıyor, başbakanın kendini Cumhurbaşkanı sıfatına yakıştırmada kendisine referans ettiği yol, alt yapı, içme suları konusunda bu kadar hizmetsiz bir il görmedim. Başbakan, duble yollarla övünüyor. Anlaşılan duble yollar, yandaşlara rant sağlamak amacıyla kolay olan bölgelerde uygulanıyor.

Sarı: “Hükümet, ülkenin her bölgesine eşit mesafede hizmet götürmesi gerekiyor. Ülke kaynaklarını yandaş zenginler yaratılıyor. Bu kabul edilebilir bir durum değildir” diye konuştu.

 


Haber okunma sayısı: 48950Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
82 hit, 37 ziyaretçi, 40 ziyaret
Bu ay:
4135 hit, 2026 ziyaretçi, 2319 ziyaret
Toplam:
813890 hit, 259259 ziyaretçi, 359206 ziyaret