• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Vali Ekinci'den Bayram Mesajı

vali-ekinciden-bayram-mesaji

Bingöl Valisi Kadir Ekinci; “Bayramlarımızı dargınlık ve küskünlüklerin unutulduğu, birlik ve beraberliğimizin pekiştiği, saygı, sevgi ve hoşgörünün egemen olduğu, iyilik ve güzelliklerin yoğun olarak yaşandığı fırsatlar olarak görmeli ve kıymetini bilmeliyiz. “ dedi.
03 Haziran 2019 Pazartesi 02:51

 

 

 

Bingöl Valisi Kadir Ekinci, Ramazan Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Ekinci mesajında şu ifadelere yer verdi; "Ruhlarımıza huzur ve zenginlik iklimi sunan mübarek Ramazan-ı Şerifi uğurlarken, ibadetlerimizin, kardeşliğimizin ve dayanışmamızın ödülü olan Ramazan Bayramı’na ulaşmanın sevinç ve heyecanını yaşıyoruz.Hayırlarda yarışma duygularının doruğa ulaştığı, manevi atmosferin bütün yoğunluğuyla vatandaşlarımızı kucakladığı bir ayın devamında gelen Ramazan Bayramı, bizler için çok özel anlamlar taşımaktadır.

Bayramlarımızı dargınlık ve küskünlüklerin unutulduğu, birlik ve beraberliğimizin pekiştiği, saygı, sevgi ve hoşgörünün egemen olduğu, iyilik ve güzelliklerin yoğun olarak yaşandığı fırsatlar olarak görmeli ve kıymetini bilmeliyiz.

Bu özel günlerde aile büyüklerimize, akrabalarımıza, komşularımıza, dostlarımıza ve arkadaşlarımıza hürmet ve muhabbetimizi gösterelim. Yetimin öksüzün, garibin gurebanın, yaşlıların ve kimsesizlerin bayramlarını tebrik edip, onların dualarıyla bayramımızı aydınlatalım.

Bayramlarımız inanç ve ibadetlerimizin, kulluk ve maneviyatımızın tebessüm ve mutluluğa dönüştüğü zamanlardır. Bu güzel günlerimiz aynı zamanda bizi kendi düşünce ve kültür iklimimizde biz yapan, iyilik yüklü davranışlarımızı pekiştiren, modern ilişkilerle birbirinden kopmuş ve savrulmuş insanları yakınlaştıran, tahrip olmuş sosyal diyalogları onaran, geniş bir medeniyet coğrafyasında aynı duygu ve düşünceleri gündemleştiren, bizleri hayatın günlük telaşesinden uzaklaştıran, kardeşlik bilincini yenilediğimiz müstesna günlerdir.

Kalplerimizin ve gönüllerimizin rahmet, merhamet ve af duyguları ile arındığı bayram zamanları aynı zamanda kadim bir kavrayışın müntesipleri olarak ümmet olmanın şuuruna varma vesilesidir. Medeniyet bilincimizin gereği olarak bu zengin kültüre sahip çıkmalı ve yarınlara taşımalıyız. Bayramların sıradan günlere indirgenmesine, bayram havasından çıkartılmasına müsaade etmemeliyiz. Toplumsal yapımızı güçlendiren bayramların getirdiği barış, huzur ve esenlik ortamının değerini iyi bilmeli ve bu anlamlı günleri ruhuna uygun şekilde değerlendirmeliyiz.

Başı rahmet, ortası mağfiret ve sonu ebedi azaptan kurtuluş olan Ramazan ayını tamamlayıp Ramazan Bayramına kavuşmanın sevinci ile bayramınızı tebrik ediyor; sağlık, mutluluk ve esenlikler diliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle Ramazan Bayramı’nın tüm insanlığa, ülkemize ve ilimize huzur, mutluluk ve bereket getirmesini diler, sevdiklerinizle birlikte güzel bir bayram geçirmeniz dileği ile bayramınızı en içten duygularla kutlarım."


Haber okunma sayısı: 4878

Haberin etiketleri:

Vali Ekinci'den Bayram Mesajı


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ