• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
GÖLBAL

YAZAR APUHAN'DAN AK PARTİ DELEGELERİNE ÇAĞRI!

yazar-apuhandan-ak-parti-delegelerine-cagri

Yazarımız Musa Apuhan'dan yarın Bingöl'de Ak Parti aday adayları temayül oylamasına katılacak delegelere önemli uyarı. Vekalet vereceğin kişiyi sırf adamın, bölgen, aşiretin, akraban, kankan olduğu için değil, memleketi MECLİS'te temsil edecek kişiye oy verilmesi için "Köprüden önceki son çıkış" uyarısında bulundu.
04 Mayıs 2018 Cuma 22:37

 KÖPRÜDEN ÖNCEKİ SON ÇIKIŞ!...

Sevgili delegasyon, kıymetli STK’lar ve aziz Bingöl halkı;

24 Haziran tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinde, milletvekili adaylarının belirlenmesinin ilk adımı olan temayül yoklamaları, üç milletvekili adaylığı için 54 aday adayının yarıştığı Bingöl’de Cumartesi (05. 05. 2018) tarihinde, 1000’i aşkın delegenin katılacağı ve milletvekili adayı olarak görmek istediği 3 aday adayı için oy kullanacaklar.
Buraya kadar her şey normal…
Olması gerekenler ise;

1-Halk adına ilk yetkinin verildiği delegasyonun her bir oyunun ne kadar önemli olduğunu, yarın “ellerim kırılsaydı da ben bu hatayı yapmasaydım.” dememesi için, gerçekten Bingöl’e, halka ve milletimize faydalı olacağına inandığı kişi için oy kullanması veya sadece “tanıdığımdır, bana faydası dokunur, işimi görür...” hesabıyla kimseye oy vermemesi.


2-Halkın önüne aday diye çıkarılanların ehliyetine ve liyakatine bakılmaksızın, sadece “benim adamımdır, taştan olsun benim olsun, çocuğuma iş, bana makam...” hesabıyla halkın oy verip milletvekili yaptığı kişilerin, yarın memlekete, millete ve dahi kendisine faydası dokunmadığında "Allah belamı vereydi de ben buna oy vermeyeydim’’ dememek için, oyunu inandığı güvendiği kişiye vermesi.

3-Gerek genel merkezde, gerek yerelde ve gerekse koordinatörlük görevi üstlenmiş, parti teşkilatı tarafından raportör olarak görevlendirilmiş kişilerin, kendilerine verilen yetkiyi halkın ve memleketin faydası dışında hiçbir hesap gütmeksizin, ellerini vicdanlarına koyarak, Allah'tan korkarak işlerini yapmasını, yarın eyvah bizim yüzümüzden memleketin bir dört yılı daha heba oldu dememek için, gerçekten hak edenin aday yapılmasına katkı sunacak şekilde çalışmalıdırlar.

Sevgili delegasyon ve kıymetli STK’lar, şunu bir kez daha hatırlatıyorum;Buradaki sorumluluğunuz; gerçekten hiçbir etki altında kalmadan, kendinizi ve vicdanınızı Allah’ın terazisine vurarak karar vermeniz ve fikir beyan etmenizdir.

Memlekete yıllardır bohçası boş gelip, doldurup, gidenleri boş ver.

Bohçasındakini memleket için boşaltıp, aman bu halk mutlu olsun, ona hizmet gitsin, yarınları güzel olsun ve herkes hak ettiğini alsın diyenleri sahiplen.

Bingöl Halkı, STK’ları ve Delegasyonu emin olun çok iyi tanıyor.
Ve herkesi çok iyi tanıdığı için, yarın ki delege oylamasında bütün bunları göz önüne alacağını ve bu doğrultuda bir tercihte bulunacağına inanıyorum.

Yarın yapılacak olan delege oylamasının başta memleketimize, milletimize hayırlar getirmesini diliyor, layık olanların tercih edilmesini arzu ediyorum.


Haber okunma sayısı: 1546

Haberin etiketleri:

Ak Parti Delegelerine ÇAĞRI
GÖLBAL


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER