• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
GÖLBAL

Vali Mantı, Gazeteciler Cemiyetini Ziyaret Etti

vali-manti-gazeteciler-cemiyetini-ziyaret-etti

Vali Ali Mantı, Vali Yardımcısı Cevat Gün, Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mahmut Ayas, Hüda Par Bingöl İl Başkanı Orhan Açıkbaş ve TEMA Vakfı Bingöl Temsilcisi Cuma Kararslan, ‘24 Temmuz Basın Bayramı’ dolayısıyla Bingöl Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret ettiler.
25 Temmuz 2018 Çarşamba 21:09

 Vali Ali Mantı ve Vali Yardımcısı Cevat Gün, ‘24 Temmuz Basın Bayramı’ dolayısıyla Bingöl Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret ettiler. Cemiyet başkanı Yunus Budak, yönetim kurulu ve üyeler tarafından karşılanan Vali Mantı, gazetecilerin basın bayramını kutladı. "Gazetecilerin kamu ve memleket için çalıştığını vurguladı. 
Bingöl Basınının gayretli, kaliteli haberlere imza attığını belirten Vali Mantı, “Öncelikle bu çabanızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Amacımız her konuda Bingölümüzü daha iyi bir seviyeye getirmektir. Bu açıdan basınımıza da önemli görevler düşüyor. El ele vererek vatandaşımıza hızlı ve doğru bilgi hizmeti sunmalıyız. Toplum ile iç içe geçmiş büyük bir yapı. Verimli ve nitelikli dönüşler için toplumun her halkasının diğerleri ile iyi niyet içinde ve işbirliği halinde olması gerekir. Bundan dolayı basını ve işlevlerini ziyadesiyle önemsiyoruz.


Gazetecilerin halkı bilgilendirme ve gerçekleri doğru bir biçimde aktarma işini yürüttüğünü ve bu anlamda gelişmeleri topluma yayma görevini gördüğünü belirten Vali Mantı, ‘basın toplum içindeki bağları kolluyor. Bu ciddi ve önemli görevi en güzel şekilde icra eden siz kardeşlerime teşekkür ediyorum. ‘24 Temmuz Basın Bayramı’nızı kutluyorum” dedi.

SİYASİ PARİ VE STK'LARDAN ZİYARET

 Vali Mantı’nın ziyaretinin akabinde Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mahmut Ayas, Hüda Par İl Başkanı Orhan Açıkbaş, eski il başkanı Hamdullah Tasalı ve Tema Vakfı Bingöl İl Temsilcisi Cuma Kararslan, cemiyeti ziyaret ederek, gazetecilerin basın bayramını kutladılar.


BASIN BAYRAMI NEDİR?

24 Temmuz 1908 tarihinde Türk Basınında sansürün kaldırılması nedeniyle, her yıl 24 Temmuz günü "Gazeteciler ve Basın Bayramı" olarak kutlanıyor. Günümüzde her insanın bilgiye ulaşma, doğruları öğrenebilme ve kendi fikirlerini ifade edebilme özgürlüğünün en temel hak olduğu görüşü, modern dünyada tartışmasız kabul görüyor. Kamu adına gerçekleri araştırma, doğru ve gerçek haberlerle kamuoyunu aydınlatma görevi gören basın, demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biri. Haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olan basın, demokrasinin yaşamasını ve gelişmesini sağlayan kurumların başında geliyor.


Haber okunma sayısı: 1442

Haberin etiketleri:

Basın bayramı


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ