• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Çocuk Parkı olmayan ilçe Karlıova

-cocuk-parki-olmayan-ilce-karliova

Karlıova Belediye Başkanvekili Reşit Özen’den acı itiraf: 6 bin 500 nüfuslu ilçemizde bir tane bile çocuk parkı yok.
18 Mayıs 2013 Cumartesi 02:17


 Çocuk parkı olmayan ilçede, İstanbul’daki sivil toplum kuruluşlarına ve işadamlarına seslendi: “Çocuklarımıza bir park kazandıranın adını parka vermeye hazırız.” Dedi.

Karlıova’da, Belediye Başkanlığını Barış ve Demokrasi Partisi’nden Ferit Çelik kazanmış, KCK’den gözaltına alınmış ve sekiz yıl hüküm giydiği açıklandıktan sonra vekâleten başkanlığı Reşit Özen yürütüyor. Özen, “1936 Yılında Muş iline bağlı iken Bingöl’e bağlanan Karlıova’da gelen ve giden hiçbir belediye başkanının bir çocuk parkı, insanların oturabileceği bir park alanı yapmamışlar” dedi. Karlıova’da başkan ve yardımcısı da ceza alınca boşalan koltuğa vekâletten başkanlık yapan Reşit Özen, İstanbul’daki dernek ve işadamlarına seslendi. Özen, “Anasının, babasının adını yaşatmak isteyen bize bir çocuk parkı yapsın, bizim de çocuklarımızın oynayacağı alanlar olmalıdır” diye konuştu.

GÜNEŞİN DOĞUŞU FESTİVALİ YAPILACAKKarlıova ilçesinde üç yıl geleneksel hale getirilen “Güneşin Doğuşu Festivali” bu yıl yine yapılması için çalışmalar başladı. Karlıova Belediye Başkanvekili Reşit Özen, gazetemize yaptığı açıklamada, Bingöl ve İstanbul’daki Karlıova dernekleriyle bütçe sorununu çözmeleri halinde festival için hemen hazırlıklara başlanacağını belirtti. Özen, Belediye olarak festival ile ilgili bir proje yapıp Valiliğe sunduk ancak henüz cevap alamadıklarını belirterek, Valilikten proje ile ilgili ‘ellerinden gelenin yapılacağı’ sözünü aldıklarını aktardı. 

“Merkez dahil 4 mahalle ile beraber 6474 nüfusumuz mevcut, seçmen sayımız ise 3300’dür” diyen Başkanvekili Özen,  yeni dönemde Belediye Başkanlığı’na aday olmayacağını açıkladı. Karlıova Belediyesi’nin aylık 100 bin lira geliri olduğunu ifade eden Özen, 22 memur ve 11 işçi il hizmet vermeye çalıştıklarını söyledi. Belediye’nin kullandığı çöp aracı ve makam aracının Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir tarafından tahsis edildiğini vurgulayan Özen, zaman zaman GAP Belediyeler Birliği’nden de küçük yardımlar alındığını kaydetti.  

Özen sözlerini şöyle sürdürdü: “Maliyeye geçmişten gelen borcumuz 3000 trilyondur. Göreve geldiğimizde bir tane bile araç yoktu. Batak bir belediye devir aldık. Hepsi bozuk ve atıl durumdaydı. 3 tane kepçe aldık. Bir cenaze aracı ve bir adet de kamyon aldık. İller bankasından gelen para ile bu araçların taksitlerini ödüyoruz. Üç adet parkın projesini yaptık. Bir parkı Viranşehir belediyesi üstlendi, bir tanesini Batman belediyesi üstlendi diğer parkı da SODES yapacak. SODES’e üç tane park projesi yapmıştık sadece bir tanesi kabul gördü.” Karlıova’da üç mahallenin kanalizasyon sorunu olduğunu belirten Özen, “Proje yaptık henüz netleşmedi.  İçme suyu projesi yaptık, yakın zamanda iller bankası tarafından ihale edilerek yapılacaktır. Arıtma tesisi yaptık, yakında faaliyete başlayacak. 600 bin TL’ye kilitli taş aldık, İŞKUR eleman verirse onlarla yapacağız yoksa işçiliğine verecek paramız yok. Geçen sene 20 kişi verdiler, onlardan yararlandık” diye konuştu. 


Haber okunma sayısı: 12776Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
369 hit, 95 ziyaretçi, 107 ziyaret
Bu ay:
4104 hit, 1705 ziyaretçi, 1958 ziyaret
Toplam:
795020 hit, 251937 ziyaretçi, 349889 ziyaret